פיטורים בזמן תאונת עבודה

robet

New member
פיטורים בזמן תאונת עבודה

שלום רב לפני כשלושה חודשים נפצעתי בעבודה (פגיעה בגב עקב הרמת משא כבד 75 ק"ג) והמשכתי לעבוד עוד שבועיים עד שלא יכולתי לסבול את הכאב ויצאתי לחופש מחלה. אחרי שבקשתי טופס פגיעה בעבודה לקח למעסיק חודש למלא טופס 205 ואחרי שהמרתי את חופש המחלה אצל הרופא לאישור מחלה ראשוני לנפגע בעבודה והגשתי למעסיק הוא שלח לי מכתב פיטורים. בשיחה שנערכה עימו הוא טוען שעקב הפציעה בגב הוא לא מוצא לנכון שאוכל להמשיך ולעבוד בעבודה. אני ממתין כעת לאישור של ביטוח לאומי שיאשר לי את התאונת עבודה. ואחרי שיאשר וישלם לי עבור הימי פגיעה אני מתכוון לבקש אישור לנכות (בצילום c.t יש לי פריצות דיסק בצואר). 1) האם אני עושה דבר מועיל שאני מחכה לועדה של ביטוח לאומי ? 2) מאחר שאני כבר מובטל אני חותם בלישכה ומחכה לוועדה נפרדת שלהם (רופאת תעסוקה חתמה לי על טופס שאני מוגבל להרמת משאות מעל 8 ק"ג + המלצה שלה לעשות שיקום מקצועי). 3) מה ממולץ לי לעשות עם המקרה שלי... בתודה מראש
robet

ממליצה לפנות לעורך דין

נשמע כי תוצאות הפגיעה הן חמורות למדי, לפיכך ממליצה לפנות לעורך דין שיטפל בפניה לחברת הביטוח של המעביד ואולי גם בתביעה (אם יהיה צורך). באופן כללי: מומלץ גם לנסות להקטין את הנזק שלך: הסבה מקצועית, למשל, במידה ואתה יכול; פניה לקופת החולים לקבלת כל טיפול שתצטרך כולל פיזיוטרפיה; בינתיים שמור את כל הקבלות בגין הוצאות שאתה מוציא ונהל רישומים על הוצאות בגין תרופות, נסיעות ועזרה בבית.

למעלה