פטריה בשד- כואב... עזרה

אפטייט

New member
פטריה בשד- כואב... עזרה

היי, אשמח לעזרה.
ביתי אובחנה עם פטריה על הלשון, מטופלת בדקטרין אורל ג'ל מזה מספר ימים וזה משתפר - שכבה דקה יותר, לשון נראית נקיה יותר.

אני חוששת שגם אני זכיתי בעונג המפוקפק - פטמה ורודה מאוד (רק הפטמה לא העטרה) רגישה למגע מאוד, ההנקה כמובן כואבת. לפעמים סוג של תחושת שריפה בפטמה, דקירות בפטמה וגם כאבים פנימיים בשד עצמו וסוג של זרמים.

אני מורחת אגיסטן - אבל לא מרגישה שום שיפור. האם יש סיכוי שזה לא פטריה? מתי אמור לחול שיפור? איך נפטרים מהדבר הנוראי הזה. אני מניקה חודש וחוששת שההנקה לא מספיק מבוססת וזה יתן את אותותיו..

ממש אודה לעזרה כלשהי שתעזור לי להבין שזו הבעיה באמת ואיך נפטרים ממנה..

פיטריה בהנקה

הי,
כאשר קיימת אבחנה של פטריה בלשון או כאשר האם מדווחת על כאב שורף/דוקר,
עם או בלי קשר להנקה, רגישות למגע בגדים, מגע מגבת, מקלחת. כאב שמקרין לעומק בית החזה, סביר להניח כי אכן מדובר בפטריה.
בד"כ תינקות לא סובלים מהתופעה, כפי שציינת אפשר לראות לשון מכופה בשכבה לבנה, אזור פי הטבעת יכול להיות אדום אבל ממש לא מחייב.
מבחינת המלצות לטיפול אכן הטיפול המקובל בתינוק הוא ע"י משחת אורל ג'ל שבמקביל לטיפול בתינוק האם צריכה לטפל ע"י משחה שנקראת דקטרין לרוב אינה דורשת מרשם רופא. הטיפול הוא ל10 ימים 3 פעמים ביום ובמקביל לתינוק.
להקפיד על סטרלזציה של כל מוצרי התינוק - בקבוק, מוצץ, שטיפת ידים. השיפור צריך להגיע תוך יומיים/ שלושה.
תתחיל את הטיפול מקווה שתראי במהרה מגמת שיפור , אם יש צורך בעוד הבהרות אשמח לענות.
ליאת ארנון

אפטייט

New member
שאלות נוספות

תודה ליאת.
הרוקח המליץ על אגיסטן לשד (??) מקווה שזה גם בסדר.. כבר פחות כואב שוטפת היטב.
&nbsp
כמה שאלות נוספות:
1. איך יודעים שהפטריה בשד עוברת? מבחינה ויזואלית (בנוסף להפגת הכאב)? הצסע הורוד אמור להעלם?
2. התינוקת שלי בת חודש - אנימנסה למרוח את האורל גל כמה שיותר טוב אבל קשה לי להכניס לה את האצבע לפה.. האם לא לחשוש? האם יש טריקים? חל שיפור בקדמת הלשון אבל בחלקה האחורי לא מספיק. (לא לוקחת מוצץ או בקבוק)
&nbsp
תודה
&nbsp

למעלה