פגיעה קשה בתושבי צורן – עקב זיהום אויר מחממות

פגיעה קשה בתושבי צורן – עקב זיהום אויר מחממות

יז בתמוז, תשס"ח 20 יולי , 2008 -דחוף- לכבוד: מר עמיר ריטוב, ראש המועצה האזורית לב-השרון, א. נ., הנדון :פגיעה קשה בתושבי צורן – עקב זיהום אויר מחממות פורת 1. למרות נסיונות רבים של שיתוף פעולה בין נציגי מועצת לב-השרון למועצת קדימה-צורן, זיהום האויר משריפות ניילונים, חומרי הדברה, ושאריות זבל מכה באופן קשה ויוצר מציאות בלתי נסבלת של תושבי צורן, ובזמן האחרון בתדירות גבוהה (כמעט מיידי שבוע). 2. הנני פונה אליך, לפעול במלוא הנחישות ולהביא להפסקה מוחלטת של שריפות אלו ע"י החקלאים בעלי החממות והשטחים החקלאיים הצמודים וקרובים לישוב צורן, חקלאים העוברים על החוק עקב עצלנות וזילזול מוחלט בשכניהם תושבי צורן. 3. אני יודע שמועצת לב- השרון פעלה ופועלת למגר תופעה זו, אך ללא הצלחה והמציאות מראה ההפך. 4. עמיר, כדאי שתדע שכמות הפניות אלי הולכת וגדלה משבוע לשבוע, ובקרוב תהפוך לבלתי נסבלת, כאשר חלק מהתושבים כבר מדברים על לקיחת החוק לידיים, ולפעול באופן שיכול להוביל לנזק בלתי הפיך. 5. פניתי היום לסגן מנהל המחוז של משרד הגנת הסביבה – מר איתן הרם, וביקשתי התערבות מיידית של משרדו, כולל הפעלת המשטרה הירוקה. 6. הנני מצרף מכתב אחד מתוך אין ספור תלונות, על מנת שתבין שאסור להמתין או להסס, יש לפעול במלוא הנחישות ובאופן מיידי ותמידי. תודה מראש העתקים : איתן הרם – ס.מנהל מחוז מרכז, משרד להגנת הסביבה יוסי ברק – מנכ"ל המועצה חברי מועצת קדימה-צורן. בכבוד רב, מיקי אקרמן סגן ראש מועצת קדימה-צורן ( בהתנדבות ) From: Sandra Shefa-Bacharach [mailto:[email protected]] Sent: Saturday, July 19, 2008 1:32 PM To: '[email protected]' Subject: שריפות ניילונים מיקי שלום, שמי סנדי שפע בכרך, אני תושבת צורן מזה שנתיים . מתגוררת ברחוב החרצית 22. אנו סובלים מהריחות כבר זמן רב. בעבר זה היה קורה מדי פעם. בשבוע האחרון ביום חמישי בערב, ה17.7 ובערב יום שישי ה18.7 המטרד האיום המשיך. אני אדם בריא אך הבוקר חוויתי קשיי נשימה, עיניים שורפות ודומעות. נאלצתי לקבל טיפול באינהלציה. בשני המקרים פניתי אל המוקד 107. אתמול , כלומר הבוקר ב02.00 חזר אלי הכונן של מכבי אש נתניה בטענה שהסיפור מוכר וכי אלה ערבים מקלנסואה. נסיתי להסביר לו כי הריח מגיע מהשדות של פורת. כי בעלי החממות הם אשר אחראיים לכך. הוא מסר לי באדיבות את הטלפון של המשרד להגנת הסביבה. האחיין שלי מתגורר בצורן , גיא עטר ספר לי שאתה אדם שאיכפת לו , קראתי את אשר נכתב על הפעילות שלך. כל הכבוד!!! בעלי ואני חשבו לפנות למחלקה המשפטית במועצה. חשבנו אולי להחתים את התושבים על עצומה. להזמין עיתונאיים, העיקר לעשות משהו. לא לחכות עד שיהיה מאוחר מדי!! אשמח אם תחזור אלי. סנדי שפע בכרך

למעלה