פעילות יתר בבלוטת התריס

פעילות יתר בבלוטת התריס

שלום,
אני מנסה להיכנס להריון מזה יותר משנה, כאשר לפני כמה חודשים גילו אצלי פעילות יתר בבלוטה. (T3=15.92, T4=44.58)
היה נראה שיש מגמת שיפור מבדיקה לבדיקה ולכן החלטנו לחכות - אבל לאחר הידרדרות גדולה בבדיקה האחרונה, הוחלט שאני חייבת להתחיל טיפול.
הוסבר לי שיש 3 אופציות טיפול: ניתוח, טיפול ביוד, או תרופות (מרקפטיזול).

אני מבולבלת ולא יודעת מה לעשות... מצד אחד ניתוח הוא האופציה הכי מהירה (כאמור מנסים יותר משנה ואני כבר לא צעירה), מצד שני זה ניתוח אז יש סיכונים וזה נשמע לי צעד דרסטי.
אבל הרופא הסביר שבטיפול תרופתי יכול לקחת גם שנה רק להגיע לאיזון ולשמור עליו...
ובאפשרות השלישית (יוד) הבנתי שזה "הורס" את הבלוטה ועוברים למצב של תת פעילות עד סוף החיים.

איך מחליטים?...
ושאלה נוספת: האם כדאי להתחיל טיפול נטורופתי ולשנות את התזונה על מנת לאזור לאזן את הבלוטה? שמעתי על חברה של חברה שהצליחה להגיע לאיזון ככה בזמן מאוד מהיר יחסית.

לא יודעת בת כמה את אבל..

ברור שהאופציה הראשונה כאן הוא טיפול תרופתי. אפשר להגיע לאיזון תוך כמה שבועות (מספיק שה-T3 וה-T4 חוזרים לתחום התקין), אם מדובר במחלת גרייבס, רוב הסיכויים גם שבמהלך ההריון תולכי להפסיק טיפול. לאחר הלידה תהיה התלקחות קרוב לוודאי אבל אז יהיה פחות לחוץ ותוכלי לשקול את האופציות האחרות אם תרצי.

תודה רבה,

אני בת 32 ללא ילדים, לכן כשהבנתי מהרופא שזה עניין של 9-12 חודשים עד שאפשר להיכנס להריון, זה היה מאוד מדכא...
אבל לפי התשובה שלך זה יכול להיות גם הרבה יותר מהר מזה!
אז תודה רבה!!
נראה שטיפול תרופתי זו התשובה :)

למעלה