|פטריעיצוב אירועים השאלה לחברים בפורום ולבועז

|פטריעיצוב אירועים השאלה לחברים בפורום ולבועז

רציתי לשאול את חברי בפורום,אני רוצה ללמוד עיצוב אירועים מסתבר ללמוד שזירה ולהגיע לדיפלומה זה לא מספיק, והחלטתי ללכת ללמוד עיצוב אירועים,אתמול עבדתי עים מעצבת אירועים ואז הבנתי שאני רוצה מעבר,אני רוצה ללמוד אצל משהו נחשב לא לימודים בסיסים אלא לימודים מעמיקים יותר , ואני לא רוצה ללמוד אצל מעצב שימכור לי את הפנטזיה שלו, אני רוצה לימודים טכניקות נכונות , השאלה הנשאלת מישהו מכיר או יודע על בית-ספר או מעצב אירועים טוב? אני אשמח לקבל תגובות. אטיאס רחל מעצבת בפרחים

בועז בר

New member
אני מכיר בית ספר מצוין...

בית הספר של החיים...
לא חושב שיש בארץ משהו שהוא באמת בי"ס לעיצוב אירועים. כל מעצב בא עם הגישה והעיצובים שלו, עם הדמיון והפנטזיות שלו. באירוע יש כמה עוגנים. אם נתייחס לחתונה, שבד"כ אלה האירועים היותר מושקעים מבחינת עיצוב, הרי העוגן הראשי הוא החופה, אח"כ יש את הכניסה, שולחנות הישיבה, קבלת פנים, מזנונים או מוקדים אחרים במקום הספציפי שדורשים התייחסות, ויש את העיצוב הסביבתי, בו את נותנת למקום כולו נופך מסוים. בתור מעצבת את צריכה שיהיה לך את הציוד ה"קשה", הבלתי מתכלה, שמשמש בסיס לשאר הדקורציה. כמה מסגרות חופה, למשל, כל אחת עם כמה וריאציות עיצוביות. כדי שהמחיר שאת מציעה ללקוח יהיה הגיוני, את צריכה לעבוד עם הציוד שלך. אחרת את צריכה לרכוש או להשכיר לכל אירוע ציוד במיוחד, לקנות בדים חדשים וכו'. אם יש לך לקוחות שמוכנים לשלם מחיר בשמיים, סבבה. גם ככה, את צריכה להשקיע כמה עשרות אלפי שקלים בציוד בסיסי, לכן כל מעצב רוכש (או מייצר) קו מסוים של ציוד לפי ה"פנטזיה" או הגישה העיצובית שלו, ולכן כל מי שילמד אותך לעבוד, את תלמדי ממנו לעשות את מה ש... הוא עושה. לדעתי, צריך לעבוד עם מעצבים. זה קשה, זה מעצבן, תמיד נראה שאפשר לעשות טוב יותר... אחרי שמבינים מה דורשות ההפקות האלה, אפשר לתפוס אומץ ולהתחיל להשתפשף לבד. (מה שנקרא: בית הספר של החיים)

../images/Emo140.gifבוקר טוב בועז

תודה על התגובה, ואים בכל זאת אני רוצה ללמוד? חשבתי בית ספר ויצו הלימודים הם שנתיים מה דעתך? אטיאס רחל מעצבת בפרחים

GALI ED

New member
אני עונה לך בתור מעצבת ארועים

שעובדת בתחום למעלה מ10 שנים. בועז צודק! אני לא חשבת שזה משהו שאפשר ללמוד או ללמד אותו, הניסיון עושה את ההבדל ובעיקר, או שיש לך או שאין לך את זה. ואת יודעת מה, זה תופס בעיניי בכל תחום של עיצוב/אומנות. אתה יכול ללמוד אדריכלות - את הטכניקה, התוכנות, חוקים בבניה אבל אם תבנה בתים שנראים כמו בלוקים (אופססס זה מה שבונים אצלנו רוב הזמן) אז אתה לא ראוי לתואר. עיצוב גרפי - אותו הסיפור, התוכנות קלות מאוד להפעלה אבל אין אין לך טאצ' אותו הכנ"ל. וגם בתחום שלי, אני רואה "מעצבים" שלא הייתי נותנן לעצב לי את פנים האסלה בשירותים ציבוריים (יצא קצת בוטה....
) בקיצור רחל, או שיש לך את זה או שאין לך את זה. הכי טוב זה פשוט לקפוץ למים ואם את מספיק טובה גם תצליחי. חג שמח

GALI ED

New member
ועוד דבר חשוב מאוד

אני חושבת שמעצב ארועים טוב הוא כזה שיש לו ידע במס' תחומים, לדעת לסדר פרחים יפה זה לא מספיק, ידע באדריכלות, עיצוב פנים ובכלל היכולת לראות תמונה כוללת חשוב לא פחות אם לא יותר. אני יודעת שהיכולת שלי לתכנן העמדה של ארוע (סקיצות וראיה מרחבית) עוזרת לי הרבה בעבודה.

../images/Emo141.gifאני רוצה להודות לך

על זה שחיזקת את מחשבותי בעינין, את צודקת בכל מה שכתבת לי ולזה חיכיתי נתת לי ביטחון בכל מה שקשור לנושא, ללמוד להיות סוחר באוניברסיטה אפשר , אבל אים לא נולדת סוחר כמה שתלמד לא יעזור,אני עיצבתי את כל הבית שלי אני רואה דבר,ורואה אותו מוגמר,יש לי קליטה מהירה לדברים רק חסר לי מעט ניסיון, אני הולכת על זה עד הסוף. אני אשמח אים תיצרי איתי קשר ונוכל להתייעץ בנושא. ושוב תודות . אטיאס רחל מעצבת בפרחים

למעלה