פריוויו לסדרות הסיבוב הראשון

Rapgamer

Well-known member
נתחיל מסדרות המערב, בהמשך אכתוב גם על המזרח.

דנבר- לייקרס
סדרה שכבר ראינו מבלי שהיו שינויים משמעותיים מעונה שעברה. אני חושב שאותו סוויפ התנהל בדינמיקה שיותר מתאימה ל4-1 עם מספר משחקים צמודים, והמנוחה הגדולה יותר בין משחק למשחק שיש בסיבוב הראשון תשרת בעיקר את לברון. בכל מקרה דנבר הקבוצה הטובה יותר ואני מתלבט על 5 או 6 משחקים, נלך עם 4-1 דנבר.

מינסוטה- פיניקס
מצ'אפ קשה מאוד למינסוטה בסיבוב הראשון, אנחנו מפסידים כמעט תמיד לפיניקס בשנים האחרונות. החוזקות שלנו (הגנת צבע) פחות מתכתבות עם מה שפיניקס מחפשת לעשות בהתקפה. מה שיותר מפתיע הוא הקושי שלנו לייצר התקפה מול ההגנה הדי בינונית סה"כ של הסאנס, הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו outsmarted ונתקעים עם זריקות קשות בסוף שעון. המספרים של אנט מול פיניקס העונה- 14 נק' למשחק ב31% מהשדה. ושוב, זה לא בגלל סטופר מהצד השני אלא team defense ועזרה שאנחנו לא מצליחים לשבור עם הנעת כדור.
מינסוטה חייבת להצליח להביא לידי ביטוי את היתרון הפיזי, גם צמד הגבוהים בריב' התקפה וגם משחק פוסט של קאט/ריד מול רויס אוניל למיניהם. וכמובן לנצל את העזרה שתגיע כדי לגלגל את הכדור למבטים טובים ולקלוע אותם. אחרת כבר עדיף לנו לשחק עם גבוה בודד והסאנס יצליחו לכפות את הסגנון שלהם, שיש להם בו יתרון.
על הנייר יש לפיניקס הרבה יתרונות (עליונות מצ'אפ, שני השחקנים הטובים בסדרה? עוד נראה) אבל אני מתקשה לסמוך עליהם, אפילו שסיימו טוב את העונה היו להם הרבה hiccups בדרך. גם היכולת שלהם להישאר בריאים תמיד בסימן שאלה. בעיני זו סדרה של 50-50, אהמר ואקווה שהביתיות תעשה את שלה עם 4-3 וולבס.

קליפרס- דאלאס
הסדרה השלישית ביניהן ב5 עונות כאשר הקליפרס ניצחו את שתי הראשונות אבל יחסי הכוחות שונים כאן. המאבס שיחקו כדורסל הרבה יותר משכנע בחצי השני של העונה, קוואי אמור רק לחזור מפציעה לתחילת הסדרה וספק רב אם יוכל להביא תפוקה של סופרסטאר+לשמור על לוקה בצד השני. תוסיפו לזה את הספקות הBuilt in שהיו לי לגבי הקליפרס לאורך כל העונה (נטייה לכדורסל בידודים לא חכם, הנטייה של הארדן להיעלם בפלייאוף) ומבחינתי הפייבוריטית כאן ברורה. טיי לו ינסה לדעתי לשלוף די מוקדם את האס שלו של הרכב סופר סמול עם קוואי בעמדה 5, גם כאן הtoll הפיזי עליו יהיה גדול וקשה להסתמך על כך שיוכל לעמוד בו בכל ערב.
כמעט ולא דיברנו על דאלאס אז הנה נדבר- כרגיל לוקה יספק מבטים לroll man התורן וליתר השחקנים מחוץ לקשת. היכולת שלהם לסיים את המבטים האלה לצד ההירתמות שלהם בהגנה היא זו שתקבע כיצד יראה קמפיין הפלייאוף שלהם. מהמר על 4-2 לדאלאס.

OrEl74

Well-known member
מנהל
אני ממש מקווה שאני טועה אבל איכשהו אני מתקשה לראות את דאלאס מנצחת את הקליפרס.
לא סגור על כמה הפציעה של קוואי באמת היתה רצינית ולדעתי הם משכו את זה כדי לאפשר לו מנוחה כמו שהוא אוהב.
לדעתי זאת תהיה סדרה יותר חד צדדית מהצפוי לכיוון של הקליפרס דווקא ולא להיפך.
ושוב, מאוד מקווה שאני טועה בעניין הזה.

מסכים לגבי שאר הסדרות רק שלדעתי פיניקס תנצח במידה וזה יגיכ למשחק שביעי.
דוראנט ובוקר יגיעו חדים למשחק כזה, טאונס בספק ומשום מה אני לא סומך עליו.
משחק שביעי זה רע חמינסוטה לדעתי.

Rapgamer

Well-known member
נמשיך עם יתר הסדרות-

אוקלהומה- ניו אורלינס
לדעתי הת'אנדרס קיבלו את הקבוצה היותר מסוכנת בהשוואה לקינגס והניצחון המשכנע של ניו אורלינס בלי ציון ממחיש זאת. הכשירות של ציון היא סימן שאלה גדול בסדרה הזאת ואיכשהו הפליקנס פוגשים את הקבוצה היחידה במערב עם פחות ניסיון פלייאוף מהם. נראה האם ווילי גרין מצליח לפענח את ההרכבים היותר טובים שיש לו במצ'אפ הזה (אני חושב שולנצ'יונאס יראה הרבה ספסל ואולי יאבד את המקום בחמישייה בשלב מסוים). בכל מקרה אני נוטה להאמין למה שראינו בעונה הרגילה וזה קבוצה אחת טובה באופן עקבי וקבוצה שנייה שאין לך מושג מה תקבל ממנה. בכל זאת מתוך כבוד לטאלנט של הפליקנס נסכם OKC ב6.

בוסטון- מיאמי
שעמומון, מיאמי אולי תצליח להלחיץ את בוסטון למשחק או שניים אבל בתכלס פערי הרמות גדולים עם או בלי באטלר. הסדרה הזאת תעזור לסלטיקס לגרש כמה מהשדים שלה, בוסטון ב4.

ניקס- פילדלפיה
על הנייר פילדלפיה צריכה להיות פייבוריטית- המאזן שלה יותר טוב במשחקים שאמביד שותף, יש לה את השחקן הטוב בסדרה ושני כוכבים מתוך שלושה. ובכל זאת קשה ללכת נגד הוייב של הניקס שאומר אובר אצ'יבינג העונה. יש משהו קסום באופי שלהם, בדרך שלהם לנצח משחקים בדרך הקשה, וגם המצ'אפ הזה לא גרוע מבחינתם לדעתי. אין לפילי שומר על ברנסון בעוד שהניקס טובים בסקראמבל מוד בהגנה מול אמביד, ויש להם פוטנציאל לשים את OG על מקסי ולעשות חילוף במשחק הבין שניים שלהם. בכל זאת צריך לזכור שיתרון ההאסל שהיה לניקס העונה על רוב הקבוצות נוטה להצטמצם בפלייאוף, ושבסופו של דבר זו כן קבוצת התקפה מוגבלת בכלים שתפגוש הגנה ברמה גבוהה. אני חושב שאפילו אם ברנסון יהיה השחקן הכי טוב בסדרה זה לאו דוקא אומר שהניקס תנצח, לכן אלך עם הראש בהימור על פילי ב7 משחקים.

מילווקי- אינדיאנה
אפרופו וייב it doesn't get any worse than the bucks. העונה שלהם מריחה כישלון מהרגע הראשון והאמיצים שבינינו היו מהמרים על אינדיאנה גם מול מילווקי בהרכב מלא. אני לא עד כדי כך אמיץ אבל הפציעה של יאניס שלא ברור מתי יחזור בסדרה הזאת אם בכלל, לצד הנקודה שגם אם הוא יחזור זה לא בדיוק הליכה בפארק, גורמים לי לחשוב שאינדיאנה פייבוריטית. המצ'אפ הולך לטובתם כפי שראינו במפגשי העונה הרגילה- מיילס טרנר מנטרל את ברוק והגארדים שלהם מטיילים לצבע. אני חושב שמילווקי חייבת את לילארד בשיאו כדי לנצח את הסדרה הזאת עם 30+ נקודות בכל ערב, אם לשפוט לפי העונה האחרונה יהיה לו קשה לשמור על עקביות כזאת. מהמר על 4-2 לפייסרס.

קליבלנד- אורלנדו
מצפה לקרב אבנים כמו של פעם. שתי קבוצות defense first שיש להן כלים לנטרל את כוכבי היריבה (מובלי על באנקרו, סאגס על מיצ'ל). אורלנדו יבואו ברבאק וכבר ראינו את קליבלנד קורסת מול קבוצה שתוקפת את הלוחות ומרביצה. מצד שני המג'יק קבוצה מוגבלת בפני עצמה, אני חושב שהם זקוקים לסדרה גדולה של ואגנר ובפרט שיצא מהסלאמפ שלו מחוץ לקשת כי לסיים בצבע של קליבלנד זו משימה לא קלה. כנ"ל קול אנתוני שיהיה חשוב בסדרה בתור אחד היחידים שיודע לייצר לעצמו סל.
הקאבס מגיעים עם יותר לחץ לסדרה אבל גם עם יותר כלים לטעמי. יעשו סטאגר לדקות של מיצ'ל וגארלנד שכל אחד מהם יודע לשחק פיק אנד רול עם הגבוהים, יכולים לעבור להרכבי גבוה בודד מבלי שיש איזה שחקן ביריבה שישבור להם את הסכמה. אני חושב שהם אמורים לנצח את הסדרה אם ביקרסטאף ישתמש נכון בכלים שלו, השאלה האם זה יקרה. מהמר על 4-3 קאבס.

Krit123

Well-known member
צמד הערות לפני שנתחיל
1. התוצאה של חצי המסדרות מאוד תלויות בכשירות/עמידות של כוכבים (באקס-פייסרס, קליפרס-דאלאס, ניקס-פילי ,מינסוטה-פיניקס). קשה לדעת מה נקבל.
2. פלייאוף מהפתוחים והמאוזנים שיש מבחינת רמת הקבוצות, אולי פחות בכיוון הבראקטים. יש בו יותר מועמדות לתואר ממה שנדמה מסיבה פשוטה- הן נאלצו לשחק אחת נגד השנייה ולכן המאזן שלהן לא משהו בידיעה שחלקן בנויות צפוף. פיניקס והלייקרס הן דוגמאות לקבוצות שחולקות בערך 40% מהטופ 10 בליגה, אי אפשר לשכנע אותי שהן לא יכולות לעשות ריצה.

אוקייסי - פליקנס
יצא לפליקנס להתחרות ללא ציון מול פיניקס, כאן יש תחושה של אופרה אחרת. לא שחסרים מצ'אפים מעניינים - יונאס VS צ'ט, ג'ונס VS שיי וכו'. אוקייסי ב5-6. היריבה שלהם לא מאוזנת מספיק.

דנבר - לייקרס
מהמר דנבר ב7 ובכל זאת חושב שאפסט אפשרי פה. צמד נתונים לגבות את הטענה

זריקות עונשין למשחק
מקום 2: לייקרס - 24.5 (14 באחוזים)
.....
מקום 29: דנבר - 19.9 (25 באחוזים)

נקודות במעבר
מקום 3: לייקרס - 17
.....
מקום 17: דנבר - 14.3

אין להם שומר למורי, וואלה נדפקו. עם זאת, מורי לא בכשירות מלאה ויוק לא נח לרגע העונה. הם מקבלים את דילו בגרסה אחרת ללא ברוס שייכנס בו ובאופן כללי אנחנו בפיגור אדיר בכמות היוצרים. הכל עובר דרך ג'וקר וג'מאל.

קליפרס - דאלאס
סדרה סופר צמודה ומסקרנת שיכולה ללכת לכאן ולכאן. בידיעה שזובאץ פשוט לא מסוגל להכיל את לוקה בחילוף, האם נראה את PG/קוואי לוקחים אותו כבר בשלב מוקדם? דאלאס עושה רושם של קבוצה מאוד אתלטית ורעבה עם מגוון קלעים טובים, קיירי מגוון את משחק הפיקאנדרול בתור איום לפול אפ זריז מחצי מרחק (בניגוד ללוקה) שמאפשר לו למשוך את הגבוה ולמצוא את הרול מן בדרך לסל, בשעה שלוקה מחפש אותו בדרך כלל באוויר.
במפגש ההוא הם שיחקו סופר גבוה עם קו קדמי של בובאן/קייפי, הפעם הם ישתמשו בקליבר או סטרץ' 5 אחר אם וכאשר. המומנטום עם דאלאס ולכן אני מהמר שייקחו את הסדרה ב6-7.

מינסוטה - פיניקס
עוד סדרה ברוטאלית לסיבוב הראשון ששום תוצאה לא תפתיע בה (כולל ג'נטלמן סוויפ לשני הצדדים). אדוארדס נשאל מה תעשו לגבי קוון דוראנט וענה "יש לנו את ג'יילן מקדניאלס". וואלה יש בזה משהו. יש להם את הכלים להאט את הסאנס, אני רק לא יודע איך טאונס יתפקד (נכשל בפלייאוף סדרתית). האם נורק ייתן פייט בריבאונד בשם כל הקבוצה? אני רק יודע שלוולבס יש בערך 10 סטארטרים בזמן שהרוטציה ממול בקושי התגבשה, בנוסף לביתיות בסדרה, ולכן אני מהמר מינסוטה ב7.

קליבלנד - אורלנדו
קשה לתת את האדג' לאורלנדו מכיוון שיש להם ביתיות חלשה, תלות מסוימת בעומק שפחות רלוונטי בפלייאוף ומייצר הרכבים לא הכי מאוזנים (אייזיק/ואגנר האח), ומכיוון שהמצ'אפ מסתדר לקאבס. החולשה שלהם היא שומר פרימטר שייספק ריווח, ובכן, אין למג'יק שחקן שסטרוס לא מסוגל להכיל וכאמור הקו הקדמי אמור להתסדר יחסית עם צמד הכוכבים. אם קליבלנד מפסידה פה מיצ'ל מסתלקנה והעתיד בערפלה. קליבלנד ב6.

בוסטון - היט
המסלול של הסלטס לפיינלס הזייה. באטלר היה מאפשר להם להקשות, כרגע האקז הסיבה היחידה לעקוב. צופה שהוא יתקשה מול סוללת שומרי הפרימטר החסונים שלהם. ההיט אמורים לגנוב פה משחק בו האזורית מבלבלת ובוסטון לא מסוגלת לחרוג מהפסק השלשות שלה. קצת פרגון לקווין לאב שחיסל יריבות בפלייאין בתור סנטר מרווח, קריירה נהדרת. באם לקח צעד אחורה (או נשאר במקום?) בתור סקורר והפך להאנד אוף האב ונקודת פתיחה לאחרים. יהיה קשה למיאמי לגנוב את אותו משחק ללא יכולת טובה של רובינסון שרק חזר מפציעה.
בוסטון ב-5.

מילווקי - אינדיאנה
מרגיז להמר בחוסר ודאות. לעניות דעתי הבאקס היו נכנסים בהם במתכונת פלייאוף, רק שאין לדעת מתי יאניס צפוי לחזור ואיך הקבוצה תתפקד עד אותו שלב. אני משאיר פה הימור על הפייסרס במינמום 6 משחקים כי זה מה יש.

ניקס - פילי
מסכים שיש פה פוטנציאל לאפסט כי אמביד נכנס לסדרה עם ידיים על הברכיים. הנוכחות של הגבוהים על הלוחות תהיה מהותית בידיעה שאין לפילי עודף בסייז (קו אחורי נמוך של מקסי/הילד ושחקני כנף לא מאוד פיזיים), אם כי החזרה של רובינסון דחקה את הצ'יוואה ברוטציה והוא כן הציק לאמביד במדי הראפטורס.
אני מהמר על משתי סיבות עיקריות; הראשונה היא שהמאמן ימצא דרך להפעיל לחץ ולייצר כאוס טקטי שייטיב עם הקבוצה שלו בדומה למאמן בצד הנגדי, והשנייה היא שהכשירות בניקס גם תעמוד למבחן. פילי ב-6.

anfield1

Member
הלילה משחק ביתי ראשון בפלייאוף לעיני קהל מאז 2019, תצפו לאווירה מחשמלת!

למעלה