פורום חובבי רדיו מחפש מנהל!!

4Z7DHD

New member
דמגוגיה

נו מה יהיה - אותך אם כך הוריד בדרגה.................

4z5ca

New member
על זה אמר זוקיק פעם -

"על ראש הגנב בוער הזנב" אתה אולי מאזין מ 1983 אבל לא מקשיב ב 2009 ... אז אם כבר צניעות - בנתיים לא אני מתרברב פה. צר לי שלא נלחמתי בגבורה במלחמה מיותרת שהיה אפשר למנוע עם קצת הקשבה ושידרתי שידורים שעדיף שלא היו משודרים מלחתחילה. לא נכנס פה לדיון על העבר, כבודו במקומו, כל עוד משכילים מטעויות ומתקדמים. זה נחמד לשחרר קצת לחץ מידי פעם אז מותר לך לקשקש פה כמה שבא לך אני בטוח שיש לך הרבה סיפורים מעניינים ובלי צחוק סיפורי מורשת מאוד מרתקים. אותי לפחות. אבל הם לא קשורים ולא יקדמו את העמותה... אלא אם תכתוב כמה מילים על ההפעלות המיוחדות שלך ל"הגל" או אולי כתבה נחמדה בוידאו שאפשר להעלות ליו טיוב ולקשר לאתר. משהו כזה. תרום קצת מזמנך עכשיו ותפסיק לקטר. תדהר. ס. יו"ר. 4Z5CA

4Z7DHD

New member
התרברבות

לצערי לא הבנת את המסר - לפי שלטונות המדינה אני חובב בדרגה ד ' - אבל אני איש קשר וותיק עם ידע לא מעט, והרגיז אותי שכל מה שלא מפי הגבורה (אתה....) הוא דמגוגיה. לגופו של עניין - לא ענית על ה"מריחה" שמרחת אותי ואתה ממשיך למרוח את כולם. באתי להציע עזרה בכוונה כנה ורצינית - אתה ניפנפת אותי ואתה ממשיך להתעלם ולכנות את מה שאני כותב "קישקושים" צר לי ואני חושב שאני עייף מהעניין. מילא לא יודעים/לא יכולים/לא מעוניינים לפתור בעיה. אבל לכנות הצעה מנומקת לעזרה קישקושים - לא מכובד, אפילו מפיך. אני מניח שזה חלק מה"פעילות" וה"השתתפות" הפתאומיים שלך בפורום לקראת הבחירות ליו'ר הוועד הבא. אני מאחל לך הצלחה וכפי שכבר כתבתי - בשנה הבאה ימשיכו לסוע לשפיצהבן, רק שהפעם בלי תרומתי הצנועה.אני גם מקווה שעוד כמה מהחובבים יקראו את מה שאתה כותב - ויידעו מה לעשות ביום הדין - בחירת יו'ר לוועד של האגודה. בוא נעזוב את כל ההצעות המגוכחות/פאטתיות בעניין סיפורי גבורה - אם לא הבנת את כוונתי ואת הרצון שלי שסוף סוף מישהו יבין באגודה שאפשר ליהיות איש קשר מקצועי גם בלי RIG שעולה כמה אלפי דולרים עם מגברים ומגדלים אימתניים - אז כנראה שאיני מצליח להעביר את המסר. הייתי מאד מעוניין לשמוע מה יש ליו'ר שלנו לאמר על כל מה שנאמר.

4z5ca

New member
התבלבלת קצת. אני מחיפה לא ירושלים.

כאן לא הכנסת למרות ששרי ממשלה מידי פעם מופיעים פה לפגישה חפוזה על כוס קפה עם בכירים כאלו ואחרים מהעירייה שימים כתיקונם שומרים בקנאות על הכורסא הקבועה שלהם. בכל מקרה, היו"ר הבא כבר נבחר בישיבת הועד האחרונה ואם אני זוכר נכון אז הקול שלי הציע את משה לכהונה נוספת. בא נשאר בתחום הדיונים הקשורים בתחביב ולא נגרר לרכילות צהובה וליכלוכים הסתדרותיים. הפעילות שלי בפורום ובעמותה היא ע"ב זמן פנאי פנוי ומכיוון שזהו מצרך נדיר בתקופה האחרונה ולמרות שהיו לי כוונות להיות יו"ר הודעתי לועד שלא אוכל להקדיש יותר זמן ממה שכרגע אני משקיע וגם זה בצורה מדודה ומצומצמת מהשנים הקודמות. כך שלא יעלה על הדעת מבחינתי להציע את עצמי לתפקיד היו"ר שדורש השקעה ותשומת לב רבה. אז לפני שאתה מלכלך או רומז בדוק את העובדות. היו שם מספיק אנשים בחדר שגם דיברו איתי בשנה האחרונה על התפקיד וגם שמעו את דברי בפומבי. כולל כבוד היו"ר המכהן. אגב, זה בדיוק הגבול הדק בין דיונים לוהטים על חובבות רדיו וטכנולגיה לבין פגיעה אישית בשמו הטוב של חובב זה או אחר. שים לב שאתה לא עובד את הגבול. יש הרבה חובבים טובים אך פגועים שהפסיקו את פעילותם בעמותה בגלל רכילות שהתגלגלה לפיילאפ של השמצות. לא נעים. יום טוב ! תדהר. ס.יו"ר. 4Z5CA

4Z7DHD

New member
ירושלים וגו'

תדהר חשבתי לתומי שהעניין מוצה. מותר לי לחשוב שפעילות תזזיתית פתאומית שנה לפני תום הכהונה של הועד הנוכחי (כן כן, התכוונתי לשנה הבאה....) מרמזת אולי על תחילת מערכת הבחירות. אמרת מה אמרת, ובזה בוא נסיים. בכל מקרה לא התכוונתי ללכלך - אין פסול במישהו שרוצה למלא תפקיד , הכרוך בלשכה - וולוו - מזכירה בעלת חזון ושאר הטבות. הנושא הוא שולי ואם בעניין הקטן הזה העלבתי - אני מתנצל, ומתכוון לכל מילת התנצלות. מה שכן - אני נעלבתי קמעה. אני מוכן לאכול כל צפרדע - אבל לא השוואה לחבר כנסת חזור בך מייד לפני שאני מתקשר לחברים של דודו טופז !!!!!! ........ותקרא את הנושא החדש בעניין אתר לאגודה. אשמח לשמוע מה יש לך לאמר

עוז מ

New member
תדהר, אתה מאוד תמים.

שורה תחתונה: 2009 - אין פעילות , אין הצטרפות של חברים וחובבים, דממת מוות בתדרי החובבים. תזכורת: 1987 - עשרות חובבים מצטרפים מדי שנה לאגודה, עשרות נבחנים, המימסרים שוקקים פעילות, מוקם מימסר הצעירים, חוגים נפתחים ורבים נגשים לבחינות, מועדונים פעילים, ימי שדה, תחרויות ועוד. עשרים ושתיים שנה חלפו - ישנם 22 דוחות כספיים - סכם את הכסף שהוצא למטרות נעלות ותראה איזה יופי של אתר היה יכול להיות לאגודה. אבל לא חשוב, שפילכנהבן יותר חשובה.

4z5ca

New member
סיגרים בריאים ופיות שיניים

איך הגעת למסקנות האלו ? שורה תחתונה - אני מסכים - אין פעילות. זו עובדה. תזכורת 1987 - אין טלפון סלולרי, אין אינטרנט,אין GPS אזרחי, טלפון לחו"ל עולה עשרות שקלים, אין תקשורת לווינים יבשה-ים, טכנולוגית תקשורת נתונים בארץ 1200-9600 באוד (!!!) , תקשורת חלל של חובבי רדיו רק מתחילה ועוד ועוד ועוד. אם כבר עושים השוואה יש לשים את כל הנתונים על שולחן הניתוחים. חובבות הרדיו של שנות השמונים היתה אטרקטיווית בין השאר בגלל פתרונות התקשורת שהיא סיפקה והתדמית של טכנאות / הנדסאות תקשורת/רדיו/אלקטרוניקה. עשרית ושתיים שנה חלפו - לא צריך חובבות רדיו לקיום תקשורת בעולם המערבי המודרני המתקדם עם מליון ערוצים בטלוויזיה. לעומת זאת האגודה התכנסה בתוך עצמה מלאה באגו המנופח של החברים בה ועדיין יש חובבים וגם חברי ועד שחושבים שאנחנו מועילים לאנושות עם טכנולוגיות משנות תרפפו. זו תמימות. מי שמכיר אותי ושמע אותי בישיבות הועד בשנים האחרונות יודע שלא פעם הייתי "פרקליטו של השטן" בנושאים מסויימים וחטפתי צעקות מכולם שהראיתי להם "שהמלך עירום". תמים אני לא. תמימים הם החובבים שחושבים שמשהו יזוז אם הם יצעקו יותר חזק או ישמיצו בעלי תפקידים על ממסר תל אביב, בסימפלקסים...פורומים..... פה זה לא שירות לקוחות סלקום....לא תקבלו הנחה בדמי חבר אם אתם לא מרוצים מהשירות. רוצים פעילות - צרו פעילות. או שבו בשקט בשירותים עם "הגל" . פעילות זה: ימי חשיפה בבתי ספר מקומיים באזור מגוריכם, פניה לעיריות בנוגע להקמת מועדונים הדגמות אישיות במתנ"סים, מרכזי פעילות של נוער וחוגים. כתיבה לעיתון הגל/אתר . התנדבות להרצאות במשרדי העמותה. ארגון הרצאות או מפגשים באזורכם ועוד. תמיכה של העמותה יכולה להיות ע"פ בקשה מראש ע"פ התאמה לתקנון ופעילות העמותה השוטפת. אגב דוחות כספיים, יוסי KJ התנדב ונסע כל השנים על חשבונו לפרידכיסהאפן הציג בגאווה בביתן העמותה את ישראל וחובבי הרדיו בישראלים. העמותה שילמה סכום מגוכך על הדוכן יחסית להוצאה האישית שלו. מי שמבין קצת בעמותות - בדקו את המאזן השנתי של העמותה וראו שהתרומה של יוסי לא רשומה בספרי העמותה למרות שהיא אמורה להיות רשומה כשווה ערך כסף. על זה שותקים. ההוצאה בשנים האחרונות על גרמניה עלתה רק כי אין מתנדבים שמוכנים לתרום מזמנם ומכספם לייצוג המדינה שלהם בזמנים שעדיין משלחות DX לא מוכנות לדבר עם ישראל. אבל עזוב - מאז שנות השמונים גם האידאולוגיה והערכים קצת מדממים למוות.... תדהר. ס.יו"ר 4Z5CA.

zukik

New member
פה אני חייב להגיד משהוא

נכון עם עובדות לא מתוכחים אז נכון אין פעילות .... ונכון אז לא היה סלולר ואז ואז ... אבל .... זו לא הסיבה אפילו אני .... חסיד הטכנולוגיה שנוסע ברכב עם NOTEBOOK ו GPS וסלולאר הכנסתי גם מכשיר קשר .... בהחלט יש שימוש לחובבים בעיקר בעיתות אסון (כבר היה דיון בזה פה ) כשכל הרשתות ה "טכנולוגיות" יפלו (מלשון יפול התורן או יתמוטט המבנה שבו הממסר יושב) והחובבים עם המקמשים הפשוטים אילו ישכולים גם לדבר עם כוחות הבטחון .... יוכלו לעשות את העבודה ..... ותתפלא אדוני סגן יושב הראש אבל עדיין יש בתחביב טכנטלוגיות שלא היו מביישות חברות רציניות דוגמא אחת זה SDR אני אישית בניתי מקלט כזה (עלה לי 45 דולר ונותן ביצועים טובים יותר ממקמש ה HF שלי שעלה לי 1400 דולר דרך אגב SDR מקצועי עולה כ 1000 דולר ויש עוד הרבה דברים כמו שיטות אפנון דיגיטליות בתחום ה HF שמחליפות את ה PACKET ומעבירות דיבור על גבי ערוץ HF רגיל (2.4 KHZ) באיכות דיגיטאלית ... אבל שועד לא מקצה משאבים לדירבון אותם אנשים לפתח את הדברים הנ"ל לא פלא שאותם משוגעים עושים הכל לעצמם ...... הדוגמא המצויינת (אחת מיני רבות) היא הדוגמא של הבחור שרצה לעשות משהוא על שרת האגודה שכתב פה אבל "צות המומחים (או אולי צות המחליטים) אפילו לא נתן לו צאנס .... אחר כך אתם מתפלאים ..... בוא נדבר קצת על דברים שאני מבין בהם יותר כי אולי ב שרתים אני לא יכול להתוכך עם צוות ה"מומחים" .... בוא נדבר על RF מה דעתך על רגישותו של ממסר חיפה ? ... מצויינת נכון ? ..... ועכשיו אשמע תרוצים כמו .... "תראה יש הרבה RF היום ועד שאר זיבולים ...... ממסר חיפה לא רגיש לא מטופל אז מה אתה מצפה מהחובבים שאפילו את הממסר המקומי כבר יובלות שלא מתחזק ..... בקיצור במקום להביא כל הזמן תגובות לא ענייניות ולהאשים את "האגו המנופח" של החובבים ... תתחילו (קברניטח הועד) לשנות כוון מחשבתי תפיסתי ..... ואולי (אם כי לדעתי זה מאוחר מידי) תצליחו להחיות את התחביב ......

4z5ca

New member
תהיתי מתי תתעורר

בין "טכנולוגיות לא מבישות" שאתה ואני ומוישה זוכמיר אוהבים להתעסק לשחק ולפתח בהן בזמננו חופשי כחובבים לכל דבר - לבין "תקשורת להמונים" שהיתה פופולרית בשנות השמונים ומשכה עשרות אם לא מאות צעירים לתחביב עד שנות התשעים-אלפיים - יש מרחק רב. לנו אולי זה זה טבעי ששני הדברים קשורים זה בזה אבל יש לי חדשות בשבילך - צריך לדעת ללכת לפני שמתחילים לרוץ. כדי שחובב צעיר או סתם מתחיל יפעיל בהצלחה SDR או יצליח לתקשר באסונות רצוי שידע כמה דברים בסיסיים. אם אין חובבים ותיקים שמוכנים להסביר ( אם הם בכלל יודעים ומכירים את הדברים שהזכרת...) ורק דוחפים להקמת תחנות HF וקוראים CQ CQ CQ בסגנון שנות השמונים אז הרבה לא יתקדם כאן... אולי השנה משהו יזוז בעקבות פרוייקט הננו-לווינים ששמאי WS אחראי עליו מטעם האגודה. שני הסטודנטים האחרונים שניסו לכתוב משהו לשרת הלינוקס שלנו כתבו עבודת 6נק לתואר ראשון - אתר לאגודת חובבי הרדיו כולל לוגבוק אישי לתחרויות חיפושים...גלריות..ועוד ועוד. במיילסטון האחרון שהם רצו להדגים את האתר המהולל ולהתקינו על השרת פתאום צצה בעיה...חצי שנה הם תיכנתו ל דוט נט !!!!!!!! . התגובה שלהם היתה - " באעעעע " . ( בעצם - "באעעעע....טוב נו אפשר מתקין סימולטור למיקרוסופט על שרת לינוקס שלכם ועושה הדגמה...." א-בסדר אמרתי לו ושלחתי אותו לישון) חובב רדיו דרגה א' הנחה אותם. חובב רדיו ! דרגה א' ! הכשיל שני סטודנטים אומללים בקורס האחרון שלהם בתואר ועוד העיז להשמיץ אותי ברבים אחרי שראיתי אדום על גבי לבן את המפרט ששלחנו להם !!! וזה מקרה אחד מיני רבים של "טכנולוגיות של חובבי רדיו"...הבעיות שלנו הן לא טכניות אלא אנושיות לחלוטין. חוצמזה אל תתחיל איתי בכלל וויכוח על טכנולוגיה של חובבות רדיו עשיתי על זה מספיק הרצאות בשיטת ה- WOW שהקהל נכנס וחשב שאנחנו מוצג פרה היסטורי ויצא בשוק שהבין את העוצמה של הרדיו וחובבות הרדיו. EME למשל תמיד שעשע אותי להציג למרות שזה לא כל כך חדשני ומתוחכם אבל די מפתיע ומעורר את הקהל. "חובבי רדיו מפציצים את הירח".... בעניין סיוע באסון לא אגיב בפורום זה מעבר למה שכבר אמרתי כי מעורבים כל מיני אישים וגורמים שעלולים להפגע ו/או לפרש את דברי בצורה לא נכונה. מי שרוצה באמת מוזמן לישיבות הועד לשמוע את דעתי. בעניין ממסר חיפה - אני חושב שמלחמות צפון דרום שהיו באוויר בשנות התשעים והקרע בין ועדת ממסרים לחובבים הצפוניים ( ולא משנה מי התחיל ומי משך בקוקיות של מי ראשון) גרם בסופו של דבר לחוסר חשק של שני הצדדים לטפל בצורה בוגרת בבעיה של ממסר חיפה. זה צילם את זה וההוא פיצח את ההא...נו באמת.... אני חושב שיש עדיין הקלטות של התקופה ההיא. חומת ברלין זה משחק ילדים לעומת מה שיש היום בנושא. פעילות התנדבותית - שלא כמו עבודתך כשכיר - קשה מאוד לניהול. מצד אחד החובבים עושים את הפעילות מרצונם החופשי ללא תמורה וחשובים להמשך קיום העמותה מצד שני אם הפעילות לא מועילה או מזיקה קשה לבקר או לא נעים להעיראו לסרב ובטח אי אפשר לפטר. אם מעירים אז מיד נעלבים ועושים ברוגז ולא משלמים מיסים וממציאים כל מיני תירוצים למה "הם" החובבים האמיתיים והשאר דפוקים... זה נקרא אגו מנופח. לפעמים כדאי לסרב מיד בהתחלה אם העזרה המוצעת לא מועילה. ( רק אזכיר לך חבר עם כובע פיראטים משולש שתחזק פעם את השרת ואז סגרו לו את החשבון בפרצוף אחרי שנים של התנדבות שלוותה בהשמצות הדדיות ושלא המשיך את חברותו בעמותה בסוף ונפגע שלא הודיעו לו מראש... ) עכשיו נקשור את הכל יחד למען הצופים בבית - כל עוד הועד והאסיפה הכללית ( ז"א החברים) יפעלו וינהלו את האגודה ואת עצמם בציפיה שהועד יעשה הכל - כנראה שלא יזוז פה דבר. חברי הועד לא מבינים את תפקידם , חלקם סתם נמצאים שם כי "לא נעים" או כי "בחרו אותי" או הרגל של שנים וממשיכים לצווח את אותן מנטרות משנות השמונים. חברי העמותה" אשמים" ( מבורות לא מרשעות ) כי הם בוחרים את אותם חברי ועד כי ככה אמרו להם בטלפון או ההוא צעק יותר חזק על ההיא על ממסר ת"א. אז מי אשם ? הש.ג......צ'ארלי אלפא....או כל מי שמעז לפתוח את הפה. שמתם לב שחוץ ממני ומשה PF אין חברי ועד שמגיבים פה בפורום ומוכנים להכנס לעין הסערה להסביר את עמדתם? שאלתם את עצמכם איפה חברי הועד ???? חפשו אותם אולי על ממסר תל אביב סביר להניח שאם תשאלו אותם "מה דעתם על..." יאלצו לעשות QRT כי נגמרה להם הסוללה במובייל.... אז מה אתה מחרטט על טכנולוגיות והחיאת התחביב בארץ שעסוקים פה בקקה ופיפי כל הזמן ? ממי אתה/ם מצפה שישנה את תפיסתו ? זה שאין לו מחשב או זה שעסוק עדיין ב 2009 ב QSLים כל היום ? אספרסו כפול מישהו להרגעת לחץ הדם ??? פינצ'וק יא חתיכת *#% עוד לא באת לקפה אצלי. אתה מחכה להזמנה לחתונה פה או שנראה את התחת שלך סתם ככה באור יום חול ? ( פרטים למטה ) תדהר. ס. יו"ר 4Z5CA ----------------------------- ----------------------------- "קפה ביאליק" בית מנהל ההנדסה של עיריית חיפה רח' ביאליק 3, חיפה. 7 עד 16. ---------------------------- ----------------------------

Ohad4Z5RZ

New member
כבר 20 שנה אני שומע את הניגון הזה...

את מוישה זוכמיר כבר מזמן לא שמעתי... מה איתו באמת? בגלל המריבות הקטנוניות ומאבקי האגו, נראת חובבות הרדיו בישראל כמו שהיא...

zukik

New member
אז הנה התעוררתי

בוא נעשה סדר בדברים אף אחד לא הלך לעשות רשיון כדי שתהיה לו תקשורת להמונים .... חןץ מ RM RM שומע רונן רונן שומע ישראל שומע .. ועוד רבים וטובים אף אחד מהאנשים של אז לא עשו רשיון כדי לעבוד ב 1200 באוד שכל ההמונים עבדו ב 300 באוד במודם טלפוני שעלה כמו שעולה יהלום חצי קראט .... לגבי תפעול תתפלא היום הדברים פשוטים מאוד להפעלה לא צריך להיות גאון כדי להפעיל מקלט SDR הכל זה KISS (KEEP IT SIMPLE STUPID ואנשים היו מוכנים להסביר על SDR אם היה להם אוירה מתאימה אבל שלא מקבלים רוח גבית מתאימה כמובן שיורד החשק .... לגבי פרוייקט הלוין לצערי אני מאוכזב ממנו כי למיטב ידיעתי לווין הטכניון הקודם לא היה כמעט מבצעי לחובבים ולדעתי "גופי הטכנולוגיה" השתמשו בנו החובבים ככלי לניסויי הטכנולוגיה שלהם אין לי בעיה עם זה אבל יש לי בעיה שכשנגמרים הנסויים (או לחלופין אחרי פרק זמן סביר) אותם גופי טכנולוגיה יעבירו את הלווין למצב מבצעי לחובבים ..... ואם לא כך האגודה (למרות שיש לה רק 100 אלף שקל בקופה היתה צריכה לתבוע את הגופים הנ"ל או לחלופין לא להכנס לפרוייקט הזה בכלל ..... ומה יהיה לנו הפעם ? האים הלקח נלמד ? או ששוב יהיה לנו פיל לבן ? לגבי פרויקט הלינוקס שמעתי את פרטי המקרה אני לא אומר שאותו חובב דרגה א הוא טלית שכולה תכלת אם הוא לא יודע לקרוא מפרט ולא מבין ש DOT NET עובד על MS SYSTEMS ןלא על LINUX ןשהשרת הוא שרת LINUX ... אבל ... אם סימולטור היה מאפשר הפעלה של זה בלית ברירה אפשר היה להתקין סימולטור ..... אבל "מנהל המערכת" וחברו הטוב לא מוכנים ללכת לא ימינה ולא שמאלה ממה שהם חושבים והם חושבים שרק דרכם היא הנכונה תמיד ..... לגבי סיוע באסון מהמעט ששמעתי לא כל כך מעונינים בנו בפיקוד העורף .... ואני מבין חלקית מדוע גם אני לא היתי מעונין להשתמש בחובבים שרוב הממסרים שלהם לא ניתן להיכנס איליהם בצורה סבירה עם מכשיר נייד כן כן לא עם מכשיר 45 ואט ברכב ועם אנטנה 5/8 שנותנת עוד קצת הגבר ..... אבל אם היתה לנו רשת ממסרים רצינית רגישה כמו בימים שאיזה ילד משוגע מצפון לקישון תחזק שממסר חובבים בחיפה ישב בצמוד לממסר מסחרי ןהיה נפתח עם מכשיר נייד בתל אביב ולעומת זאת הממסר המסחרי היה זקוק למכשיר 100 ואט ברכב כדי להפתח מאותו מקום רוצה שיסתיעו בך ? תהייה אטרקציה ... עם רשת ממסרים כזו אנחנו לא אטרקציה .... רשת הממסרים הלא חובבית (ואני לא מתכוון לרשת SMARTZONE לכל המתחכמים) נותנת ביצועים הרבה יוטר טובים מרשת ממסרי החובבים .... זה שמחברים בין ממסר אחד לשיני לא הופך אותו לרשת טובה יותר קודם הממסר עצמו כממסר צריך להיות רגיש בצורה סבירה (כן הורדתי דרישות ממה שהיו לי לפני 20 שנה כתבתי בצורה סבירה ולא רגיש בצורה מעולה) אבל גם זה רחוק מהמצב ..... פעילות התנדבותית ניתנת לניהול תסתכל על מתנדבי מדא לדוגמא ....... ישנם כללים ברורים וכל אחד יודע מה אפשר ומה לא אבל מצד שיני גם נותנים אחריות לבן אדם נותנים לו להרגיש שהוא שווה משהוא ואז הוא עושה ולא כל דבר מיד אומרים לא .... לגבי אותו חובב עם כובע פיראט אני במקרה מקורב לבחור .... מה שהפריע לו זה שאיזה "פוצבט" סגר לו את החשבון בשרת וזאת לא הבעייה הבעייה היא שמחק לו את כל החומר של שנות איסוף שכלל מיילים שלעולם אי אפשר יהיה לשחזר את תוכנם ...... ישנם כללים לסגירת חשבונות אפשר להפסיק שרות ללא מחיקת התוכן .... אני מתפלא שעם צות טכני כפי שאתה כתבת אתם לא יודעים לעשות את זה אפילו במפעלינו לא מוחקים חומר של אדם שסיים את עבודתו .... בטח לא מהיום למחר אפילו את זה אתם לא היתם מסוגלים לעשות מענייו איך היתם עומדים בתביעה משפטית על זה וכמה מה מאה אלף שקלים היו נשארים רק לאחר שכר טרחה לעורכי דין וזאת לפני קבלת פסק דין ..... אז עכשיו אני אקשור את הקצוות בשבילך מעניין שאתה (ודרך אגב יור האגודה לא מגיב פה בכלל על דברים מסוג זה אלא רק אתה בעיקר .... ורק שיש דברים מסוג זה (כפי שכתב אחד קודם פה ) לא ראיתי כמעט שאתה כותב על דברים אחרים ... היתי מציע לתת תקציבי מחקר לאותם משוגעים כדי לקדם את הטכנולוגיה לתת לכל מי שרוצה לתרום בלי להציב תנאים לצורת התרומה .... גם אם יש משוגע שרוצה לשים אנטנה בראש התורן של הממסר בידיעה שבברק הראשון הממסר יתאדה .... אבל עד אז הוא יהיה רגיש ששום ממסר בסביבה לא יתחרה בו ..... ואז פתאום כל המומחים של חברת "מ" יגידו ואלה איך החובבים האילו עושים כאילו ממסרים רגישים שאנחנו לא מצליחים ..... לתת הגנה משפטית (מלאה) לחברים שהסתבכו עם השכנים בגלל תרנים (כן זה הנושא החם שמונע מאנשים להקים תרנים ) תאמין לי שאחרי בג"ץ אחד או 2 השכנים הבאים לא יסתבכו עם חובבים שהם יודעים שעומד מאחוריהם ארגון עם שיניים שלא יהסס לתבוע חזרה על כל תביעה שתבוא מצידם במיוחד עם יהיה לזה קצת פירסום .. לדאוג לכך שחובבי הרדיו יהיו אטרקציה ושבמקום שאנחנו נחזר יחזרו אחרינו .... וזה ניתן אם אנחנו נהיה אטרקציה (בעובדות מוחכות בשטח לא בדיבורים מאחורי המיקרופון) אבל הכי חשוב זה להבין ש אתם (ועד האגודה) לא בסדר או לפחות כוון הפעולה שלכם לא בסדר ..... ולא כל פעם שקופץ כזה ויכוך לבוא להגן על דרך הפעולה שלכם או לחלופין לא לענות בתקווה ש חוסר תגובה יוריד את הלהבות ואת הנושא מסדר היום ויש לי עוד הרבה רעיונות שניתנים לישום ב אפס השקעה אבל בוא נתחיל בזה ...... בכבוד רב סתם חובב רדיו שלא מבין כלום ..... לגבי הזמנתך אני לא אוהב את הדר עקב בעיות החניה ועקב העובדה שעל כל פיסת חניה אני צריך לשלם אבל אמצא זמן ואבוא לביקור ..... ומקווה שלא לקחת את הדברים הנאמרים מעלה באופן אישי ......

4Z7DHD

New member
סופרים אותנו

המסקנה המתבקשת - שנשב בחושך ונבכה על מר גורלנו אבל אני חושב שזה זמן טוב שנחשוב על אלטרנטיבה בה אנחנו מחליטים מי סופר אותנו וכמה

4Z7CBF

New member
חדל קשקשת ...

התחביב הולך ודועך משנה לשנה ומספר החובבים שמדברים על R-7 שווה למינוס 2. כמו כן הפורום הזה וגם פורומים אחרים של חובבי רדיו לצערי הפעילות גוססת. אני שואל את עצמי חוץ ממספר קטן של חובבי רדיו וותיקים כמו PF שעושים מלאכת קודש ועוזרים לאחרים בפורומים איפה כול עשרות או מאות החובבים הוותיקים שאני נתקל בהם באגודה ? הם שומרים את הידע לעצמם ? לא פעם אני עולה לאוויר על R-7 ושואל שאלה טכנית ולצערי אני יכול לקרוא CQ מיליון פעמיים ואף אחד לא יעזור לי חוץ מ-PF. מדוע ? האם אני מנודה או חולה במחלה מדבקת ?

למעלה