צבעים

אמארונה

New member
צבעים../images/Emo126.gif../images/Emo205.gif../images/Emo210.gif../images/Emo42.gif../images/Emo75.gif

ספרו קצת על הצבעוניות שאתם מתכננים/תכננתם לבית שלכם: קירות חיצוניים, קירות פנימיים, גג, חלונות, ריצוף וחיפוי, מטבח, ריהוט וכל דבר אחר שבא לכם לשתף בנושא הזה שחביב עלי במיוחד...

ענתש

New member
אני גרועה בצבעים...

בגלל זה לקחנו ארכיטקטית שתעשה גם עיצוב פנים. אבל הסגנון - בהיר וקר עם נגיעות צבע. קירות לבנים ברובם. פה ושם מוכנה לגוון עם איזה כוך של נישה בבורדו או צהוב. טיח אפור-כחול, אני מקווה. מאד יפה בעיניי. בחוץ אני רוצה הרבה דק כהה. בבית אם כבר עץ (ואני לא אוהבת עץ) אז בצבע עמוק וכהה אבל לא שחור אלא חום כהה (כמו קפה חזק). מטבח בלבן, חום כהה וזכוכית חלבית או שקופה. בחדרי הילדים אני מוכנה להתפרע... מצא חן בעיניי הווש כוכבים של נירלט. זה מיץ נצנצים כאלו שצובעים על הצבע. האמת היא שראיתי מטבח נורא יפה של דקור עם קיר צבוע לבן עם "כוכבים" ומצא חן בעיניי אבל בעלי השמרן בחיים לא יסכים כזה דבר במרחב ה"ציבורי". בטח הגדולה תבחר לעצמה את הצבעים בחדר (תנו לי לנחש...סגול וורוד
היא עסוקה בלהיות נסיכה) ואני אוסיף על אחד הקירות ווש כוכבים. לקטן ניתן לארכיטקטית להחליט, שיהיה לו יפה ושמח. בחדר שלי הרבה הרבה לבן והרבה אור. החדר עצמו מעץ מייפל מלא כהה כך שמתאים לסביבה הבהירה. אני אוהבת מצעים כתומים או בורדו בכל הלבן הזה. זהו.

איריסג

New member
שיטת מעצבת הפנים עובדת גם אצלנו...

וחוץ מזה, אנחנו עדיין בשלב יחסית ראשוני של תכנון הבית, אז עוד לא נכנסנו ממש לעניין הצבעים. יש דברים שאנחנו כבר יודעים פחות או יותר את הכיוון - הדק בחוץ יהיה מאיפאה שהוא עץ יחסית כהה. צריך לראות איך הוא ישתלב עם הפרקט בתוך הבית - שיהיה לכיוון שאלון, אולי אלון טיפה שטוף בגוון "ג'ינג'י" אבל לא יותר מדי (דרור רצה בכלל מייפל, או משהו בהיר נורא אחר. לי זה מזכיר משרד) המטבח אנחנו כבר יודעים: הארונות יהיו בשמנת , והבסיס של האי יהיה כנראה בגוון של פיסטוק, כדי לתת טיפה צבע. יש מצב שגם נשלב אריחים מצויירים כאלה כמו של פעם (יש משגעים אצל רוחמה שרון). לגבי הקירות והנישות - את זה אני באמת עדיין משאירה למעצבת הפנים שתבוא עם הצעות. אני מצידי הזמנתי מאמזון 3 ספרים של טרישה גילד - מעצבת בדים מדהימה שנחשבת למומחית לענייני צבעים - זה כדי להתחיל לקבל רעיונות אולי.... מבחינת הטיח החיצוני - אני מאד אוהבת את האפורים - תכלת. דרור יותר שמרן - אוהב יותר את הגוונים הבז'ים והחומים הקלאסיים. בכל מקרה - יהיה משחק של שילובים בטיח החיצוני. בבית עצמו אנחנו גם מתכוונים לעשות משחקים של טקסטורות - עם פה ושם נגיעות של טיח גס צבעוני - באמבטיות, ואולי בחלק מהנישות. הפרופילים של החלונות יהיו ככל הנראה בכחול כהה (בלגי של קליל). היום יש לנו בית מאד צבעוני - ואני מאד אוהבת את זה: יש לנו פינת אוכל שבה הקירות צבועים בתכלת, יש שם שידת מגירות ושידה שהיא ויטרינה מקולקציית "מליבו" בצבע כחול רויאל, וגם הכיסאות שלנו הם מתכת שחורה עם עור בכחול רויאל. הסלון משלב ריפודים בצבע כחול בהיר מעט מעושן, עם ריפודים מאד מאד צבעוניים (של טרישה גילד....) - הכורסא בפסים בצבעים שמחים (כתום, ירוק, צהוב וכו') עם כרית בהדפס אחר לגמרי - פרחים על רקע כתום, ועל הספה יש לנו כריות בכל מיני הדפסים בצבעים חזקים. זה נשמע נורא - אבל זה מאד יפה במציאות, ויש לי כוונה להמשיך בקו הזה גם בבית החדש (מה גם שרבים מהרהיטים שלנו עוברים איתנו בבוא היום). - לתת הרבה נגיעות של צבעים שמחים - בריפודים, בריהוט וכו'...

מעיןבר

New member
לגבי נצנוצים

אצלינו יש אבן קיסר עם נצנוצים במטבח גם כ"שיש" וגם כחיפוי על הקירות וזה עדין ואנשים תמיד מופתעים לטובה. כשזה יגיע חלזה תזמיני ת האיש לבוא להתרשם אצלינו

fireman

New member
טיפ לגבי צביעת הבית

בעצם שני טיפים.כשבונים בית חדש לוקח למבנה פרק זמן של בערך שנה-שנתיים לעשות את כל התזוזות שלו כתוצאה מתזוזות של האדמה ותזוזות של המבנה עצמו וכדומה...לכן נוצרים בקירות הבית סדקים קלים במהלך השנה הראשונה ולכן מהסיבה הזו מומלץ שלא לעשות שפכטל אמריקאי לקירות הפנימיים של הבית ולהמתין כשנה עם טייח רגיל ושליכט, לתת לו להיסדק איפה שהוא רוצה ולאחר כשנה להמשיך הלאה. אותו הדבר אני ממליץ גם לגבי צבעים, יותר קל לתקן סדק קטן בקיר ולצבוע אותו בלבן מאשר לתקן קיר ירוק שנסדק ולאחר מכן לחיות עם הבדלי הגוונים שנובעים בהפרשי הזמן בין הצביעות ומה גם שרוב הסיכויים שמכונות הצבע, טובות ככל שיהיו, לא תמיד מדייקות ומרכיבות את אותו הגוון במאת האחוזים. לגבי קירות חיצוניים....הקירות החיצוניים שלי הם מאבן....הכי יפה לטעמי
הגג אצלי הוא מרעפי בטון אדומים של אקרשטיין חלונות - משי 101, הצבע היחידי שלדעתי משתלב יפה עם המרקם של האבן הירושלמית

אמארונה

New member
הצבעים שלנו

קירות חיצוניים - בגוון חול נוטה לצהבהב את הפרגולה נצבע בגוון קונרסטי כלשהו אולי כחול או תכלת או אולי משהו שקרוב לחום קירות פנימיים - כנראה באיזשהו גוון קרמי בהיר כלשהו, לא אוהבת לבן. בנוסף הרבה כתמי צבע בגוונים חמים על קירות הבית ובנישות. אוהבת מאוד טיח מינרלי (וגה או גפן) ובטח נעשה בהמשך בכמה מקומות קירות כאלה. גג רעפים - כחול שמשתלב מאוד יפה לדעתי עם גוון החול הצהבהב חלונות עם פרופיל כחול גם דלתות הכניסה מאלומיניום כחול וזכוכית (את הדלתות והחלונות אני מעצבת וחייבת להודות שזה ממש כיף) מטבח - אני אוהבת מאוד גוון של עץ כהה (ונגה) ומתלבטת אם זה מתאים גם למטבח (אשמח לשמוע את דעתכם בעניין) ריצוף - חום בהיר עם קצת צהבהבות ובמקלחות אותו ריצוף בגוון חום כהה מאוד החיפוי במקלחת בגוון קרם את הכתמים של הצבע (כתום, אדום, ירוק) בבית אני מתכננת לאביזרים כמו וילונות, כריות וכו' ואולי אפילו בכמה קירות

ליcות

New member
התכנון הוא כמעט כמו אצלך

קירות חיצוניים בצהוב חול, קירות פנימיים כנראה בקרם או שמנת או אולי נשלב איזה קיר אחד בצבע אחר (כתום, אולי חום בהיר.. נראה), חדרי ילדים אני רוצה לשלב צבעים - ראיתי חדר מהמם בירוק פיסטוק ומעט ורוד, אולי נעשה משהו דומה, ואולי חדר אחד בצבע נייטרלי יותר (מי יודע אולי יהיה לי בן בעתיד). מטבח - אני מאוהבת בצבע חום כהה בגוון קפה, יש לי חדר שינה כזה וסלון כהה, וראיתי מטבח בצבע הזה מ-ה-מ-ם ביופיו. עדיין לא סגורה על זה לגמרי, אבל אם אין חסרונות למטבח כהה אני הולכת כנראה על הצבע הזה (שילוב עם זכוכית אטומה). הריצוף חום בהיר, במקלחת אולי נשנה עדיין לא חשבנו על זה, אבל גם אם כן אז אותם גוונים בערך. בחדרי הילדים ובחדר השינה כנראה נשים פרקט כהה. וילונות אולי נתפרע עם כתום, או קרם נייטרלי אם לא יהיה לי אומץ (צבעים לא סטנדרטיים לא נמאסים בשלב מסויים?). יש לי עוד הרבה זמן לחשוב על זה ולשנות את דעתי, אבל ככה אני רואה את זה בדמיוני, וכל פעם שאני מנסה לדבר עם בעלי על זה הוא צוחק עלי ומבקש להתאפק בסבלנות עד שיהיה לפחות שלד גמור
.

נשואים30

New member
הצבעים שלי ע"פ פנג שוואי

אנחנו משפצים דירה, את השיפוצים אנחנו מתחילים בשעה טובה אחרי החגים. את הצבעים אנחנו נבחר ע"פ המלצת היועצת פנג שוואי, שתגיעה לעשות לנו יעוץ לפני השיפוץ. לאחר הפגישה כשיהיו צבעים אני אספר כאן.

איריסג

New member
צבעים כהים

כל מי שמתכננת על מטבח ונגה, או על פרקט כהה ממש בחדרים - קחו רק בחשבון את אפקט הקטנת המרחב... כהה = מרחב שנראה קטן יותר. לכן צבעים כהים מתאימים לבתי מידות ענקיים....

אם פי 3

New member
וגם דורשים הרבה תאורה

למרות שהונגה הכי יפה בעיני, נראה לי שנלך על משהו יותר בהיר, כנראה עץ בגוון אדמדם (עוד לא ברור מה בדיוק, קודם שיהיה עיצוב מדויק, אח"כ נבחר את הצבע המדויק).

למעלה