פילונדל ציסט חוסר זמן

anat123636

New member
פילונדל ציסט חוסר זמן

שלום רב ד"ר קריב ! קראתי את ההודעה הקודמת על פילונידל ציסט ועליי לשאול אותך שאלה שמטרידה אותי רבות . לפני כשבועיים החלו לי כאבים עזים מאד בעצם הזנב בדיוק במקום שתיארת ואחרי אבחון אמרו שזה פילונידל ציסט וניקזו לי את זה מיידית במיון . (לפני כשנתיים היה לי כאב זהה, נטלתי אנטיביוטיקה וזה עבר ) היום , החל הכאב לטפטף , נפגשתי עם כירוג והוא המליץ כמובן לעבור ניתוח . הבעיה היא כזו , עוד חודש מהיום אני מתגייסת ותקופה של 4 חודשים לא אוכל לנוח כזמן התאוששות כי אני נכנסת לקורס . רציתי לדעת מה אני אוכל לעשות ? האם כדאי לעבור את הניתוח להוצאת הציסטה ולקחת סיכון שזה יירפא תוך 3 שבועות ? אני מאד מוטרדת ואין באפשרותי לדחות את הגיוס מה אוכל לעשות כדי למנוע התפרצות נוספת ?והאם יש פעולות זמניות חוץ מניקוז עד שאבצע את הניתוח עוד כמה חודשים מהיום . אני מצפה לתשובה בקוצר רוח ומודה לך מאד !!

פילונידל ציסט

שלום רב החלמה מניתוח פילונידל ציסט במקרים בהם ניתן לסגור את הפצע ראשונית יכולה לקחת שבועיים שלושה אך יש לקחת בחשבון שלעיתים קרובות אין ברירה אלא להשאיר את הפצע פתוח או שיש לפותחו בגלל הופעת זיהום ואז ההחלמה היא במשך חודש חודשיים. אם לא ניתן לדחות את הגיוס ממליץ לך להמתין מס שבועות או חודשים עד שתמצאי מקומך בצבא ואז לבצע את הניתוח. בזמן שיחלוף אם תהיינה התלקחויות נוספות בדרך כלל ניתן יהיה לטפל בהם באנטיביוטיקה או בניקוז פשוט מבלי להזדקק לזמני החלמה ממושכים. בהצלחה ד"ר קריב

למעלה