פורום השקעות נדל"ן יוצא לדרך

אילן השאלה בשרשור לא מעניינת אותי

לעצם הענין עליו אני מתדיין עמך.

בכדי לעשות השקעות ו/או עסקים יש צורך בסטייט אוף מיינד/ השקםפה מנטאלית שונה מהמקובל.

הגישה שאתה מציג כאן, מתאימה לזוג שכירים שהיו בעלי משכנתא משנו ה- 80 ועד היום או כאלו שמשעבדים עצמם למשכנתא כיום.

מי שמשקיע או חושב לבצע השקעות הגישה הזו בכלל לא נכונה

אתה כתבת שהבנק לוקח את המשכנתא לפני.....אתה טועה אני לוקח את השכירות ב 1 לחודש והבנק מקבל ממני את המשכנתא ב 15 לחודש......
משמע שיש לי 13 ימי עסקים להנות מהכסף ולנצל אותו לטובתי.

אני לוקח את המשכנתא מהבנק שאני בוחר בתנאים שמתאימים לי, אף אחד לא כופה עלי.....הבנק הוא השותף השקט שלי, הוא לא מתערב לי בעיסקה, לא מתערב לי בשיקולים הכלכלים ביעול והשבחת העיסקה, הוא שקט..אני מעביר לו את הכסף שלו ב 15 לחודש.....וההסכם בינינו זה שהוא סותם את הפה.

אם אני מחליט להעלות שכ"ד, אני מחליט בעצמי, לא מתייעץ איתו בכלל......

אם אני מחליט להוזיל שכ"ד אני מחליט לבד, לא מתייעץ עימו בכלל....

כעת בוא תחשוב על עסק בו יש לך שותף.....ששם את רוב הכסף.....אבל לא מפריע לך בהחלטות, לא מתערב לך בעניינים, וגם לא מקבל את הנתח הגדול ברווחים, אלא אתה גורף את הנתח הגדול..... אם תמצא לי שותף כזה שקט וממושמע ולא גרידי, אני מוכר את כל הדירות והולך לפתוח את המועדון הכי חם שראו בתל אביב!!! מה דעתך?

השקעות בנדל"ן זה עסק....וככזה יש להתייחס אליו....

אבל אתה יודע בוא אני אזרום איתך....... ונאמר והדירה קודם כל של הבנק (היא לא אבל אני זורם איתך)...אז מה יותר טוב מזה?
גם כאן מצאת שותף פראייר...ששם את כל הכסף....אתה משתמש בנכס שלו, נותן לו קצת מההכנסות...גורף את הרוב מהרוחים......מה זו לא עיסקה טובה

לסיכום-
אני מדבר כאן על התנהלות מנטאלית והשקעתית שחשובה מאוד בביצוע עסקים ועסקאות......
הגישה שלך לעומת זאת לתפיסתי מייצגת את התפיסה של רוב משקי הבית בישראל....וכולנו יודעים באיזה מצב פיננסי הם מצויים.

בהחלט מותר לא להסכים....הפורום נועד לתפיסות עולם שונות.

משקיע בב"ש

משקיע, אני מסתכל פר עיסקה

אני בוחן כל עסקה לגופו.

אני לא רואה את הדברים כמוך, אני מסתכל על השורה התחתונה.

כמו שתגיד שהויזה ״נותן לך בהשאלה תקופה מסויימת״ עד שהויזה יורדת ב-2/10/15 לחודש וזו תפיסה שאני לא מסכים איתה.

אני הוחל כל עסקה לגופו של עניין, במקרה הזה אני אולי מיושן אבל לדעתי זה המהלך הנכון.

הבנק הוא אולי שותף מבחינתך, שקט וטוב מבחינתי זהו שותף של ״כבדהו וחשדהו״ תמיד צריך להזהר ממנו כי שיש לך כסף אתה המלך מבחינת הבנק, שאין לך כסף הבנק הוא האויב מספר 1 אחד והוא כמו כל שותף אחר, יכול להתהפך עליך ולמרר את החיים שלך .

זה קצת חורג מהנושא אבל לצורך הדיון שלנו לכל מטבע יש שני צדדים, אל תשכח לסובב את המטבע לצד השני.

אני באופן אישי לא אוהב להסתמך על הבנקים, אני משקיע ממה שיש לי, אין לי אני נזהר יותר.

בשנים האחרונות ראינו נפילת טייקונים שהאחרון מבניהם היה כזה שהיה נראה כמו מדע בדיוני, הכל בגלל מינופים, אם בעזרת הבנק או במקרה הזה הציבור... אבל מינופים תמיד יכולים להיות מסוכנים.

ועוד דבר, הבנק לא מרוויח בקטן על המשכנתא שלך וזה ידי מפתיע אותי שאתה אומר את זה. אם המשכנתא דיי קטנה לעיתים הבנק מנסה להתנער מהלקוח.... הבנק מנסה להרוויח, וכמה שיותר... זה שהוא חותך לך את זה בפרוסות דקות יותר זה כדי שזה יעבור בגרון באופן חלק יותר.

אנחנו מדברים על שתי דברים שונים

אני מדבר על גישת השקעות.....אתה מדבר פר עיסקה.

כל עיסקה עומדת בפני עצמה..לחעומת זאת גישת השקעה ועקרונות נכונים לכל העיסקאות......

גם שותף רגיל או קרוב משפחה יתהפך עליך כשלא תעמוד בהסכם.....לא על זה הדיון, לאחר שדניאל מעוז רצח את הוריו בשביל כסף....ולאחר שבפרשת מזרחי עקב מנטאליות של משפחה נפל בנק מ(עניין אתי אלון)......אז כל שותף הוא מסוכן מאוד....לעומת מקרים כאלו הבנק לא נראה לי כל כך מסוכן.

כאשר עסקים כושלים הכל מתהפך אילן, לא מבין מה אתה מנסה לומר?
שכדגאי לקנות במזומן....? זה אולי הכי בטוח...אלא אם כן אתה וורן באפט או ביל גייטס ואתה בור ללא תחתית של מזומנים זה נכון....אני לא חושב שקוראי ומשקיעי הפורום הם המצב הזה.....לכן ההתייחסות למשכנתא היא כן חשובה, למיש רוצה לבצע עסקאות בכל אופן ולא במישרין לשאלה המקורית של השרשור.

משקיע בב"ש

אמרתי שאני לא אוהב משכנתאות זה לא אומר

שאני לא נוטל אם אני צריך אך לרוב אני מנסה למזער אותה.

בוודאי שיש עסקאות שנדרש בהן משכנתא אך שוב אין כללים חד משמעיים לעסקים או להשקעות. יש עסקאות שאפשר בלי משכנתא ואולי זה נכון יותר ויש אנשים שמעדיפים לסכן כסף לא שלהם וזה גם יותר פשוט בדרך כלל, יש כאלה שאין להם באמת ללא הלוואה וזו כבר בעיה אחרת.

יש השקעות גדולות ויש השקעות קטנות. יש היבט של הכסף ומה הוא עושה ועוד עשרות היבטים שיש לקחת בחשבון, נו אתה יודע על מה אני מדבר.

בעסקים ובהשקעות יש כלל אחד וזה להרוויח כסף. יש כאלה שמרוויחים יותר ויש שפחות. מה שחשוב זה לא להפסיד.

אני אולי סולידי יותר ממך או שאני רואה מזווית שונה, מה שכן שנינו משקיעים

אנו ממש לא מדברים על אותו הדבר...

גם אני לא אוהב משכנתא..... וואלאק אם היה לי הון בלתי נדלה הייתי רוכש הכל במזומן..... אבל לא על זה אני מנהל דיון.

האימרה כי במשכנתא: הדירה שייכת קודם כל לבנק ואח"כ לך לטעמי מוטעית ואינה נכונה.....

כי כאשר אתה רוכש דירה במשכנתא.....הדירה היא לא של הבנק..... הבנק הוא רק המלווה, אל תבלבל ואל תתבלבל.

משקיע בב"ש

בקרוב אפרסם כמה עסקאות מוצלחות שאנשים

עשו ״רק״ עם 150,000₪......
משקיע בב״ש

offir11

New member
תודה חברים על הברכות

כולנו תקווה שהפורום יניב דיונים מרתקים, יענה לגולשים על שאלות חשובות ויהווה פלטפורמה טובה לשיתופי פעולה.
מהות הפורום היא הכותבים בתוכו ואני מאמין שכולנו יחד נקים כאן משהו יפה.

למעלה