פורום צניחה חופשית לאן? ועם מי?

Ron Miasnikov

New member
פורום צניחה חופשית לאן? ועם מי?

שלום לכולם הפורום הזה ידע ימים סוערים ומלאי התרחשויות. המצב לא כזה לאחרונה. מו עשה עבודה נהדרת בפתיחת שרשורים עם דיונים ורעיונות שהניבו עוד שרשורים. אני לא ממש טובה בזה מסתבר. הנהלת תפוז דורשת הרבה יותר פעילות בפורום על מנת לשמור אותו פתוח. לדעתם הרעיון של "יש קהילת צנחנים שמתקשרת דרך הפורום וחולקת חוויות" לא מספיק חשוב בכדי להצדיק את קיומו. כרגע הפורום עומד בסכנת סגירה (הדרישה היא ל 200 תגובות בשבוע) מי שחושב שהוא יוכל לעשות עבודה טובה יותר ממני מוזמן להציע מועמדותו להנהלת תפוז. אני אמשיך לתרום בפורום "על אזרחי" תודה על ההזדמנות רון

FlyingMoo

New member
אני חושב שיש מקום להוסיף "היכן"? :)

הקהילה מצומצמת, ופעילה בעיקר בסופי שבוע, לפיכך כמות התגובות והפוסטים בפורום אינו גדול, כפי שהיה נגיד, לפני 5 שנים, שצניחה עלתה 100 ש"ח... אולי יש מקום לבדוק מעבר של הפורום בפורמט זה או אחר לפייסבוק תחת שם קבוצה, או אפילו לפתוח את הפורום תחת אתר איגוד הצניחה הישראלי. ככה לא "ירדפו" אחרינו בתפוז להזרים הודעות שיתמכו במערכת שלהם. נקודה למחשבה? ~Moo

זיידוש

New member
יאללה יאללה...

אז בסדר...אז יסגרו את הפורום....ויקראו לזה קומונה... לתפוז יש פלטפורמה זהה כמעט לחלוטין שנקראת "קומונה" במקום "פורום", שההבדל היחיד עבור הגולשים בינה לבין הפורום הוא.....אה, אין... ולעניין, כן....קשה ליצר תוכן כשאין תוכן....כשיש יותר מ500 פתיחות של פרטיים בשבוע, יש תוכן, כשיש בקושי 100..... רון, מו, נעם, אטקין, מה זה חשוב איך קוראים לזה, תמשיכו לעשות מה שאתם עושים!

CUT II CUT

New member
תפוז יורים לעצמם בברכיים

רגע רגע, אנחנו עושים לתפוז טובה שאנחנו כאן, עם 10 תגובות בשבוע או עם 10000 בתמורה לזה מוחינו נשתף בפרסומות עבורן תפוז מקבלת כסף. ככל הידוע לי מנהלי פורומים אינם עובדים בשכר, לא איך יש לתפוז את החוצפה להלחיץ אותם. לי זה יקח בדיוק 10 שניות לשנות לינק במעודפים, אז קדימה לפלטפורמה אחרת ומתקדמת הרבה יותר...

FlyingMoo

New member
מישניה סוף כל סוף חזרת לעם שלך!

מה? היית עסוק? אתה בא לבקר בקרוב או שאני צריך לבוא לאירופה? :)

CUT II CUT

New member
"כן" 3X

קצת עסוק זה נכון
הייתי בארץ לפני חודש, היה חם ויקר :) וכן, אתה צריך לבקר באירופה, שיזכרו שפרה משוגעת זה לא רק מחלה :)

adiosb

New member
אולי הדרך היא להתחיל להוזיל צניחות

נמאס לי להיות צנחן בלי לצנוח שווה לת... עשיתי פה קורס ועוד כמה קפיצות לפני 10 שנים היום אני עם 200 צניחות לצערי לא בארץ אבל אין לי יכולת לממן טיולי צניחה שכאלה הייתי מאוד רוצה לשלם למקפל פה ולשלם למועדון פה ולריגר פה ולקיוסק פה אבל מה שיוצא בינתיים שכל פעם שאני חושב על לבוא ולקפוץ פה אז עושים לי טובה שהרייסר שלי יצנח למרות שבחול אין שום בעיה גם בפריס גם באלסינור ובכל קליפורניה אבל אם כבר קיבלתי אישור לקפוץ אבל עם מצנח מושכר אז מוצצים לי את הדם על קפיצת ריענון + הדרכה לפני שנסעתי לחול הוצאתי פה קרוב לאלפיים שקל על קפיצת ריענון אחת כמובן שעל הדברים הנלווים שחלקם נחוצים אבל מה שווה לשלם לאיגוד אם בסוף אתה יכול להרשות לעצמך צניחה בחודש זה נראה שאין רצינות למרות שמאוד מנסים הלוואי הלוואי ויכולתי לקפוץ עם כולכם להכיר את כולכם הלוואי וצניחה תעלה ככה שלא יהיה איכפת לך ללמד צנחן חדש ולהכניס אותו לספורט הלוואי ולא יתנקם בי כל מה שאני כותב. רק תאמינו לדבר אחד אני סובל סובל סובל שאני לא צונח והכל כי כלכלית זה לא מסתדר עלות מול תועלת. מאחל לכולכם שהפורום לא יפול וצנחנים חדשים יוכלו להפיק ידע וללמוד מפה. זה נראה כאילו הספורט מת ולא הפורום התבכיינות כנה מצנחן כואב יום טוב

FlyingMoo

New member
איש יקר. להלן תגובה במיוחד בשבילך :)

אתחיל מההתחלה, כי אני בניגוד לחלק מפה למדתי והתחלתי בארץ, ואני יודע את העלויות על בשרי. קודם כל עלויות הצניחה בארץ הן בין השאר פונקציה של מה לעשות - הדלק, ואנו משלמים פה פי 2 משכנינו מעבר לים. בלי כל קשר לעלויות ביטוח ותפעול מוגברות שגם הן לא תורמות לעלות שאני ואתה משלמים על קופון צניחה. פשוט אין מה לעשות. לגבי הרייסר שלך, אני מכיר שבמועדון סקיכיף ישנם כמה שיש להם רייסרים, הם נהנים מהם, אין איתם שום בעיה, אין לריגר בעיה, אין למדריכים בעיה, ובכלל אין בעיה עם הריג הזה. ישנם מודלים יותר ישנים שפחות מתאימים לפריפליי וזה בערך כל הסייג, אגב רייסר הוא לא הריג היחיד שדגמים מוקדמים שלו לא מתאימים לפריפליי :) לגבי רענונים. רענון זה חלק חובה בצניחה. הרבה אנשים שנפצעים נפצעים מחוסר תכיפות הצניחות שלהם. אנשים שמבקשים ממך רענונים רוצים בטובתך, כי אות מדריך שמחליט שאתה צריך רענון אינו בעל הבית ש"מרוויח עליך בוכטות". ובכלל אתה יכול לשאול כל בעל מועדון שהוא מעדיף את המדריך בצניחת טאנדם, אי אף אף או צילום ששם הוא ירוויח למועדון יותר, מאשר שירענן אותך, מבחינת רווח עדיף לתת לך לעלות וזהו, אבל אנחנו אוהבים בטוח. אתה צריך ללמוד לקבל בחום ובאהבה את המגבלות שלנו בארץ. אני אצטט חבר טוב ומנוסה בשם אייל ארז שאמר לי כשהגעתי בתוך מדריך טרי לארץ הקודש "ככה הם פני הדברים, בנינו, אנחנו צריכים בכלל להגיד תודה שיש לנו בכלל את הספורט הזה פה. צריך להנות ממנו, אין לדעת מתי יקחו אותו מאיתנו" בחום ובאהבה אח :) ~Moo

adiosb

New member
לצערי המחיר כבר לקח

ברור לי שחשוב ריענון והדרכה דיברתי יותר על העניין שאתה צריך לקפל רזרבי כל 4 חודשים חברות באיגוד חברות USPA ואחרי כל זה אני יכול להרשות לעצמי 3 צניחות בחודש אין לי האשמות או שאני חושב שמישהו לא רוצה שיהיה זול אבל כיף זה לא ספורט לעשירים באוקטובר אני נוסע לקורס בייס ומאמין שאחרי זה אני אתלה את המצנח ואסיים לצנוח ביום שהסייפרס יסיים את תפקידו אני לא אוכל לממן צניחות אולי נפגוש אותכם בפראג אחרי שנחסוך שוב בוכטה :")

FlyingMoo

New member
כן, נתראה בבוכטות, רק...

אל תכעס אם אחרי שיהיה לך כבר אני אהיה בפיגור מבחינת זמן :)

למעלה