פטור מבחינות הרשות ו/או מהסטאז'

עופר147

New member
פטור מבחינות הרשות ו/או מהסטאז'

בין השנים 1989 עד 1995 הייתי סמנכ"ל קרנות נאמנות בחברה פרטית(לא חברת בורסה) וניהלתי 6 קרנות נאמנות בהיקפים של כ-250 מליון ש"ח. .באותה תקופה לא היה צורך ברשיון ייעוץ ונהול תיקים. ב-1995 עזבתי את שוק ההון לעסקים פרטיים. כיום אני שוקל לחזור לתחום שוק ההון. אני מחזיק בתואר שני במנהל עסקים ולפיכך, במידה וארצה לקבל רשיון מנהל תיקים- אצטרך לעבור רק את בחינת אתיקה מקצועית וכן מקצועית א' ו-ב'. למיטב ידיעתי קיימת האופציה לפנות לרשות ני"ע ולבקש פטור מבחינות או מתקופת ההתמחות. ע"פ נסיונכם וע"פ האמור לעי"ל, האם יש לי איזשהוא סיכוי לפטור מבחינה כלשהיא ו/או מתקופת התמחות לאור נסיוני המקצועי בעבר?

noam4u

New member
פטורים מבחינות הרשות

כפי שציינת, בעלי תואר במנהל עסקים זכאים לקבל פטור מבחינות היסוד (כלכלה, מימון וסטטיסטיקה וחשבונאות). עם זאת, ישנם מספר סעיפים בתקנות אשר פותחות פתח לקבלת פטור "מטעמים מיוחדים" (סעיף 8א לחוק הסדרת העיסוק) אחד הקריטריונים הוא ניסיון וותק. כמובן שיש לעבור ועדה ברשות. עם זאת, ובהתייחס למידע שציינת, אם אינני טועה, אם עברו מעל 7 שנים מהעיסוק בתחום זה ועד לבקשת הפטור, הם דוחים את הבקשה. לדעתי כדאי לך לפנות לרשות ניירות ערך בפניה לפטור ממניעים מיוחדים על בסיס סעיף 8א. צירפתי לך שני לינקים העוסקים בנושא. אחד הוא העמוד ברשות ניירות ערך והשני זהו קובץ הכולל את הקריטריונים שנקבעו על ידי הרשות בהצלחה!

למעלה