פינת הסטטוס הכואב

פינת הסטטוס הכואב

צהריים טובים אנשים.
בחרתי להביא היום סטטוס שכתבה בחורה בשם מורן להב:

"כואב לי.
אבל לא כי אחי הגדול חזר בתשובה. לא כי הוא דוס, חב"דניק, שחור.
התהליך הזה שהוא עובר החל לפני 6 שנים בערך, החל מימי הכיפה הסרוגה על הראש בתוספת זיפים חמודים ועד לזקן שהוא מגדל היום פרא, והתהליך הזה עוד נמשך ומתפתח בכל יום עוד קצת, מתעצם. יש אומרים "מתחזק".
הוא ומי שלימים הפכה לרעייתו שהיו חילוניים גמורים החלו את המסע הזה פחות או יותר ביחד, כל אחד מסיבותיו. ההתמודדות של המשפחה עם זה גם היא בבחינת מסע שלא תם. לא ראינו את זה בא. ב-36 שנותיו הספיק אחי בין היתר לשרת שירות של 3 וחצי שנים בצה"ל כלוחם בפלחה"ן צנחנים, בילה את שנות ה"אקשן" הגדול ביותר שידע דרום לבנון במוצבים כמו ריחן, סוג'וד וחבריהם. זמן מה לאחר השחרור השתלב בענף ההיי-טק בו הוא עובד עד היום.
כיום מידי בוקר הוא מתעורר כשהשמש עוד נוחרת כדי להניח תפילין, לבקר בבית הכנסת, ועוד שלל מנהגים שאיני מבינה בהם הרבה. לאחר מכן ממשיך לעבודה, בדרך שם את הילדים בגן (כי אשתו יוצאת מוקדם למשרד), בערב חוזר, משכיב את הילדים ונוסע ללמוד את מה שלומדים אצל הדוסים. תורה? תלמוד? תניא? וואטאבר. שב מאוחר בלילה, בקושי ישן כמה שעות וחוזר חלילה. בימים של סליחות הבנאדם זומבי מהלך. לא קל להיות דוס. אז מה? זו הבחירה שלו. לא על זה כואב לי.
כואב לי, כי בשבועיים האחרונים ב-3 מקרים שונים, ניגשו אליו בצעקות זרים גמורים ברחוב ורשפו לעברו עלבונות, קללות והאשמות על היותו פרזיט, ואף המליצו לו לחפש עבודה. "יאיר לפיד הכניס לכם סוף סוף, עכשיו תראו מה זה". כאלה.
כואב לי כי הגזענות - שגם אני נטלתי בה חלק ממש עד לא מזמן - חזרה אלי כמו בומרנג ופגעה בי בסופו של דבר.
כי כאלה אנחנו - שבטיים ופרימיטיביים, וכשמכאיבים למישהו מהמשפחה שלנו, זה כואב לנו הרבה יותר.
מה שכן...למדתי מכל הנושא הזה שיעור חשוב, ומקווה שמי ששרד את קריאת הפוסט הזה, ילמד אף הוא"

אני מודה שכאב לי לקרוא את זה. אני מודה שכואב לי שאנשים לא מצליחים להבין את ההבדל בין לרדוף אנשים שחיים ומתלבשים אחרת ממך לבין להילחם על אמונתך ודעתך ועל זכותך לחיים חופשיים כגון נישואים אזרחיים והפרדת הדת מהמדינה. בחירתו של יאיר לפיד כמפלגה השניה בגודלה לכנסת לא נותנת את הלגיטמציה לרדוף ולהתעלל באנשים דתיים או חרדים. אני מודה שאם אח שלי היה חוזר בתשובה ונתקל בכזאת רדיפה, היה כואב לי לא פחות מאשר היה כואב לי אם היו רודפים את בני ההומוסקסואל. קשר דם תמיד יהיה סמיך יותר מהמים של הבריכה הפוליטית

Aronsona

New member
ועל כך אין לי אלא לומר

שכל פעולה, לגיטימית ככל שתהיה, אם היא לעין הציבור, לא תובן על ידי כולם מאותה זווית.

בבונים יש לנו לצערי די הרבה.

שרוני68

New member
שלום, היא כתבה כל כך יפה. מסכימה עם

כל מילה.
זו ההרגשה שלי בזמן האחרון, אנחנו
נמצאים ממש על גבול שבין התנגדות לכפיה דתית
לגיטימית ובין סלידה/שנאה/הדרה כלפי חרדים באשר הם.
וצריך להיזהר מזה. אפילו מאוד.

שרוני68

New member
קפצתי לשנייה ואני שוב בורחת.

הזמנו למחר חברים לארוחת ערב.
ופתאום שכחתי שמחר יש לי חצי יום פעילות
בבית הספר. בעלי שבד"כ עוזר לי בנקיונות הבית,
(כי הוא לא עובד בשישי), חייב ללכת מחר לעבודה.
והיום הבטחתי לאחותי לשמור לה על הילדים עד הלילה.
מתי אני אספיק?
הצילו!!!

אבל יהיה בסדר, אלו סתם צרות של עשירים. אני יודעת.
רק שעכשיו הגעתי הביתה, אחרי לחץ מטורף בעבודה ונכנסתי ללחץ אטומי.

מבטיחה להתראות אתכם אחרי שהמלחמה תגמר...:)

Anna begins cc

New member
כל כך אוהבת את הלינקים שלך :)

סיימתי הערב פרוייקט גדול שעבדתי עליו כבר זמן מה וגזל את כל זמני,
וחגגתי את זה במפגש פורום חביב (והמשך ערב מהנה אחר כך..)

הייתי שמחה להחזיר לך לינק,
אבל המוח שלי כבר כיבה את עצמו.

אני לישון

Anna begins cc

New member
אין צורך,

את מהווה השראה מספקת כך שיש דברים שאפשר לעשות גם מתוך נמנום :)

אני מתה (מתה מתה!) על השיר שצרפת,
וגם מתה על הקאבר הזה שלו, שהוא בעיני אחד המוצלחים ששמעתי:

http://www.youtube.com/watch?v=m2WNq9k8qf4

למעלה