פינת הדמויות 22- יון תומרקין

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר. אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגתי עבור עצמי את דמויותיו של שחר טבוך, היה תורו של רועי, ואחרי שבחר בשחקנים שכבר היו, הוא החליט על שחקן...

1714213527869.png

יון תומרקין! בניגוד למה שרועי חשב, יש לו מספיק דמויות כדי להיכנס לפינה, אז הנה הפינה לכבוד רועי.​

YossihNew

Well-known member
1714216550342.png

מקום עשירי: נילס (זה לא הגיל)

התפקיד האחרון של יון לפני שהתחיל להתרחק מעולם הזוהר. זה לא הגיל הייתה סדרה חמודה שסיפרה על עורכת הדין טליה והרומן שלה עם ישי, החבר הצעיר של בנה. יון שיחק שם לפרק אחד את נילס- מתמחה חדש במשרד. טליה התערבה עם הבוס שלה שהבחור נמשך אליה, מה שגרם לה להסתבך בפרשת הטרדה מינית. לא בדיוק הדמות הכי מגוונת של יון, זה היה תפקיד מאוד משני.​

YossihNew

Well-known member
1714216577382.png

מקום תשיעי: ניר (הבורר 4)

בעונה הרביעית של הבורר, נדב מחליט להקים חבורת פושעים משלו. אז בשביל זה הוא היה צריך את ניר- צלף מצטיין בדובדבן, שצריך כסף, ולכן הופך לחייל מספר אחת של נדב. ניר עושה עבור נדב כמה משימות אבל בסוף הסדרה יגאל הנאצי מחסל אותו. הבורר הייתה כשיון ניסה לעבור מתחום הילדים למבוגרים, אבל הדמות לא הייתה ממש זכורה בהשוואה לחיילים האחרים בסדרה, ולא הייתה משמעותית.​

YossihNew

Well-known member
1714216620406.png

מקום שמיני: עידו קליין (הילדים מגבעת נפוליאון)

התפקיד הראשון של יון. עידו הוא תלמיד רגיל בבית ספר (אבל היו לו חלומות מוזרים פעם), שמקים עם חבריו את הילדים מגבעת נפוליאון, שמנסים לפתור פשעים. לצערנו הם מעולם לא פתרו את תעלומת פסל כף היד, או את התעלומה של חטיפת דוקטור בלוך, או את התעלומה של סרגיי הפסנתרן. סדרה מוזרה עם אווירה קצת קריפית, שניסתה לתאר ילדים רגילים שפותרים תעלומות, אבל הייתה קצת חריגה בנוף שלנו. עם זאת, זאת הייתה התחלה.​

YossihNew

Well-known member
1714216656890.png

מקום שביעי: לפיד (המלאך השומר שלי)

לפיד הוא התלמיד הכי פופולרי בבית הספר, נרקסיסט במיוחד, טוב בספורט ואובססיבי לשיער שלו, ובעל מלאך שומר בשם רפאל שתמיד דואג לו. לפיד מנסה להתחיל עם בנות הסדרה ודואג במשך כל הסדרה להיות הכי פופולרי, הכי טוב, והאמת שיון די מצחיק בדמות הזאת. עם זאת הוא היה קצת דומה לאורן טונה, אם חושבים על זה. בנוסף, אני לא יכול לשים את האצבע על מי בדיוק הדמות הזאת מזכירה לי... משהו בו מוכר לי... בחור קצת יהיר, לפיד. תעזרו לי למצוא את מי הוא מזכיר לי?​

YossihNew

Well-known member
1714216688946.png

מקום שישי: אמנון בר לב (תנוחי)

אז תארו לכם עולם שבו יון הוא אבא של יעל גרובגלס. עולם שבו שרון אלכסנדר מתחפש אליו. עולם שבו הוא ברומן עם אוולין הגואל, למען השם. עכשיו תפסיקו לדמיין ותחשבו על תנוחי. אמנון הוא מדען, אבא של גבי בר לב ובנעוריו היה אהבת נעוריה של ברוריה. הוא המציא סם נעורים (לא להתבלבל עם טורבו טיים ולא עם המכשיר ההוא של בתיה גילמן) ויון בעצם גילם את הגרסה הצעירה שלו. בגרסה הזאת הוא מחזיר את הרומן שלו עם ברוריה, ועוזר לה למצוא את האימא האמיתית שלה. דמות קצת הזויה מסדרה מאוד הזויה, היחסים בין השחקנים היו מוזרים.​

YossihNew

Well-known member
1714216726689.png

מקום חמישי: יון תומרקין (חצויה: הדבר האמיתי)

זה נחשב לנפרד, לא? בעונה השלישית של חצויה החליטו לעשות את העלילה מאחורי הקלעים, ולספר על שחקני חצויה והתעלומה בחייהם האמיתיים. יון מגלם את עצמו, שעוזב את חצויה למען תפקיד בחו"ל, אבל רוח רפאים מנסה לשדר לו שהקאסט כולו בסכנה והוא חוזר להציל אותם. בעיקר את עמית פרקש- איתה תמיד היו לו יחסים בעייתיים. במהלך הסדרה אקו (רוח הרפאים) משתלט על יון ועמית מצליחה להחזיר את יון מהמתים, מה שמשבש את הכל, כי בסוף הסדרה יון הופך לערפד. משהו בכל הוייב של העונה הזאת היה מוזר, אבל יון גילם את עצמו בצורה די טובה.​

YossihNew

Well-known member
1714216760570.png

מקום רביעי: אורן טונה (מועדון החנונים)

אז יון גילם במועדון החנונים דמות הזויה במיוחד שהייתה לא רעה בכלל. אורן טונה הוא בריון בחבורת המקובלים, מדבר מוזר, טיפש, ובעיקר- נודף ממנו ריח מאוד מגעיל של טונה. בניגוד למחשבה שיהיה בן זוגה של עמית פרקש בסדרה, למרות שקצת התייחסו ליחסים ביניהם, אורן הופך בעונה השנייה לבן זוגה של שקד, המוזרה של בית הספר, והיחידה שבאמת מבינה אותו. אורן מצליח להחליף את הגר בתוכנית התלמידים של נאס"א ולבסוף הופך לאורן הראשון בחלל לצערה של שקד שעצובה להיפרד ממנו. דמות הזויה ביותר, שיון הביא לה את פגם הדיבור האופייני. לא מה שציפיתם מיון.​

YossihNew

Well-known member
1714216785953.png

מקום שלישי: ליאו זקס (חצויה)

בזמנו לא יכולת לזוז בלי להיתקל בערפדים. הם היו הסיפור הכי חם אז. אילן רוזנפלד ושירה אלון החליטו בתגובה ליצור סדרת ערפדים, ובה יון שיחק את ליאו, הערפד ששומר על החצויה ומנהיגת הערפדים, אלה רוזן. ליאו עם יחסים מאוד בעייתיים עם אלה, בעונה הראשונה היא דוחה אותו לבסוף ובעונה השנייה הם הופכים לזוג סופסוף. זאת הייתה הסדרה הכי מוצלחת של יון, היא נמכרה לחו"ל וממש הצליחה, והתפקיד שלו היה בעיקר להיות כמו הערפדים בדמדומים: חתיך מאוד ומגניב, שסוחף את בת התמותה לאהבה אסורה. היחסים של יון ועמית היו קצת מוזרים, מסתבר שרק בין העונות (אילן?) הם היו ביחד, אז הם לא באמת שיחקו זוג כשהיו זוג.​

YossihNew

Well-known member
1714216851898.png

מקום שני: ליבי יהב (סוסי פרא)

ניסיון של יון לחזור סופית לעולם הנוער שלצערנו לא יצא טוב. ליבי הוא מנהיג חבורת האליטה של חוות חופש, רוכב סוסים מפונק שרכש סוס ומאוד לא רוצה שנערים משכונת מצוקה- בעיקר נתי הרוכב הנהדר- יקחו ממנו את היכולת להשתתף בתחרות הסוסים. וגם את החברה שלו עלמה. בנוסף לכך אבא שלו בני חוקר בחווה מטעם ארגון מסתורי, וליבי קרוע כל העונה בין החקירה הזאת לבין העימות שלו מול נתי בנושא הסוסים ועלמה. סדרה יפה ולא מוערכת מספיק, שלצערנו נדחקה בגלל ענייני הפקה. ליבי היה מרושע ומפונק, וגם לפעמים יכול היה לרגש אותנו, אז הדמות הזאת מגיעה למקום השני. ולמה זה? תשאלו את מנהל החווה יורם מי במקום הראשון...​

YossihNew

Well-known member
1714216894444.png

מקום ראשון: טומי/דילן (האי)

בתאריך ה-9.9.2009, יפול אסטרואיד על כדור הארץ, אלא אם דילן המסתורי יחזור בזמן וישמיד אותו. ככה סיפרו לטומי מילדות. דילן לא מגיע לצערנו, וטומי וחבורת בית המחסה ששונאת אותו צריכים לגור באי לבד. במהלך העונה נחשפים בטומי עוד ועוד כוחות, כולל יכולת נסיעה בזמן, ובסופה הוא מגלה שהוא דילן. במשך שלוש עונות יון הוביל סדרה, בה הוא ניסה להציל את העולם מפני אסטרואיד וקאיראן, השטן,שההיסטוריה שלחה כדי להרוס את הכל. זאת הדמות הכי מזוהה איתו, מהסדרה הכי טובה שלו. הוא גילם דמויות מאוד שונות כל עונה: מהילד המפוחד בעונה 1, לתעלולן בעונה 2, עד לאיש הבודד בעונה 3 שמנסה להתרחק מהצלת העולם. על זה דילן זוכה במקום הראשון. על זה ועל הרומן עם ליבי, כמובן, כי כולנו אוהבים את ליבי.

כאן הסתיימה עוד פינת הדמויות. בשבוע הבא יהיה תורה של שיר לבחור שחקן, ואני מקווה שהיא לא תטעה כמו רועי. עד אז!​

למעלה