פרק 8

דנה1982

New member
פרק 8

וואו. פרק שגרם לי לבכות. זה לא קרה לי ב-24 כבר הרבה זמן (מאז סוף עונה 8
)

נתחיל דווקא מנבארו - כבר לא הרע המיוסר, נראה בפרק הזה שהוא משלים עם זה שהוא הרע בסיפור... הוא די בטוח שריד מת, וזה גם די היה נראה ככה (הבחור נורה ונדקר, בכל זאת, זה לא ג'ק באוור) אבל לא מאמינה שזה ייגמר בזה.

קייט - שוב משחקת אותה ג'ק באוור. שולפת אקדח לעבר הרופא ומכריחה אותו להעיר את סימון. זה כל כך ג'ק בעונה 4 מכוון אקדח לרופא שמנתח את פול ריינס ודורש ממנו להפסיק ולטפל בחשוד.

אודרי - ריגשה אותי בטירוף. הסצינה שלה עם הלר והתמונה הייתה מקסימה, למרות שזה כמובן לא סצינה טיפוסית של 24. והגילוי שלה מה אבא שלה עושה... זה השלב שבו התחלתי לבכות ולא הפסקתי עד סוף הפרק.

מארק - כשג'ק אמר להלר שצריך עוד אדם שאפשר לבטוח בו, קיוויתי שהוא לא יפנה למארק, אבל מסתבר שהוא עדיין אידיוט מספיק כדי לבטוח בניג'ס הזה. מצד שני, דווקא הפרק הזה גרם לי לראות את מארק באור שונה. נראה שהוא באמת מעריך מאוד את הלר ושהוא באמת אוהב מאוד את אודרי. לא נראה שהמעשים שלו עד עכשיו נבעו מרוע, אבל מרצון מוגזם להגן על אשתו ועל הנשיא, רק שזה לווה בלא מעט טעויות מצידו.

אגב, זה גם מעלה את השאלה מה יקרה עם החנינה שהלר נתן לג'ק. איך זה מתיישב עם צו ההסגרה שמארק חתם עליו? אם איבדנו את הלר, אין מי שיוכיח שצו ההסגרה לא בתוקף, ומי יודע מה יעשה הנשיא החדש.

הלר וג'ק.... אחחחח, איזה סיפור חזק זה היה. כשראיתי את הפרומו חשבתי שג'ק יביא איזו תכנית גאונית, כזו שבה הלר לא באמת יקריב את עצמו. לא ברור לי איך אפשר להוציא את הנשיא באמת, איך זה שלא היה שומר ביציאה מהבניין (ולא רק אחד אלא כמה. זה מבנה שצריך לאבטח קצת יותר טוב, לא?) אבל כרגיל אני לא מתעסקת באמינות בסדרה הזו. עד הרגע האחרון קיוויתי שקלואי תשלט על המל"ט ותמנע את היירוט, וזה אחרי שבכלל חשבתי בתחילת הפרק שמרגו לא תרצה פשוט להרוג אותו, אלא להחזיק אותו קצת, אולי לעשות לו "משפט שדה" (הטרוריסטים ב-24 בדרך כלל מתים על זה) ולהרוג אותו לאט ובייסורים. מוות מהיר זה לא מה שציפיתי.

עכשיו אין ספק, רוב הסיכויים שהלר מת. לא רואה איך הוא יכול לשרוד את הטיל הזה. כמובן שאי אפשר לדעת ואולי ג'ק בכל זאת מצא דרך בשנייה האחרונה להציל אותו, אבל באמת שאין לדעת.

מה הלאה? משום מה נראה לי שדווקא בפרק הבא מתבקשת קפיצה בזמן, שעה-שעתיים קדימה, עד שהנשיא החדש יגיע (או לפחות ימונה. טיסה מארה"ב ללונדון בכל זאת לוקחת יותר משעתיים) אבל אולי אנחנו עדיין ברצף הזמנים.

אה, ואני חייבת לציין שאהבתי את השימוש באיצטדיון וומבלי. את העונה שהתרחשה בניו יורק לא באמת צילמו בניו יורק הרי, ונדמה לי שגם העונה שהתרחשה בוושינגטון. אז כיף לראות עונה שמשתמשת מאוד בסימנים המובהקים של העיר (והם באמת שם, לא מסך ירוק..).

דנה1982

New member
פרומו לפרק 9

טוב, אז טעיתי, עדיין אין קפיצה בזמן. הפרק יתחיל בשעה 19:00. אני כבר מתה לראות איך יתמודדו עם הקפיצות בזמן!!!

נראה פרק טוב!!! וגם כזה שמוכיח שמרגו לא ממש מתכוונת לעמוד במילה שלה...

איל51

New member
סיכום פרק 8

האמת שהפרומו לפרק 8 קצת הרס את סוף הפרק. רואים שם כמעט אחד לאחד את הסיום, וזה קצת לא איפשר מקום למחשבות של "אולי זה יהיה שונה בפרק עצמו".
אבל עוד אגיע לזה. בינתיים -
1. אלא אם כן משהו פה ישתנה בקיצונית, ויהיה פה את אמאמא של כל הטוויסטים, מארק הוא סתם בחור "טוב" שלא תמיד מחליט את ההחלטה הנכונה. אבל הוא נאמן לנשיא, גם במחיר של הקרבת הקשר שלו עם אודרי. העובדה שהוא לא סיפר לה מי נמצא עם אבא שלה ברגעיו האחרונים (למרות שיש מצב טוב מאוד שהיא הבינה לבד מהרמז שלו שזה ג'ק), הוכיחה שהוא ילד גדול ולא קטנוני כמו שחשבנו בהתחלה.
העניין הוא שהמוות של הנשיא הלר היה אמור לעזור לו מהבחינה של הסגרת ג'ק לרוסים. אין נשיא = אין מי שיגיד שיגיד שמישהו זייף את החתימה שלו. אבל החנינה הכתובה והחתומה שהנשיא נתן לג'ק דקה וחצי לפני שהוא מת (יפה מצידו שהוא חשב על זה), תכניס את מארק לבלאגן אפילו יותר עמוקות ממה שהוא חשב שהוא נמצא בהן.
2. וממידרדר אחד לשני, זה הזמן לדבר על נבארו. אני עדיין חושב שהוא לא בהכרח איש רע, אלא מישהו שנגרר לסיטואציה הזו של להפליל את בעלה של קייט, לא משנה מה הסיבה כרגע, ועכשיו הוא רק מנסה לסגור פינות עם טלאי על טלאי, בהתחשב בסיטואציה שנותרה.
3. ג'ורדן לא מת. זה ברור. אחרת היו חוסכים מאיתנו את הפרק הזה ופשוט הורגים אותו כבר בנהר. אין שום סיבה להראות שהוא מבין שנבארו שלח מישהו להרוג אותו, שנייה אחרי שהוא ניצל ממוות, אם דקה אחר כך הוא ימות באמת.
4. טוב...אודרי מרגשת והכל. מסכים. אבל תרומתה לעלילה היא...מה?
הקטע עם מארק, והאולי הבנה שלה לגביי זה שג'ק הוא האיש שאבא שלה לקח איתו, מחזירה אותי לסצינה שג'ק הודיע לרופא שיעבור לטפל בטרוריסט ולא בבעלה של אודרי (פול ריינס) בעונה הרביעית. אחרי זה היא הסתכלה על ג'ק באופן אחר לגמרי, גם אם היא הבינה וקיבלה את המניעים שלו. אני חושב שהיא קלטה את משהו דומה ממארק כרגע, שלמרות שהיא מבינה למה הוא עשה את זה, היא עדיין לא תהיה מסוגלת לסלוח לו על עצם זה שהוא הסכים לעזור לנשיא בעניין.
5. ג'קי באוור, אמממ...קייט, לא עשתה הרבה בפרק חוץ מלהיות ג'קי באוור. ז"א, לאיים על רופא עם אקדח שיעיר את סימון, גם עם הסיכון שזה יהרוג אותה, כדי לסחוט ממנה מידע על אמא שלה.
אנחנו סגורים על זה שהיא לא מקבלת את בטעות את התסריט של ג'ק?
6. אדריאן הוא רע. הבנו את זה כבר. אבל כשהוא ניתק את השיחה עם נבארו וישר חייג, חשבתי שהוא מחייג לבוס שלו ושנראה מי נתן את ההוראה להפליל את בעלה של קייט. קצת איכזב אותי שזה לא קרה, במיוחד כשהתברר שהוא התקשר לקלואי בשביל מפגן קנאה בג'ק.
7. ג'ק עושה את מה שג'ק תמיד עושה.שזה להרביץ, ביעילות מרשימה יש לציין, לאנשים חפים מפשע (והפעם: מאבטח אקראי של הנשיא), להבריח דמות ממקום שמור היטב, ולעשות הכל בשביל להגיע למטרה הסופית.
האמת ששמתי לב למשהו בנוגע לג'ק - תקנו אותי אם אני טועה, אבל יחסית לעונות הקודמות, ג'ק הרבה פחות מניע את העלילה. ז"א, נכון, הוא מעורב בניסיון לתפוס את מרגוט. אבל....לא יודע, זה נראה לי כאילו העונה לא באמת מתמקדת רק או בעיקר בו מנסה לעצור איום טרוריסטי נוכחי, כמו שזה היה בעונות שעברו.
8. להתראות ג'יימס הלר, נוח על משכבך בשלום. אין סיכוי שהוא שרד את זה, פשוט אין. אני אהיה ממש ממש ממש מאוכזב אם יתגלה שברגע האחרון איכשהו, למרות חוסר ההגיוניות המוחלט, הוא שרד. הוא הקריב את עצמו, וזה היה עצוב, זה היה יפה והירואי. אבל זהו! אל תחזירו אותו, זה יהיה גרוע.
בנוסף, כמו שכבר ציינתי, הפרומו לפרק קצת הרס לי את ההפתעה, ואת המחשבה שאולי ברגע האחרון הנשיא יינצל.
האמת שהוא ממש איכזב אותי בתחילת העונה, לא הייתה לו עמידה ועמדה שאנחנו מצפים שתהיה לנשיא אל מול האיום ואל מול רה"מ בריטניה. הוא היה נראה חלש מידי, מבחינה אסרטיבית, בכל מיני מקרים (כמו אז כשהוא גילה לראש הממשלה על הפעולה של ג'ק). אבל הוא הלך והשתפר, והסצינות שלו עם ג'ק, אודרי ומארק היו מצוינות.
היה שלום!

בקשר לפרק הבא (פרק 9) -
זה נראה כאילו ממשיכים מאותה נקודת זמן שבא הסתיים הפרק הזה, מה שישאיר 3 פרקים לקפיצה המדוברת בעלילה.
בנוסף, בניגוד למה שנכתב פה, אני לא חשוב שמרגוט שיקרה, או לפחות אני לא חושב שהיא התכוונה לשקר. אני חושב שהיא באמת התכוונה להשבית את המל"טים בתמורה לפעולה של הנשיא הלר, אלא שנסיונות ההשתלטות של קלואי על המל"טים ו/או פעולות אחרות שיקרו בפרק, גרמו לה לשנות גישה. נחכה ונראה...

בכל מקרה, הניחוש שלי, במידה ולא ראיתם כשרשמתי את זה בפעמים הקודמות (
), הוא שהעלילה עם מרגוט והמל"טים תסתיים בפרק 9, גגגג בפרק 10, ומשם תהיה קפיצה, ואז נחזור לעלילה חדשה וקצרה. כמובן עם קשר לסיפור הנוכחי. יכול להיות שנגלה מי הבוס של אדריאן כקליף האנגר כהכנה לקפיצה הזאת?

נ.ב. סצינת פיצוץ באיצטדיון וומבלי? רואים שהאמריקאים אוהבים כדורגל. אחלה קריצה למונדיאל

דנה1982

New member
לגבי אודרי

אני מסכימה שהיא די חסרת תועלת, אבל תכלס - מעולם לא הייתה לה תועלת רבה, בניגוד לנשים האחרות בחייו של ג'ק. טרי הייתה די במרכז הסיפור בעונה הראשונה (חטיפה, אונס, אובדן זיכרון - הקורבן שג'ק צריך להציל), קייט הייתה אחותה של הטרוריסטית וגם עזרה לג'ק לאחר מכן, וכמובן רנה שהייתה סוכנת ונלחמה לצידו.
אודרי תמיד הייתה סתם עציץ יפה. בחצי הראשון של עונה 4 היא הייתה זו שהוא צריך להציל (נחטפה עם אבא שלה) אבל מאז היא לא שירתה את העלילה בשום צורה, למעט את הפן ה"רומנטי".

אני מאמינה שזה בדיוק העניין. אודרי נמצאת כאן כדי להוסיף את החיבור הרגשי לסיפור. אם זה היה נשיא חדש זה היה קצת פחות מעניין אותנו. אותי הסיפור כולו ריגש הרבה יותר בדיוק בגלל שמדובר בנשיא שאנחנו מכירים (לפני שהיה נשיא מן הסתם) ובגלל ההיסטוריה של ג'ק ואודרי. לא תמיד צריך שלכל הדמויות יהיה קשר ישיר / השפעה ישירה על העלילה עצמה.

אני מסכימה לגבי ג'ק. מה שנורא צרם לי בפרק הזה זה בדיוק מה שאמרת, לגבי זה שהוא כבר לא תמיד הנהג, אלא לפעמים פשוט עוד נוסע בדרך. בפרק הזה זה היה בולט, הלר השתמש בו על תקן "זה שיכול להביא אותי ליעד בלי שאף אחד ישים לב" ולא על תקן מישהו שיכול אולי להציל אותו או לפעול כדי למנוע ממנו את ההסגרה למרגו.

זה גם קצת צורם לי שבמשך 7 פרקים ג'ק פעל בכל דרך אפשרית כדי למנוע את השימוש במל"טים ולהגיע למרגו, ולפני 3 פרקים מרגו הציבה את האולטימטום לנשיא, והכל כדי שבסופו של דבר הלר יקריב את עצמו וייתן לה את מה שהיא רוצה. כשזה קרה עם הנשיא הקמיסטני בעונה 8 זה גם מאוד צרם לי (חצי עונה ג'ק מציל אותו ובסוף הוא אכן נרצח על ידי הטרוריסטים) אבל כאן זה אפילו מפריע לי יותר. לא יודעת. אולי בגלל שהלר בעצמו "נכנע" אחרי כל מה שג'ק עשה העונה ואחרי כל מה שכולם הקריבו (סוכני FBI שמתו בפיצוץ במלכודת של מרגו, מרגו שהפציצה בית חולים ורחובות שלמים בלונדון כדי למנוע מהבת שלה לדבר וכו').
ואולי סתם כי מאוד אהבתי את הלר אז באסה לי שהרגו אותו.

אגב, בשל אהבתי הרבה להלר, אני דווקא מאוד לא אתבאס אם בסופו של דבר יתגלה שאיכשהוא ג'ק הציל אותו. רגע אחרי שהלר התרחק ממנו וג'ק קרא לו, ראו אותו מסתכל סביב לפני שהמבט שלו נעצר על הלר. יכול להיות שהוא הצליח בכל זאת לחלץ אותו? שהוא גילה איזו דרך מקורית להוציא אותו משם שניה לפני הפיצוץ? או שאני חיה בלה-לה-לנד?

לגבי ריד אני מסכימה, גם לי קשה להאמין שהוא מת, בייחוד מאחר והוא הבין שנבארו רוצה להרוג אותו. לא נשאר הרבה זמן כדי שמישהו אחר יבין את זה (אלא אם קלואי תתפנה לזה אחרי שתסיים עם המל"טים).

אגב, לי הפרומו לא הרס, כי חשבתי שג'ק יצליח להציל את הלר או שיקרה משהו דרמטי (כשגילו את הדיסק שנאביד השאיר חשבתי שאולי קלואי תצליח איכשהו לעצור את זה).

אה, ודבר אחרון - לגבי הלר - אני חושבת שהחולשה שלו בעונה הזו היא בדיוק הנקודה. זה מה שרצו להראות. די מהר לתוך הפרק הראשון גילינו שיש לו אלצהיימר. הלר הוא לא דמות חלשה, ואנחנו יודעים את זה, ראינו אותו בעונות קודמות וחלש הוא לא. הגיל/המחלה שינו אותו, אנחנו לא יודעים איך הוא תפקד כנשיא קודם (אפילו לא אם זו קדנציה ראשונה או שניה לדעתי) ולדעתי הרעיון הוא שהחולשה הזו היא בדיוק הסיבה שהוא בחר להתפטר ולהקריב את עצמו. במהלך אירועי היום הזה הוא הבין שהוא לא יכול להמשיך בתפקיד שלו, בדיוק בגלל כל הדברים שציינת שמעידים על חולשה, ולכן הוא חיפש (ומצא בקלות) דרך מצוינת לסיים את הכהונה שלו. מהבחינה הזו בנו את הדמות מצוין מהפרק הראשון של העונה.

איל51

New member
תגובה לתגובה

1. לגביי אודרי - אוקיי...מקובל. אני מבין את הגישה שלך.
2. לגביי ג'ק - לא רק שהוא לא הנהג בעונה הזאת, לפעמים הוא אפילו מחוץ לאוטו. שוב, זאת בעיקר הרגשה (לא רק שלי מסתבר), אבל זה נראה לי כאילו ג'ק בעיקר מגיב לדברים פה. בעונות הקודמות, אם אני זוכר נכון, ג'ק היה בכל צוות פריצה/השתלטות/פשיטה ששלחו לכל בית שחשבו שמרגוט נמצאת בו, או לפחות ברוב הפעמים שצוותים כאלה הופעלו. הפעם היה לו רק את הסיפור עם סוחר הנשק (בזמן שקייט עונתה), ואז הקטע בפרק הראשון או השני (לא זוכר כבר) שהוא רדף אחרי ההאקר ההוא. מצד אחד זה הרבה יותר הגיוני מבחינה מציאותית, כי הוא לא באמת יכול להיות בכל מקום בכל זמן, אבל זה נותן הרגשה אחרת לסדרה.
בנוסף, לפעמים גם בעונות הקודמות, לביג באד הייתה נגיעה אישית לג'ק, וזה הפך את העלילה להרבה יותר מסביבו, עכשיו...הביג באד מאיים על האבא של חברה שלו לשעבר. זהו.
3. את לא חושבת שזה יהיה מוגזם אם הנשיא הלר ישרוד את הטיל שנורה לעברו? לא קצת יותר מידי לא מציאותי בסידרה הזו?
לדעתי זה ממש יאכזב אם יתברר שהוא חי. אבל אולי זה רק אני.
4. מסכים לגביי זה שכנראה הרעיון של בניית הדמות של ג'יימס הלר הייתה מכוונת לכך שאולי המחלה שינתה אותו. אבל לדעתי זה לא בוצע מספיק טוב. היו כל מיני זיגזוגים בהתנהגות שלו שבאו פתאום, בלי משהו מבוסס מאחוריהם (שוב, כמו הדוגמא למסירת המידע על ג'ק לראש ממשלת בריטניה), שאני לא בטוח שאפשר להצדיק אותם בעזרת התירוץ: "טוב, הוא חולה".

Y. Welis

New member
אודרי שמרה על בגדי הלבן נקיים...

האימאג' שלה טהור, כמו אותם בגדים, ובתור שכזו היא לא תהיה מוקצנת. בקושי זפטה קלה אחת לטייט. חשבתי שיהיה יותר ('אני שונאת אותך לנצח!!!'). מוזר.

כי ג'ק אכן לא עשה כל מה שהיה יכול לעשות; הדחף להקריב את עצמו לפני הנשיא תמיד היה ברור. כאן הוא נעלם.

אבל סביר שהיה כאן רצון לשבור עוד משהו - בעונה 1 סוכל נסיון להתנקשות במועמד לנשיאות; ב-2 נשק גרעיני נוטרל ונסיון התנקשות בנשיא; ב-3 הפצצה הופעלה כבר בהתחלה. אז כאן הנשיא מחוסל בשני-שליש העונה.

דנה1982

New member
אודרי גם די השתנתה

היא היום דמות הרבה יותר חלשה, מה שמוסבר במשבר שעבר עליה אחרי שהסינים תפסו אותה. אני חושבת שהיום קשה יותר להוציא ממנה תגובות זעם כמו שהיו לה כלפי ג'ק אחרי הסיפור עם פול ריינס.

ולגבי סוגיית הנשיא, שתי הערות:
1) ג'ק לא רצה לקבל את הדרך של הלר. הוא התנגד לו. מה ששינה את דעתו זה האלצהיימר. כשהוא הבין שהלר מחפש דרך לצאת בכבוד הוא החליט לעזור לו, לדעתי.
2) היה ניסיון התנקשות שהצליח, נדמה לי שזה היה בעונה 4, כשהמטוס של הנשיא (קילר) הותקף, ובעקבות התקיפה הזו לוגאן קיבל את הנשיאות. לא הודיעו מעולם שקילר נהרג, אבל סביר להניח שזה מה שקרה. אז נשיא מת כן היה לנו (בעצם אפילו פעמיים - גם ההתנקשות בוויין פאלמר בעונה 6 הייתה מוצלחת).

Y. Welis

New member
אולי וואליום הרגיע אותה...

אכן לא זכרתי את התקדימים בקודמות. אבל כניעה *מרצון* כמו התאבדות - זה לא היה עדיין. עוד תקדים.

אם כי הזפטה שהנשיאה חטפה מהטרוריסט השחור בעונה 7, לדעתי היא השיא: מושלמת...

ors22

New member
פרק 8!!!

טוב האמת שהיה פרק פשוט מצויין.. הסצנות עם הלר וג'ק, הסצנה של אודרי ואבא שלה והגילוי שמארק הוא סך הכל נאמן.. היו מעולות!
אני עדיין בהלם שאשכרה הרגו את הלר.. אחרי כל מה שג'ק עשה בשבילו בעונה הרביעית ואחרי כל הסבר שאודרי עברה בסין.. ככה בלי הזדמנות להפרד שני האנשים שהיא אוהבת סייעו לאבא שלה להביא את עצמו לאצטדיון ולמות.. עד השניה האחרונה עדיין הייתי בטוח שקלואי תשתלט ברגע האחרון על המל"ט או שיסיימו את הפרק עם העמידה של הלר באיצטדיון וכך בפרק הבא נגלה שקלואי השתלטה.. לצערתי התבדיתי והנשיא מת מטיל של הכלבה הזאת. בפרק הבא נגלה שהמוות שלו בטח היה לשווא ושמרגוט ממשיכה לתקוף.

אהבתי שג'ק קיבל חנינה מלאה והנשיא ניקה אותו מכל האישומים מלפני ארבע שנים.. אבל מה שהלר לא ידע זה שמארק חתר תחתיו וזייף את חתימתו לגבי הסגרתו של ג'ק.. גם אם הנשיא חנן את ג'ק, מי יוכיח שהנשיא לא חתם על צו ההסגרה שעכשיו אין מי שיכחיש? קצת מלחיץ העניין..

לא יכול לחכות לפרק הבא!
הנקמה של ג'ק... מה שהוא הכי יודע לעשות
הולך להיות מדהים!

Y. Welis

New member
|ספ| המשפט של הפרק - So wake the bitch up...

לדעתי זה קצת סטרצ'. כמו ההוצאה להורג של שאפל בעונה 5 או 6, שהיתה בלתי אמינה. גם ההחלטה הזו של הנשיא, שאינה חוקתית (לא יכול לוותר על עצמו - צריך שהסגן שלו יאשר וכן עוד אנשים. זה כמו התנקשות-עצמית ודחף התאבדותי שקול לאי שפיות וסיבה להחלפת הנשיא מיד), גם הבריחה מהאבטחה ועוד, ובסופו של דבר אין שום וודאות שההיא תעמוד מאחורי מילתה.

וכן ניתן היה להמציא משהו. להשתמש בזה כתרגיל. הגיוני יותר.

בינתיים הדרמה פחות מושקעת מהאקשן. היה טוב יותר וכדאי להשקיע.

דנה1982

New member
אני מסכימה לגמרי

ההחלטה של הנשיא היא תמוהה מאוד, לא יודעת אם "לא חוקית" אבל הזויה. הרי יש משמעות מאוד גדולה להתנקשות בנשיא. קודם כל, כמו שג'ק אמר - לא נושאים ונותנים עם טרוריסטים. הצעד של הלר מנוגד למדיניות הזו בצורה הכי בוטה שיש. שנית, להרוג נשיא זה חתיכת משבר מדיני, ומשפיע מאוד על דעת הציבור והלך הרוח. הוא גם מוצא להורג על אדמת אנגליה, אפילו לא בשטח ארה"ב. ההתחמקות מהאבטחה מעלה ספקות רציניים לגבי האופן שבו מאבטחים את נשיא ארה"ב - לא ייתכן שאין עליו מאבטח צמוד כל הזמן שלא זז ממנו ולא יכול שהמבנה לא מאובטח הרבה יותר. גם אם יש ישיבת צוות - חייבים להיות מאבטחים תמיד. באותה הקלות שג'ק הוציא אותו מהבניין - טרוריסט יכול היה להיכנס ולהתנקש בו בעצמו.

איל51

New member
המשך

יש המון בעייתיות בכניעה של נשיא מכהן של ארה"ב. והעליתם את כל הנקודות.
התחושה שלי היא שינסו להראות את הגלים שזה יצר, אבל שהם יעשו את זה יותר מידי בקטנה. אלא אם כן סגן הנשיא, אחרי השבעתו, יכריז מלחמה על מדינת שקר כלשהו במזרח התיכון, אני לא רואה איך הסדרה תראה תגובה הולמת לרצח נשיא ארה"ב! עם טיל! באמצע אצטדיון! במדינה זרה!
כמו שרשמתי אחרי הפרק הקודם, ההתנהגות של האנשים הפשוטים ברחוב ובתקשורת ממש לא אמינה ל"מציאות" של 24. עזבו את זה שאני מצפה לאזכורים של אסונות קודמים, מידי פעם בסדרה (נשיאים שנרצחים, פצצות גרעיניות, משברים פוליטיים רציניים וכו' וכו'), ולא להמשיך הלאה, כאילו זה משהו שקרה לפני מאות שנים. על זה אני מוכן לוותר.
הבעיה שלי היא מה שקורה עכשיו - טילים עפים ברחבי לונדון, על בית חולים, על איצטדיון, על סתם בניינים. יש קרבות ירי המוניים בכל מיני מקומות, תאונות דרכים, פריצה לשגרירות ארה"ב, מה שלא תרצו. והציבור ברחוב? ממשיך ללכת בשקט ולטייל. כל פעם שמראים סצינה ברחוב, זה נראה כאילו החבר'ה מסביב לא מעודכנים ש-2 רחובות משם קרס בית חולים.
במציאות סבירה, גם אם טלוויזיונית, הייתי מצפה לקצת יותר בלאגן ברחובות. קצת.
שמתי לב לזה רק אחרי כמה פרקים, אבל זה ממש מפריע לי.
בגלל זה אני חושב שהסיפור עם איך ארה"ב/העולם/המשפחה של הנשיא תגיב למוות הנשיא הלר יהיה מאכזב.
אלא אם כן קפיצת הזמן בעלילה תהיה אחרי הפרק הקרוב, לפני ההלוויה וכל מיני פעולות תגובה של ארה"ב. וקפיצת הזמן אולי תהיה לא רק לשעות יותר מאוחרות באותו יום, אלא ליום אחר (כן כן, שובר לגמרי את המוסכמות של הסדרה הזו), ככה שיהיה תירוץ לחיפוף בתגובה למה שהלך בפרק הזה.

בקשר לג'ק - הפרק הקרוב אמור להחזיר אותו למרכז העניינים. ג'ק ב-god mod של נקמההוא משהו שכולנו אוהבים, והרבה זמן לא קרה.
בקשר לאודרי - אני מסכים שהיא יותר שבירה, או רכרוכית, או פחות משפיעה, אולי בגלל מה שעבר עליה בשנים הקודמות. הבעיה שלי היא שאם הולכים עם התיאוריה הזו, אז איך זה שלא רואים עליה שום סימן לזה שהיא עדיין בטראומה ומושפעת ממה שקרה? במיוחד כשהאירועים מסביב הם ה-דבר לגרום לפלאשבקים של מה שקרה לה. לא רוצה שהיא תתעלף כל 5 דקות כשהיא תראה מישהו שאולי הוא סיני, אבל אם כבר הפכתם אותה למישהי קצת יותר עדינה ושבירה - אני חושב שיותר נכון, עלילתית, להראות אותה מידרדרת קצת וחווה ריגרסיה בטיפולים שהיא עוברת/עברה אחרי האסונות שהיא הייתה בהם.

דנה1982

New member
דווקא בעיניי זה כן בולט

היא מאוד שברירית. מארק משפיע עליה מאוד בקלות, היו קטעים שבהם נראה שהוא ממש מנווט אותה לאן שהוא רוצה. הוא רצה להשפיע על הלר בנושא מסוים, שלח את אודרי שתשפיע עליו. היא סוג של מריונטה, חלשה מאוד ושברירית, וזה קצת מנוגד לדמות שלה - היא הייתה משמעותית יותר בעונות 4-5, אני גם זוכרת מקרים שבהם היא פעלה עם קלואי וג'ק מאחורי גבם של מנהלי ה CTU (נדמה לי שלין אפילו עצר אותה באחד הפרקים בגלל זה).

הדמות עברה שינוי בהתאם לטראומות שעברו עליה, ולדעתי מהבחינה הזו הם עשו עבודה מצוינת, וקים רייבר מעבירה מצוין את הדמות המיוסרת. בצד של אודרי אין לי שום תלונה על הדמות, היא בדיוק מה שהייתי מצפה ממנה להיות כרגע.

Y. Welis

New member
חייב לומר שיש סכנה בבגדי לבן בקולנוע

מראה על טוהר ומוכנות להקרבה עצמית. קירבה לאל ובדרך להתאחד איתו.

naty3

New member
?

רק לי הסצנה במסוק מזכירה את עונה 2 עם מייסון?

דנה1982

New member
כל הפרק הזה הרגיש ככה

דמיון בין שני הסיפורים - דמות שהסוף שלה גם ככה מתקרב ורוצה לצאת בכבוד. לגמרי.

למעלה