פתיל מהעבר

• פותח הנושא DDN
  • פורסם בתאריך

DDN

New member
פתיל מהעבר

היות שאני מנחה כרגע מחדש את סדרות הB והX ולמעשה חזרתי לעולם הישן והטוב מייסטרה, וכנרקאה מתכנן לעשות בו שימוש - למישהו פה יש סיפור על בארגל או טיפים מה לעשות איתו?

פתיל מלפני 8 שנים שמדבר על הקוסם הידוע לשמצה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=353&messageid=77735458

CallMeCavanaugh

New member
מכיוון שזה היה המשחק הראשון שהרצתי

ולא שיחקתי מעולם לפני כן, כך שזה ממש היה מפגש המשחק הראשון שלי, בארגל היה קוסם מטופש שעשה קצת קסמים ומת.
אני גם התעלמתי מהקומות השניה והשלישית עליהן דובר בהרפתקה הראשונה כי זה נראה לי מוגזם לחלוטין בשביל דמויות בדרגה 1.

DDN

New member
בפרוייקט ה30 יש גם הרפתקאות ממייסטרה

או שכולן גרייהוק?
&nbsp
&nbsp

CallMeCavanaugh

New member
ברשימת ה-30 יש הרפתקאות ממייסטרה

יש שם את המוצב בארצות הספר, שהייתה ההרפתקה שהגיעה בסט הבסיסי של D&D במקור, את אי האימה ואת טירת אמבר.
יש גם לא מעט דברים שהם לא מגרייהוק, כמו הרפתקת רומח הדרקון הראשונה, רייבנלופט המקורית (שהיא בכל עולם, היא קדמה לעולם רייבנלופט), כמה הרפתקאות של ממלכות נשכחות, הרפתקה אחת מפליינסקייפ ולפחות הרפתקה "כללית" אחת, אבל כן, הרוב אכן שייך לגרייהוק.
&nbsp
אני לא יודע כמה מהלא גרייהוקים אריץ. אחד השחקנים אצלי די טהרן בנושא פנטזיה ימי ביניימית ואני חושב שהוא ממש, אבל ממש לא יהנה מאי האימה (שאותו אני בכלל שוקל להריץ יום אחד כהרפתקת פאלפ עם שיטה בסגנון Spirit of the Century או אולי הרפתקת קתולהו), וכבר בניתי מפה של עלילת הקמפיין שכוללת הרבה מההרפתקאות, כך שאני לא בטוח כמה זמן יהיה לי לדברים שלא נמצאים ברשימה. אני כן חושב לעשות מתישהו הפוגה מהעלילה הראשית ולהריץ את רייבנלופט כי אני פשוט חייב להריץ אותה יום אחד ואני מעדיף לעשות את זה כחלק מקמפיין ולא כהרפתקה שעומדת בפני עצמה.

DDN

New member
וזה מתקדם? לא ראיתי שעדכנת את הפורטל הרבה

זמן. לפחות לא ביומן ההרפתקאות.
&nbsp

CallMeCavanaugh

New member
היה לנו חודש קשה

היה מפגש ביום רביעי האחרון אבל עדיין לא כתבתי סיכום שלו.

golan2072

New member
בארגל לא זכור לי

אבל האם אתה מריץ גם את Keep on the Borderlands ואת Isle of Dread? שתי הרפתקאות שאני מחבב.

DDN

New member
שאלה

מה חיבבת בהרפתקאות האלה? במיוחד ב"אי האימה"? לי היא זכורה כהרפתקאה קצת חסרת סיפור ופואנטה.
&nbsp
בכל מקרה, חלקים מאחת מהן משולבים בתוכנית שלי, ולגבי האחרת, פחות.
&nbsp

golan2072

New member
אי האימה זה SANDBOX

וכמו הרפתקאות רבות ישנות הוא דורש גם עבודה מצד המנחה. בעיקרון יש כל מיני דברים שהדמויות יכולות לעשות - לחפש את האוצר האבוד בהר הטאבו באמצע, לצוד דינוזאורים בשביל אנשים ביבשת, או פשוט להיטרף לחוף ולהיאלץ לשרוד נוסח "אבודים".
&nbsp
אולי אריץ את זה יום אחד כמשחק פורום כאן או ב"פונדק" במו"ד 5 ועם שינויים משלי.

DDN

New member
כנראה זה מה שלא אהבתי בו

אני אוהב שיש סיפור מאחורי ההרפתקאות שלי
&nbsp

CallMeCavanaugh

New member
זו לא בעיה להכניס לו סיפור

למעשה, סביר להניח שיהיה לו סיפור כי השחקנים דואגים להמציא סיפור לעצמם גם כשאין כזה.
אבל כל מה שאתה צריך לעשות זה לתת לדמויות מטרה ואז כבר יהיה סיפור.
&nbsp
&nbsp

golan2072

New member
זה הרעיון בעולם פתוח

(SANDBOX)
&nbsp
מה שצריך להוסיף להרפתקה ההיא לדעתי זה פחות סיפור מרכזי ויותר פיתוח של הסיעות השונות באי (שבטים, שודדי ים וכו') כדי שיהיו הזדמנויות מעניינות להרפתקה.

DDN

New member
אני דווקא אוהב סיפור מרכזי

נגיד, מה שיש ב"קציר המלכה" או ב"חברה הנסתרת" שמתקשר עם העולם הגדול מסביב לדמויות, נוגע בפוליטיקה או תככים מדיניים.
סדרת שליט נוודי המדבר - שהיא בעלת השלכות גדולות על העולם (השחקנים שלי במקור, כבשו את הול והפכו אותה לנחלה שלהם)
ואו טירת אמבר, שהיא סתם הרפתקאה מופרעת, אבל עדיין יש לה עלילה וכיוון.
&nbsp

אני כנראה אדאג שהבלש יענה לך על זה באריכות יותר.

ז"א, יותר מהפעם שעברה

l o r e

New member
ההיסטוריה המטורפת של הבארגל

בקישור תוכל למצוא פתיל שמרכז את כל ההופעות של בארגל בחומרים הרשמיים של מו"ד לאורך השנים:
http://boardgamegeek.com/geeklist/147779/history-bargle-infamous

בקופסה הכחולה יש אזכורים לשני פרויקטים של הברון השחור, שבארגל היה מעורב בהם - החיפוש אחר המטבעה הסודית, והצבא שמוסווה כיער. בגאזטיר של קרמייקוס יש מעט יותר מידע, אבל מעולם לא הוצגה היסטוריה רשמית לבארגל.

לטעמי, בארגל הוא מאסטרמיינד קלאסי, שמנהל את הברון השחור, וממקם את המתלמדים שלו בעמדות מפתח כדי לקדם את תוכניותיו. לעתים קרובות המתלמדים שלו נראים כמוהו ומשתמשים בשם בארגל, היות והשימוש בשם מסייע להם להשיג את מטרותיהם (ומסייע כמובן לחיזוק המוניטין של בארגל). אפשר לבסס קמפיין שלם על המצוד אחרי בארגל. בכל פעם שהדמויות הורגות את בארגל בפעם האחרונה, מתגלה שזה מתלמד, ומדי פעם בארגל האמיתי (או מתלמד) מצליחים לחמוק להם מבין האצבעות אחרי שגרמו נזק נורא לדמויות ו/או לסביבתן. הדמויות צריכות להתחקות אחרי שורשיו של בארגל, ולחפש סימנים מזהים ייחודיים לו, ופרטים מהעבר שיסייעו להן להביס אותו. בנוסף, בארגל יכול לעמוד בראש ארגון טבעת הברזל, ארגון פשע שמוצאו בברונות הנץ השחור. בהנהגתו של בארגל הארגון הופך לאט לאט מקבוצה של סוחרי עבדים ושודדים, לאחראי על חלק ניכר מהשחיתות בקרמייקוס. כשהדמויות מתמודדות עם התקוממיות עממיות, שחיתות שלטונית או שוד הקופה הציבורית ארגון טבעת הברזל מעורב בכך, ובסוף הדמויות גם מקשרות זאת לבארגל. בינתיים בארגל הולך ומתקרב לסיום הגדול של התוכנית שלו, ועומד להמליך את הברון השחור על קרמייקוס או לסייע לו לכבוש את חמשת הפלכים (ממלכת הזוטונים), אלא אם הדמויות יצליחו לעצור אותו...

ד"א - נסה להשיג את Dungeon 150 (הגיליון המודפס האחרון). בגיליון זה התפרסמה ההרפתקה המקורית עם בארגל בטירת מיסטמר (הקופסה האדומה) מעודכנת ל-3.5. ההרפתקאה כוללת את הקומה הראשונה המקורית והשניה, שמבוססת על המפה המקורית (תוכן הקומה השניה הושאר לשיקול דעתו של השה"מ). חבל שהם ויתרו על הקומה השלישית. ההרפתקה די מדליקה ושומרת על הרוח המקורית.

למעלה