פורום גאגלינג - מחשבות

Segev Shilton

New member
פורום גאגלינג - מחשבות

כמו שאתם יודעים אני לא כותב כל כך פעיל בפורום. אבל יש לי כמה מחשבות ורעיונות , אשמח אם תשתתפו בדיון הזה. פעם בשבוע בערך אני נכנס לכאן וקורא קצת הודעות , רובן מדברות על מישהו שמבקש איזה הופעה , איזה שאלה לגבי "איפה קונים ציוד" או איזה ריב מטופש שבכלל לא קשור לג'אגלינג. יש בארץ רמה דיי טובה של ג'אגלרים , ואני בטוח שאפשר להרים איזה פורום אחד כמו שצריך. לפי דעתי המערכת פורומים פה ממש לא נוחה לשימוש עבור פורום גאגלינג (שרובו אמור להיות העלאת סירטונים , תמונות וכו') ובאופן כללי שימוש בפורומים של חברה חיצונית איננו נכון (אולי היה נכון לפני 10 שנים , כיום אפשר לפתוח פורום בכמה דקות...) מה דעתכם שנרים איזה פורום ג'אגלינג ישראלי עם מערכת PHPBB או משהו בסגנון-בדומה ל diabolo.ca ננסה לגרום לפורום החדש להיות קצת יותר רציני , עם חלוקה של פורומים עבור שטויות וריבים - ועבור שאלות מקצועיות והעלאת סירטונים. מה דעתכם ? שגב

Aiyegbeni

New member
רעיון מעולה

תראה.. לא שאני משוחד או משהו, אבל אני מנהל בפורום של תם אילון שהוא על בסיס כזה וזה ממש סבבה שם... כאילו מבחינת הפורמט, לא שיש שם פעילות יותר מדי גבוהה או משהו כזה.. אתה יודע... אם באמת נצליח לעשות פורום כזה (אולי אצל תם כבר/בויום/אתר אחר) שיהיה אפילו דומה לאיך שהפורום דיאבולו הקנדי מתנהל זה יהיה אדיר. אני גם לא אוהב את הפורמט פה יותר מדי...

danielthewhite

New member
טוב, אומנם אני

אמור להיות בעד תפוז אבל אני מסכים עם שגב שיכול להיות עדיף ליצור פורום פורה יותר. אני אישית פחות אוהב PHPBB כי אין אפשרות לראות למי הגבת, אבל זה רק אני. מה שכן, לדעתי זה לא צריך להיות מזוהה עם גורם מסחרי כלשהו (בויום או תם) במיוחד כי יש כבר דומין ואחסון של הכנס ואני מניח שיהיה אפשר להשתמש בו.

Segev Shilton

New member
תשובות

לפורומים PHPBB למיניהם יש אפשרות של "ציטוט" עבור תגובה לאנשים/הודעות בתוך האשכול. זו דרך נוחה בהרבה מהסוג של עץ שקיים פה , מכיוון שמגיבים ממש על תוכן ההודעה של מי שאתה בוחר. בנוגע לאחסון ודומיין - אין בעיה , יש לי הרבה , משניהם... לגבי זיהוי לגורם מסחרי - לא בטוח שזה דבר רע. יחד עם זאת צריכים לראות מה בעצם אנחנו בתור גולשים מקבלים. לפתוח פורום לוקח לנו שעה על השעון, כולל התאמות וכו'. אחד הדברים שאנחנו יכולים לקבל בתור גולשים במידה ואנחנו מתחברים לגורם עסקי הוא דווקא חשיפה לאותו קהל של הגורם- וככה נוכל להגדיל את מספר ההודעות פה.. מעניין אותי דווקא לשמוע האם החבר'ה היו מוכנים לעבור לפורום אחר (בין אם זה הפורום של תום/בויום/עצמאי) אמיר ? איציק? כל השאר?

אהד מ

New member
כל השאר

ראשית היוזמה והרצון לשפר מבורכים לדעתי פורום אחד המרכז את כל קהילת הג'אגלינג הוא רעיון מצויין , המציאות כרגע היא שונה קהלת הג'אגלינג קטנה יחסית עם כי גדלה כל הזמן וגדולה בהרבה ממה שהייתה לפני כמה שנים, בנוסף רבים מהלהטוטנים אינם משתמשים או משתתפים בפורומים למניהם, כמו כן ישנם כמה פורומים הגורמים לפיצול כפי שהזכרתם תום, בויום, פייסבוק, וכמובן אחרים לא ישראלים. אני לא מבין במחשבים אבל כן מבין במה נוח לי או למה אני רגיל, הפורמט של פורום תפוז ייתכן ומיושן אך מאוד נוח לי לשימוש אני לא יודע מה זה כל ה פי אייצי'ים אבל פורמט הפורום של תם פחות נוח לי ואני פחות אוהב אותו, מדגיש בגלל הפורמט לא דבר אחר. הפורום של ijdbיותר מזכיר את הפורמט שבתפוז וגם יותר נוח לי. לדעתי אם מחליטים על פרום אחד כדאי שזה לא יהיה מקושר לגוף או אדם מסחרי , ייתכן שיש יתרונות אבל החסרונות רבים יותר. כדאי לזכור שגם אם החלטנו ברוב קולות או במועצת חכמי הג'אגלינג שמקימים פורום אחד זה לא אומר שאנשים יבחרו לבקר בו או רק בו, חלק מהיופי של השימוש באינטרנט או החופש חופש המשתמש והוא בסופו של דבר יקבע. לסיכום אני לא מבין מה כך חשוב לבנות פורום חדש אבל אם מישהו יעשה זאת לא אעמוד בדרכו. ועוד דימויי קצר למי שנשארה לו סבלנות אני בטוח שקיים ציוד ג'אגלינג חדש וטוב יותר ממה שיש לי אך אני אוהב את הציוד הישן שלי זה שאני רגיל אליו אני גם די בטוח שהרמה שלי לא תשתפר אם הציוד שלי ישתפר חג שמח נתראה בקרוב ____________________ אהד מ

עוד כל השאר

למרות שאני גם לא חסיד phpBB הייתי מעדיף פורום לא בתפוז ולאות מחאה, כמה אמוטיקונים:

o m e r l e

New member
לגבי גורם מסחרי וכו'

אני לא יודע איך ומי מחזיק בבעלות על ijc.co.il אבל אני יודע שלהחזיק דומיין עולה כסף שצריך לחזור מאיפשהו (פרסומות למשל) יכול להיות שמשתלם לגורם בעל עניין כלכלי להחזיק פורום ראוי מתחתיו (קחו לדוגמא את www.homeofpoi.com) אני אישית קשור למערכת פורומים דיי ענפה בפורמט PHPBB (כבר כמעט 4 שנים) שמנוהלת ומשודרגת כל הזמן וצריך להבין שב PHPBB יש עניין מסוים של תחזוקה שנדרשת ממנהל הפורום. בסופו של דבר, דניאל, הפורמט של PHPBB הכי מפותח והכי מתאים. (וכן, אפשר לשנות שם באפשרויות התצוגה, גם תצוגת עץ כמו בתפוז) למי שרוצה סיור מודרך במערכת עניפה של PHPBB מוזמן להעיף מבט במערכת הפורומים של הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון (forum.bgu.co.il) אני גם יכול לדבר עם המנהל שלהם ולשמוע קצת טיפים בהנחה ונרצה להריץ את זה ברצינות.

jugler

New member
מענין

אני מרגיש שאנו הולכים לכיוון של הרבה תפוחים על העץ ואנחנו נישאר רעבים יש לכולם רעיונות טובים אבל אנחנו נאבדים שגב רעיון טוב אך אולי כדי ללכת על נקודת ריכוז באתר שלי אה , חה חה חה ,אתר הכנס הוא המקום להרים פורום ריכוז. ואם אין כזה דבר אז יש לי סטרטאפ , שגב אני רוצה אחוזים , אני חושב שאולי כדי להזכיר לכמה אנשים שזה פורום גאגלינג ולא מקום ללכת מכות . ודאניאל בהצלחה עם הניהול { כפיים חברה הוא עושה. } ולכול מיתלונני ניהול גאנגלו במיתפחות ....... וברור פורים שמח לכולם מקווה לפגוש אותכם בכנס וב.....

raffivitis

New member
גורם מסחרי - כן או לא

יש לי מספר שנים של ניסיון בבנית אתרים ופורומים ובלוגים. אני גם בניתי ומנהל את האתר של בויום. הצלחה של פורום מתחילה בניהול על בסיס קבוע ותלוייה רבות גם במשתתפים. diabolo.ca לדוגמא הוא אתר מצויין ופורום נהדר בגלל שיש מי שדואג להכניס אליו אינפורמציה באופן קבוע. ההכנסות (אם יש ואני מניח שיש מעט) במקרה הזה מגיעות מקישור למכירת חולצות הקיים שם באתר. ללא גורם (אחד או רבים) שידאגו להזין את הפורום בעניין הוא יהפוך במהרה לעוד פורום כמו השניים הקייים כיום - שניהם טובים אבל אין ממש סיבה לחזור ולבקר בהם באופן קבוע. צריך לזכור שהגורם המסחרי הוא שיכול לדאוג לייצר את התוכן המעניין (כמו שאני מנסה לייצר בבלוג של בויום למי שנכנס לשם לאחרונה בעזרתו הע-נ-ק-י-ת של אורי רוט ובעתיד גם של להטוטנים אחרים...) רובכם המוחלט אינו צריך להיות מודאג ממילא, אתם כבר יודעים מה טוב לכם ומכירים גם את החנות וחצי שבה ניתן להשיג את זה, קיומו של הפורום בחסות זו או אחרת לא ישפיע עליכם בשיקולי הקנייה (כנראה). מי ממכם הזמין בפעם האחרונה מופע מתום או העדיף מיץ תפוזים על מיץ אשכוליות בגלל מיקומו של הפורום האהוב עליכם? אני מוכן "לנדב" לעניין את אתר בויום ג'אג ולצרף לבלוג הקיים גם פורום בפורמט phpbb. אפשרות אחרת הינה לשים את הפורום תחת diabolo.co.il שבו תכננתי תחילה בעיקר לשים תוכן מוכוון לדיאבולו בעיקר (סרטונים למינהם וסקירות מוצרים).

אהד מ

New member
גורם מסחרי כן ולא

לדעתי מי שמייצר את התוכן המעניין הוא המשתתפים בפורום ראה פורום ijdb מובן שיש גם דוגמאות הפוכות אותן ציינת אבל זה לא חייב להיות ככה. אישית אני מאוד אוהב את בויום וגם כפי שציינת לא חושב שבגלל שהפורום יהיה באתרכם זה מאוד ישפיע על אחוזי המכירה, אבל זה לא ראוי לדעתי להחליט על פורום מרכזי אחד ולמקם אותו אצל או ליד גוף מסחרי. כמובן שאתה יכול לפתוח פורום באתרך בלי קשר לכלום ומי שירצה יבקר בו. בנוסף אם נחליט שיש פורום מרכזי זה לא אומר שכולם או מישהו יבקר בו ראה מקרה הפורום השומם בפייסבוק. בסופו של דבר לכל אחד החופש להחליט באיזה פורום לבקר או לא להחליט כלומר להשתתף בכמה פורומים. אם כבר הולכים בכיוון הזה אז באיטליה גורם מסחרי, חברת פליי, או דויד, הגדיל לעשות והפיק כנס. גם ג'ייסון גארפילד וכנסי wjf מאורגנים לדעתי כגוף מסחרי. לפי איך שהעיניינים מתקדמים יש בקהילת הג'אגלינג כרגע או בעתיד הקרוב יותר פורומים ממשתמשים. ולא לשכוח כדורי טניס לכנס

tomJuggling

New member
פורום ג'אגלינג

כידוע לרובכם יש לי פורום ג'אגלינג באתר כבר 5 שנים http://www.tomjuggling.com/forums ואני יודע שיש חברה שלא רואים את זה בעין יפה, שפורום הג'אגלינג ה"עיקרי" יהיה מזוהה עם מישהו בעל עיניין. הסיבה שהתחלתי בפורום היתה כדי שיהיה לתלמידים שלי מקום להתקדם בו מיחוץ לשיעורים. ואחרכך הבנתי שזה מקדם את האתר שלי בגוגל (זה לא סוד)... בכול מקרה, ברצוני להעלות כמה סיבות לשיקולכם: 1. הפורום שנמצא בדומיין שלי אינו מכיל שום תוכן המפנה אליי בכול צורה שהיא אנשים (מלבד החתימה שלי). 2. הפורום מתוחזק כבר 5 שנים ומשודרג בקביעות (זו לא עבודה קשה אבל מישהו כבר עושה אותה...). 3. למעשה הייתי שמח להמשיך להיות המתחזק ולתת למישהו אחר (שכותב יותר מימני), את שרביט הניהול. 4. קל מאוד למצוא את הפורום בגוגל למי שמחפש פורום כזה... לסיום: זה נכון שאפשר להעביר את הפורום שלי לדומיין אחר - ואז הכול יהיה יותר מתאים לרוב האנשים, אבל בכול זאת הוא מקדם את האתר שלי בגוגל ולכן, זה לא מתאים לי. הפורום הוא מהמיתקדמים שיש בעולם כיום, ויש לי את היכולת להוסיף לו כמעט כל אפשרות שקיימת בפורומים אחרים. נתראה בכנס, ד.א. - אני מביא 80 כדורי טניס (שכניתי בכנס שעבר למופע הישראלי - למי שזוכר).

למעלה