פלונטר

• פותח הנושא NG.
  • פורסם בתאריך

NG.

New member
שלום
אקסית מיתולוגית של למעלה מ 30 שנה. גרה בחול. נוצר ביננו שוב קשר מחודש לפני מס חודשים. הגיעה לארץ לביקור וכמובן שהאהבה פרחה .נזרקו לחלל מאות ואלפי מילים של אהבה טוטאלית ושאין כמותה. שבועיים של פאן מטורף ורגעים קסומים. כמובן שמכיוון שהייתה אורחת שלי אירחתי אותה ופינקתי בגדול הופעות בילויים כל יום הפתעה שונה ומיוחדת.
כיוון שהמרחק ביננו ככ גדול קבענו להיפגש בקיץ באירופה, לטיול קסום שעבדתי ותיכננתי אותו לפרטים.
את הכרטיס שלה היא הזמינה ואני את שלי. ומכאן מתחילה הסאגה...
היא הייתה משוכנעת שכל שאר הצאות הטיול הוא על חשבוני ,כיוון שהגבר הוא זה שאמור לשלם ,מהיותו גבר, ומכך שלפי התיזה שלה אישה לא אמורה לשלם ומעולם לא שילמה עם אף גבר שהייתה על מאום וכלום. מעין "מנהג המקום".
גבר שאינו יכול לממן אותי כלכלית בטיול איני רוצה להיות איתו, אבל כאן פרדוקס: אני מוכנה לשבת איתך על ספסל או לטייל או לשבת על הספה בבית, לא איכפת לי , העיקר להיות איתך ובלבד שלא אשתתף ואממן....!!
מנגד ציפיתי וחשבתי שמן הראוי, לאיזושהי השתתפות בסכום כולשהו מכבד מצידה, שאפילו לא הגדרתי אותו כמחווה של רצון טוב וכהרגשה נעימה,שזוהי אהבה ולא דבר אחר...
אני מציין מפורשות שהאישה אינה סובלת מחיסרון כיס, נהפוך הוא לחלוטין....ואילו אני כרגע מאוד לחוץ כספית....
המצב התדרדר לכדי ביטול הטיול שהיה אמור להיות ירח דבש לכל אחד מאיתנו , ולכדי אמירות לא נעימות.....
איפה ואם בכלל טעיתי , כיצד יוצאים מפלונטר כזה? מה מקובל ונהוג.....האם ציפיתי ליותר מדי?
אשמח להחכים.....

דקל נור*

Well-known member
היה לכם ריוניון כייף, שמח על זה. אני לא הייתי מסוגלת להמשיך עם אשה שמחזיקה בעקרונות מטומטמים כאלה.

• Like
Reactions: NG.

nothing but the truth

Well-known member
שלום
אקסית מיתולוגית של למעלה מ 30 שנה. גרה בחול. נוצר ביננו שוב קשר מחודש לפני מס חודשים. הגיעה לארץ לביקור וכמובן שהאהבה פרחה .נזרקו לחלל מאות ואלפי מילים של אהבה טוטאלית ושאין כמותה. שבועיים של פאן מטורף ורגעים קסומים. כמובן שמכיוון שהייתה אורחת שלי אירחתי אותה ופינקתי בגדול הופעות בילויים כל יום הפתעה שונה ומיוחדת.
כיוון שהמרחק ביננו ככ גדול קבענו להיפגש בקיץ באירופה, לטיול קסום שעבדתי ותיכננתי אותו לפרטים.
היא הייתה משוכנעת שכל שאר הצאות הטיול הוא על חשבוני ,כיוון שהגבר הוא זה שאמור לשלם ,מהיותו גבר, ומכך שלפי התיזה שלה אישה לא אמורה לשלם ומעולם לא שילמה עם אף גבר שהייתה על מאום וכלום. מעין "מנהג המקום".
גבר שאינו יכול לממן אותי כלכלית בטיול איני רוצה להיות איתו, אבל כאן פרדוקס: אני מוכנה לשבת איתך על ספסל או לטייל או לשבת על הספה בבית, לא איכפת לי , העיקר להיות איתך ובלבד שלא אשתתף ואממן....!!
מנגד ציפיתי וחשבתי שמן הראוי, לאיזושהי השתתפות בסכום כולשהו מכבד מצידה, שאפילו לא הגדרתי אותו כמחווה של רצון טוב וכהרגשה נעימה,שזוהי אהבה ולא דבר אחר...
אני מציין מפורשות שהאישה אינה סובלת מחיסרון כיס, נהפוך הוא לחלוטין....ואילו אני כרגע מאוד לחוץ כספית....
המצב התדרדר לכדי ביטול הטיול שהיה אמור להיות ירח דבש לכל אחד מאיתנו , ולכדי אמירות לא נעימות.....
איפה ואם בכלל טעיתי , כיצד יוצאים מפלונטר כזה? מה מקובל ונהוג.....האם ציפיתי ליותר מדי?
אשמח להחכים.....

אם נתחיל מהסוף, לא הבנתי על איזה פלונטר אתה מדבר, ואז ברור שאין מה לצאת ממנו. אין לכם משבר כי אתם לא זוג.
זה נראה קצת מוזר שאם היא אקסית מיתולוגית אין לך הכרות לגבי היחס שלה בנושא הוצאות כספיות כשמדובר בבילויים משותפים. אתה גם אמור להיות לפחות באמצע - סוף שנות הארבעים, או כבר בשנות החמישים לחייך - מה שהופך את השאלה שלך לעוד יותר מוזרה, כי הייתי מצפה שיהיהי לך קצת ניסיון בתחום...

לעניין עצמו - מאוד יכול להיות כמו שאומר מריוס, שהחוויה המושתפת שלכם לא הייתה כל כך קסומה עבורה, או שהתחילה קסומה ועם הזמן התפוגגה, או שאפילו הייתה קסומה לגמרי, ואחרי שחזרה למעונה חשבה על זה והגיע למסקנה אחרת. זה ברור שהיא לא סולדת ממך, אבל אולי לא גם לא מתלהבת יותר מדי. אז מצד אחד הכסף יכול להיות תרוץ, אך מצד שני היה מצב שהיית מסכים - מה שאומר שאולי לא אכפת לה להיות איתך, אבל לא מתחשק לה להשקיע בזה.

ייתכן גם שהיא ציפתה לכך שאם אתה תכננת אותו לכל הפרטים אז גם אתה אמור לשלם.
אינני יודע וזה גם לא משנה. אין לך מה להמשיך לדוש בכך, כי כפי שכתבתי בהתחלה - אתם לא זוג. הייתה לך חוויה נחמדה, תזכור את הרגעים היפים ותמשיך הלאה.

• Like

NG.

New member
אם נתחיל מהסוף, לא הבנתי על איזה פלונטר אתה מדבר, ואז ברור שאין מה לצאת ממנו. אין לכם משבר כי אתם לא זוג.
זה נראה קצת מוזר שאם היא אקסית מיתולוגית אין לך הכרות לגבי היחס שלה בנושא הוצאות כספיות כשמדובר בבילויים משותפים. אתה גם אמור להיות לפחות באמצע - סוף שנות הארבעים, או כבר בשנות החמישים לחייך - מה שהופך את השאלה שלך לעוד יותר מוזרה, כי הייתי מצפה שיהיהי לך קצת ניסיון בתחום...

לעניין עצמו - מאוד יכול להיות כמו שאומר מריוס, שהחוויה המושתפת שלכם לא הייתה כל כך קסומה עבורה, או שהתחילה קסומה ועם הזמן התפוגגה, או שאפילו הייתה קסומה לגמרי, ואחרי שחזרה למעונה חשבה על זה והגיע למסקנה אחרת. זה ברור שהיא לא סולדת ממך, אבל אולי לא גם לא מתלהבת יותר מדי. אז מצד אחד הכסף יכול להיות תרוץ, אך מצד שני היה מצב שהיית מסכים - מה שאומר שאולי לא אכפת לה להיות איתך, אבל לא מתחשק לה להשקיע בזה.

ייתכן גם שהיא ציפתה לכך שאם אתה תכננת אותו לכל הפרטים אז גם אתה אמור לשלם.
אינני יודע וזה גם לא משנה. אין לך מה להמשיך לדוש בכך, כי כפי שכתבתי בהתחלה - אתם לא זוג. הייתה לך חוויה נחמדה, תזכור את הרגעים היפים ותמשיך הלאה.
תודה על המענה.
אתקן אותך מידיעה ....
השהות הייתה מעל לכל הציפיות.קבל את זה כך.
עובדתית צודק...אם אני תיכננתי ציפתה שגם אשלם.אבל....היא דחפה לטיול הזה הרבה יותר ממני. יוזמה שלה לחלוטין.
שנית נגעת בנקודה מאוד כאובה...אם רוצה מאוד להתאחד שוב אבל לא מוכנה להשקיע בזה...עצוב וכואב.

nothing but the truth

Well-known member
תודה על המענה.
אתקן אותך מידיעה ....
השהות הייתה מעל לכל הציפיות.קבל את זה כך.
עובדתית צודק...אם אני תיכננתי ציפתה שגם אשלם.אבל....היא דחפה לטיול הזה הרבה יותר ממני. יוזמה שלה לחלוטין.
שנית נגעת בנקודה מאוד כאובה...אם רוצה מאוד להתאחד שוב אבל לא מוכנה להשקיע בזה...עצוב וכואב.

אני אתמקד במשפט האחרון שלך - אם היא לא מוכנה להשקיע בזה, המשמעות היא שהיא לא רוצה מאוד להתחאחד שוב. היא אולי רוצה, אבל לא מספיק רוצה , ובטח לא מאוד רוצה.

in bal1

Well-known member
שלום
אשמח להחכים.....
רק יכולה לאחל לך שתהנה מהטיול לבד.בטוחה שתכיר אנשים מקסימים בדרך.אולי אפילו מישהי חדשה.ללא מחויבות כספית כמובן.
הרי כבר שילמת על הטיול הזה.נסה לבדוק אולי כן תוכל לצאת למרות שכבר ביטלת.
ופעם אחרת אם תרצה להזמין מישהי לטיול עשה תיאום ציפיות.

• Like

NG.

New member
רק יכולה לאחל לך שתהנה מהטיול לבד.בטוחה שתכיר אנשים מקסימים בדרך.אולי אפילו מישהי חדשה.ללא מחויבות כספית כמובן.
הרי כבר שילמת על הטיול הזה.נסה לבדוק אולי כן תוכל לצאת למרות שכבר ביטלת.
ופעם אחרת אם תרצה להזמין מישהי לטיול עשה תיאום ציפיות.
לטיול הזה לא אסע.כל העניין כבר מלווה בחמיצות גדולה.ביס עולה כסף.במקרה הזה לא מבוטל כלל.
צודקת...תיאום ציפיות צריך להעשות. לא פיללתי שאישה שבאמת ככ רצתה קיוותה יזמה ודחפה , ולא סובלת ממחסור כספי אלא להפך תתנהג בצורה כזו....

in bal1

Well-known member
לטיול הזה לא אסע.כל העניין כבר מלווה בחמיצות גדולה.ביס עולה כסף.במקרה הזה לא מבוטל כלל.
צודקת...תיאום ציפיות צריך להעשות. לא פיללתי שאישה שבאמת ככ רצתה קיוותה יזמה ודחפה , ולא סובלת ממחסור כספי אלא להפך תתנהג בצורה כזו....
זה הזמן לחסןך ולתכנן טיול חדש.אולי התכנון יסיח את דעתך מאותה אשה.

• Like

מריוס זכריה

Member
מנהל
אמל"ק: יתכן שהשבועיים האלו היו קצת פחות קסומים עבורה, ממה שאתה חווית, ולכן היא לא חד משמעית בעניין כמוך, ועם כך, ענייני הכסף הם רק תירוץ אלגנטי לצאת מהעניין "בזול".

ביתר פירוט: כמו שאומר השיר, "לפעמים חלומות מתגשמים".
והדגש הוא על "לפעמים".
כלומר: לפעמים דווקא לא מתגשמים...

אם יש לך אקסית מיטולוגית כבר 30 שנה, כנראה שגם אתה כמוני כבר לא פרגיון צעיר.
ואם כך אתה יודע שהחיים מלאים בהמון גוונים.
פנטזיה קסומה על הנייר, זיכרון מתוק של 30 שנה, מגיע לכדי שיא במפגש פיזי ביניכם בארץ.

היום הראשון אולי מדהים.
אבל אולי ביום השני, מבחינתה, לא הכל בדיוק לפי הפנטזיה?
ואם כן, מה עושים? שוברים את הקסם בו במקום, רק בגלל שהוא לא מושלם?
לא. ממשיכים בפנטזיה, אפילו שעכשיו יש בה קצת עיגול פינות.

ואולי לך, זה כן היה מושלם. ולא הרגשת בספקות שלה. אולי היא רק רמזה, ואולי היא לגמרי הסתירה? לא קל לבוא אליך באמצע ביקור רומנטי ולומר לך שרגע רגע, לא הכל פרפקט.

זכור שכל מה שכתבתי כאן הוא רק השערה, ואולי הוא לא ההשערה הנכונה. קח את זה בערבון מוגבל.
אבל אני בכל אופן סבור שאם הכל היה פרפקט, שאלת הכסף לא הייתה עולה גם מצידה.
(אלא אם כן פיזית אין לה - וזה לא המקרה).

---

ולשאלתך מה נכון, האם הגבר צריך לשלם 100%, 50%, 22.5%, או מה המספר הנכון?
התשובה היא כמובן שאין תשובה. כל אחד לפי אישיותו, אמונתו - ולפי רמת הלהט שהוא חש באותו רגע.

אני אישית מחסידי השיוויון, פמיניסט במובן הקלאסי של המילה (לא יודע לגבי פמיניזם 2.0, 3.0 וכן הלאה - שם קצת איבדו אותי).
אני מאמין בשיוויון. נקודה.
אבל מה דעתי קובעת?
כלום ורבע.

נערך לאחרונה ב:

NG.

New member
אמל"ק: יתכן שהשבועיים האלו היו קצת פחות קסומים עבורה, ממה שאתה חווית, ולכן היא לא חד משמעית בעניין כמוך, ועם כך, ענייני הכסף הם רק תירוץ אלגנטי לצאת מהעניין "בזול".

ביתר פירוט: כמו שאומר השיר, "לפעמים חלומות מתגשמים".
והדגש הוא על "לפעמים".
כלומר: לפעמים דווקא לא מתגשמים...

אם יש לך אקסית מיטולוגית כבר 30 שנה, כנראה שגם אתה כמוני כבר לא פרגיון צעיר.
ואם כך אתה יודע שהחיים מלאים בהמון גוונים.
פנטזיה קסומה על הנייר, זיכרון מתוק של 30 שנה, מגיע לכדי שיא במפגש פיזי ביניכם בארץ.

היום הראשון אולי מדהים.
אבל אולי ביום השני, מבחינתה, לא הכל בדיוק לפי הפנטזיה?
ואם כן, מה עושים? שוברים את הקסם בו במקום, רק בגלל שהוא לא מושלם?
לא. ממשיכים בפנטזיה, אפילו שעכשיו יש בה קצת עיגול פינות.

ואולי לך, זה כן היה מושלם. ולא הרגשת בספקות שלה. אולי היא רק רמזה, ואולי היא לגמרי הסתירה? לא קל לבוא אליך באמצע ביקור רומנטי ולומר לך שרגע רגע, לא הכל פרפקט.

זכור שכל מה שכתבתי כאן הוא רק השערה, ואולי הוא לא ההשערה הנכונה. קח את זה בערבון מוגבל.
אבל אני בכל אופן סבור שאם הכל היה פרפקט, שאלת הכסף לא הייתה עולה גם מצידה.
(אלא אם כן פיזית אין לה - וזה לא המקרה).

---

ולשאלתך מה נכון, האם הגבר צריך לשלם 100%, 50%, 22.5%, או מה המספר הנכון?
התשובה היא כמובן שאין תשובה. כל אחד לפי אישיותו, אמונתו - ולפי רמת הלהט שהוא חש באותו רגע.

אני אישית מחסידי השיוויון, פמיניסט במובן הקלאסי של המילה (לא יודע לגבי פמיניזם 2.0, 3.0 וכן הלאה - שם קצת איבדו אותי).
אני מאמין בשיוויון. נקודה.
אבל מה דעתי קובעת?
כלום ורבע.
מבחינתה הביקור היה מופלא והרגעים קסומים אין עכ עוררין.לא רוצה להרחיב המבין יבין. זו לא הנקודה.
הראיה: היא זו שדחפה לטיול המשותף ללא הרף.
העניין הוא סוג של עיקרון מטופש ולא ברור או הרגל של חיים במדינה שונה איני יודע.
ותודה על דעתך בכל אופן.

מריוס זכריה

Member
מנהל
מודה על התגובה.
מבין שהנקודה של השהות בארץ לא הובהרה די הצורך.
מבחינתה הביקור היה מופלא והרגעים קסומים אין עכ עוררין.לא רוצה להרחיב המבין יבין. זו לא הנקודה.
הראיה: היא זו שדחפה לטיול המשותף ללא הרף.
העניין הוא סוג של עיקרון מטופש ולא ברור או הרגל של חיים במדינה שונה איני יודע.
ותודה על דעתך בכל אופן.
אוקיי, קודם כל סייגתי ואמרתי שזו רק דיעה.
באמת יכול להיות שבארץ שבה היא חיה יש נורמות כאלה - מדינה שמרנית, כגון טורקיה, או רפובליקה קווקזית כלשהי.
ויש עוד הסברים אפשריים.

על כל פנים, ההסבר הוא רק חצי העניין.
החצי השני הוא שכך או אחרת יש לכם קושי בהתנהלות זוגית, ואתם אמורים לפתור אותו בהידברות פתוחה וכנה.
והיה וחלילה לא הצלחתם - אז יש בעייה רצינית בזוגיות, על ההתחלה, וזה לא סימן מבטיח.

אבל אם אתה עף עליה, וחשובה לך הנסיעה הזאת, תהיהי נדבי ותציע שתיקח על עצמך יותר מאשר את חלקך. תגיד שלא נראה לך נכון לקחת הכל, אבל נגיד תשלם בכל הבילויים, אבל שמלונות יהיו חצי חצי (נניח).

ובכלל, אתה לא חיב להיראות כל כך להוט. מותר גם להשאיר לה קצת לחזר אחריך או לשדל אותך...

NG.

New member
אוקיי, קודם כל סייגתי ואמרתי שזו רק דיעה.
באמת יכול להיות שבארץ שבה היא חיה יש נורמות כאלה - מדינה שמרנית, כגון טורקיה, או רפובליקה קווקזית כלשהי.
ויש עוד הסברים אפשריים.

על כל פנים, ההסבר הוא רק חצי העניין.
החצי השני הוא שכך או אחרת יש לכם קושי בהתנהלות זוגית, ואתם אמורים לפתור אותו בהידברות פתוחה וכנה.
והיה וחלילה לא הצלחתם - אז יש בעייה רצינית בזוגיות, על ההתחלה, וזה לא סימן מבטיח.

אבל אם אתה עף עליה, וחשובה לך הנסיעה הזאת, תהיהי נדבי ותציע שתיקח על עצמך יותר מאשר את חלקך. תגיד שלא נראה לך נכון לקחת הכל, אבל נגיד תשלם בכל הבילויים, אבל שמלונות יהיו חצי חצי (נניח).

ובכלל, אתה לא חיב להיראות כל כך להוט. מותר גם להשאיר לה קצת לחזר אחריך או לשדל אותך...
התשובה המקוממת והמרגיזה הייתה שהיא לעולם ומעולם לא שילמה שום דבר על גבר,מכוס קפה ועד לטיסה מסביב לירח.
המגיע לי הזה או התפיסה המרתיחה הזו קשה לעיכול.
מבחינתי גם אם תציע כרגע לשלם חלק או אפילו את הכל...זה לא רלוונטי.
סר חינה בעיני. כמו שנאמר ...העיקר הכוונה....ולא הייתה כזו מצידה.

nothing but the truth

Well-known member
מעריך את הנסיונות שלך לנסות לפרש. צר לי אתה לא בכיוון. לך בכיוון המדינה הכי לא שמרנית שיש...
הייתה גם הייתה הידברות. וברור שרמזתי רמיזות בעובי של ממותה את מה שאתה הצעת...
התשובה המקוממת והמרגיזה הייתה שהיא לעולם ומעולם לא שילמה שום דבר על גבר,מכוס קפה ועד לטיסה מסביב לירח.
המגיע לי הזה או התפיסה המרתיחה הזו קשה לעיכול.
מבחינתי גם אם תציע כרגע לשלם חלק או אפילו את הכל...זה לא רלוונטי.
סר חינה בעיני. כמו שנאמר ...העיקר הכוונה....ולא הייתה כזו מצידה.

לדעתי אתה צריך פשוט לשחרר ולהעבור הלאה..

אם היא אקסית שלך, היה מצופה שתכיר מהעבר את המנהגים האלה שלה.
מה גם, זה לא מסתדר עם זה שעל כרטיס הטיסה היא כן מוכנה לשלם.
אז כנראה שהיא לא עפה עליך כמו שאתה חושב, וגם אתה אומר שסר חינה בעינך - אז בקיצור... שחרר

למעלה