פנטסה שתן ואמנות המכחול

פנטסה שתן ואמנות המכחול

מאוד מביך לשאול אבל התגברתי על כך
ד"ר יקר, לעתים אני תוהה איך אתם הרופאים יכולים שלא לצחוק בפניו של מטופל כמוני ששואל שאלה כל כך מצחיקה אבל כל כך אמיתית ומטרידה. מזל שיש פורום לשאול שאלה כזו. לאחרונה אובחנתי בקרון ונוטל כדורי פנטסה. אתמול בלילה כשהלכתי לשירותים להטיל את מימי לא בדיוק כיוונתי טוב מפאת העייפות ווהקרש ספג מכה הגונה של נוזלים (שתה לרוויה). היום בבוקר גיליתי לתדהמתי שהקרש שינה את צבעו הלבן ובנקודות הפגיעה הרבות הפך לאדום-בורדו-סגול ! צבע /גוון השתן נשאר כמו שהיה (אפילו זהה לזה של לפני עידן הקרון והפנטסה ). הבעיה - כאשר השתן פוגע בקרש כשלא מכוונים היטב (ולעיתים לא רואים את זה כאשר השתן בהיר אפילו באור יום ונשאר לא עלינו על הקרש אחרי כמה שעות / זמן ממושך מתקבלים כתמים בצבע אדום-בורדו-סגלגל על הקרש ! האם זה רק אצלי ? האם אני צריך להיות מודאג מכך ?

האם תוכל לענות בכל זאת ? ../images/Emo10.gif

אשמח אם מישהו מחברי הפורום יוכל לענות ולסייע אפשר גם במסר

פנטסה ושתן צבוע

שלום לא מוכרת לי התופעה שאתה מתאר בהקשר של פנטסה. התייעצתי גם בעמית רופא גסטרו. לפנטסה תיתכן השפעה על הכליות אך לא מה שאתה מתאר. ממליץ לבצע בדיקות דם ושתן בסיסיות (שתן לכללית ותרבית ובדיקת דם לתיפקודי כלייה אוריאה וקריאטינין) על מנת לודא שאין בעייה כלייתית (שקשורה או שאינה קשורה לפנטסה). ספר גם לרופא הגסטרו שמטפל בך על התופעה דר קריב

למעלה