פתח צר לאחר ניתוח טחורים וקונדילומה

shmuliis

New member
פתח צר לאחר ניתוח טחורים וקונדילומה

שלום רב, אנין 29, בריא ועוסק בספורט. עברתי ניתוח להסרת קונדילומה וטחורים לפני 3 חודשים בתעלה האנאלית. נבדקתי אצל פרקטולוג לאחר הניתוח והוא אמר שהכל תקין והניתוח עבר בהצלחה. הביופסי הראה שהנגעים היו מזן מאוד אלים של HPV אבל לא סרטניים. 1. מאז הניתוח היציאות מאוד קשות. עליי להתאמץ בכל פעם כדי להתפנות. אני מקפיד על תזונה עשירה בסיבים ונוזלים אבל חושש שהטחורים יחזרו אם אמשיך להתאמץ כך. נראה כאילו הרופא תפר אותי "יותר מידיי" ואני מרגיש שהפתח צר מאוד ומקשה על היציאות. 2. באותו נושא - יחסי מין אנאליים - האם זה מסוכן לנסות בגלל שהפתח צר כל כך? מה היית ממליץ לעשות? תודה רבה, יום טוב

קונדילומה

שלום רב מתנצל על העיכוב הרב בתשובה עליך להבדק יתכנו היצרויות של פי הטבעת לאחר ניתוח טחורים בגלל הצטלקות אך הן נדירות יחסית, יותר סביר שיש כיווץ יתר של השריר וצואה קשה שמקשים על ההתרוקנות. צריך גם לודא שפיצעי הניתוח החלימו היטב. מעבר לדיאטה עתירת סיבים ונוזלים ניתן להוסיף גם תכשירי סיבים (קונסיל בנ-פייבר) או מרככים אחרים (פגלקס ואחרים). גם לגבי אישור ליחסי מין רק לאחר בדיקה שתוודא שהכל תקין. לזכור חשיבות יחסי מין מוגנים כי הנגיף מדבק. כשציינת שהנגיף אלים האם התכוונת שהיו שינויים טרום סרטניים (דיספלזיה?) אם כן זה מחייב מעקב. ד"ר קריב

למעלה