פיטוריי איש מילואים בקיבוץ כנרת!!!

kapisha

New member
פיטוריי איש מילואים בקיבוץ כנרת!!!

שמי משה ברק, מס' אישי 959027 מילואימניק אשר משרת משנת 1968 בגדוד הצנחנים 697 מיום הקמתו (ע"י רפול), בעוצבת חיצי האש. בתאריך 13.07.07 פוטרתי ממקום עבודתי בקיבוץ כנרת לאחר ששבתי משרות מילואים בין התאריכים 17.06.07 – 28.06.07. בקיבוץ כנרת אני מועסק כנהג בענף ההובלה מזה שבע שנים בניהולו של חבר הקיבוץ אלי שטיין שמתנגד להמשך שרותי כאיש מילואים מתנדב ומתנכל לי וממרר את חיי לאורך השנים בכל פעם שאני מודיע לו על יציאתי לשירות מילואים. בזמן מבצע חומת מגן פוטרתי מהעבודה, פניתי טלפונית למרכז המשק דאז זיו הרחול בקשתי את עזרתו ובהתערבותו הוחזרתי לעבודה. מספר פעמים בקשתי עזרה ממפקדיי ד"ר אריק שכטר, ד"ר עמיחי רוטשטיין, המח"ט והסמח"ט סא"ל צביקה לוי שדיברו עם אלי שטיין אך נענו על ידו בזלזול רב. במשך השנים נאלצתי בכל פעם לפני יציאה למילואים לספר סיפורים שונים בגין בעיות רפואיות או לחילופין לנצל את ימי החופש שלי על מנת שאוכל להתייצב לשירות המילואים. באחת הפעמים שבתי משירות המילואים ובדרכי לעבודה בקיבוץ כנרת בכדי לאסוף את המשאית, ירדתי בתחנת אוטובוס הסמוכה לקיבוץ אפיקים, פשטתי את מדי צה"ל כדי שלא יעבור נהג כלשהו מהקיבוץ וידווח לאלי שטיין שראה אותי לבוש מדים. נאלצתי להמתין בתחתונים מאחורי התחנה לחבר מהעבודה שהיה בסוד העניינים, על מנת שיאסוף אותי ויסיע אותי למשאית ששם המתינו לי בגדיי האזרחיים. כל זה רק על מנת שמנהל ענף ההובלה בקיבוץ אלי שטיין לא יידע שסיבת היעדרותי הייתה שירות מילואים. אני משרת בגדוד כלוחם ביחד עם שני בניי, אחד מהם משרת איתי במחלקה והשני במחלקה אחרת. במלחמת לבנון השנייה נכנסתי עם כל הגדוד ברגל, לכפרים דבל ורשף, סחבתי על גבי כ- 35 ק"ג ככל החיילים כשאחד מבני אף היה בן זוגי בסדר ההליכה. הגעתי לעבודה בקיבוץ כנרת לאחר כעשרים שנות עבודה בסולל בונה, אשר שם ניתן להגדיר הייתי מילואימניק גאה . בקיבוץ כנרת הפכתי למילואימניק מושפל, הדבר חורה לי שבעתיים מכיוון שאני חונכתי על ברכי החינוך הקיבוצי כבן קיבוץ עברון. לא האמנתי שבקיבוץ כנרת יעוללו דבר כזה למילואימניק. מעניין מה נעמי שמר הייתה כותבת על זה? בלדה למילואימניק המושפל.... משה ברק מטה מאבק המילואימניקים מגנה מכל וכל פיטורי איש מילואים על רקע שירותו, לא ייתכן שהגענו לזמנים אשר בהם מאיימים ומפטרים אנשי מילואים ללא בושה עוד במהלך שירותם גם בעיצומם של קרבות. ייתכן שמעסיקים שונים רואים את ההתייחסות המזלזלת של גורמים ממשלתיים וצבאיים כלפי אנשי המילואים ולכן גם במגזר העסקי והפרטי יש המזלזלים באנשי מילואים. הזלזול מתחיל בסלחנות כלפי המשתמטים לא תורמים מאום למדינה ומסתיים בפיטורי אנשי מילואים אשר תורמים למדינת ישראל. אנשי המילואים לא ינטשו את משמרתם אך לא יעברו לסדר היום על פגיעה כלשהי באיש מילואים זה או אחר, על ידי גורם כלשהו בישראל. מטה מאבק המילואימניקים. פורום החפ"שים. הודעת מטה מאבק המילואימניקים: לאור ריבוי המקרים והמשך נורמת הזלזול והפגיעה בחיילי המילואים מצד גורמים שונים בישראל, לא נשקוט קולנו יישמע ומאבקנו יגבר, בכל דרך אפשרית במסגרת החוק. אנו קוראים לציבור בישראל למחות בפני אנשי הקיבוץ על הפיטורים הבזויים, והיריקה בפרצופם של המילואימניקים. כמו-כן אנו מוסיפים רשימה של מוצרי הקיבוץ ומפעליו מתוך אתר האינטרנט של הקיבוץ לשיקול דעתכם... האם לפרנס את את אלה אשר פגעו בפרנסתו של מילואימניק והתווספו למקרים אחרים של תופעה חמורה זו. חמורה שבעתיים כאשר מתרחשת בקיבוץ כקבוצת כינרת. מוצרי ואתרי התיירות של הקיבוץ: מוצרי מפעל חופית, מוצרי תמרים פלוס, מפעלי התיירות השונים של הקיבוץ - נלקח מאתר האינטרנט של הקיבוץ. חיילי המילואים של גדנ"ט 697 קוראים לציבור להירתם למחאה. להלן מספרי הטלפון השונים בקיבוץ כנרת, קחו לכם כמה שניות וטלפנו כדי למחות. תודה אלי שטיין מנהל ענף ההובלה בקיבוץ, משרד: , 04-6759551 מזכיר הקיבוץ: 04 – 6759208, 04 - 6759501 קיבוץ כנרת מזכירות: 04 – 6759500 , 04 – 6759511 , ענפי הייצור: 04 - 6738744 פירוט החוק בדבר פיטורי איש מילואים: "זכויות עובד המשרת במילואים (א) ... (א1) לא יפטר בעל מפעל עובד בשל שירותו במילואים, קריאתו לשירות מילואים או שירותו הצפוי בשירות מילואים, לרבות בשל תדירותו או משכו (בחוק זה – פיטורים בשל שירות מילואים), ואם פיטרו – בטלים הפיטורים. (ב) לא יפטר בעל מפעל עובד בתקופת היותו בשירות מילואים אלא בהיתר מאת ועדת התעסוקה; ולענין שירות מילואים העולה על יומיים רצופים, לא יפטרו בלא היתר כאמור גם בתקופה של שלושים ימים לאחר תום שירות המילואים; לא תיתן הועדה היתר לפי סעיף קטן זה אלא אם כן יוכיח בעל המפעל כי הפיטורים המבוקשים אינם בשל שירות המילואים; הועדה תיתן את החלטתה, ככל הניתן, לאחר שתובא לפניה תגובת העובד. (ג) – (ה)...". הוראות החוק ברורות: חל איסור על פיטורי עובד בשני מעגלים: המעגל הרחב – חל איסור על פיטורי עובד בשל שירות במילואים, בשל קריאה לשירות מילואים או בשל שרות צפוי במילואים (סעיף 41(א(א1)) והמעגל הצר – הוא המעגל הנוגע לענייננו – אוסר על פיטורי עובד בתקופת שרותו במילואים, עם הרחבה לתקופה של 30 ימים שלאחר שירות מילואים בן יומיים רצופים לפחות (סעיף 41א(ב)). אנא הפיצו מייל זה!!! לתגובות: [email protected]

איך בקיבוץ כזה זרקו את הערכים??????????

עצוב לשמוע, מה אומר דור המייסדים? שתיקה רועמת?

מתנצל... אבל קיבוץ כינרת ידוע מאז

ומתמיד קיבוץ אנטישמי!!! מאז הקמתו הוא היה כזה, עיין בהיסטוריה מעט.. וכנראה שעד היום. על זה נאמר היהפוך כושי עורו.. לגבי התנדבותך למילואים. אכן יישר כח גדול. אבל קח בחשבון עם כל הכבוד שאתה מתנדב. אתה רוצה להתנדב? לפי דעתי קח ימי חופש. תחשוב טיפה גם על המעסיק. אישית אני חושב שאתה צריך פשוט לקחת ימי חופש ע``מ להתנדב. בהצלחה בהמשך הדרך.

למעלה