צהריים טובים

Andy Friese

New member
אתה טוען שאתה מבין יותר טוב מהבן-אדם עצמו

למה הוא התכוון?

הוא השתמש במילה "מום".
אין כאן פרשנות. אין כאן שתי פנים.

למה שהוא יגיד "מום" אם הוא בכלל מתכוון למילה/מושג אחר?
מבן-אדם חכם כפי שנוהגים להצהיר עליו, הייתי מצפה שיכיר את המשמעות המילים שהוא משתמש בהן.

אוףףףףף בדיוק קיבלתי טלפון עכשיו

האיש שלי נפל עם האופנוע שלו על היד ועכשיו הוא באיכילוב מחכה לצילום. "יצא בזול" הפעם

מסתבר שיש צרות גדולות יותר מאשר השטויות של הרב עובדיה יוסף

אוי תודה יקירה

איפה את???
שמעתי שהתחתנת!!

העיקר שתהיי לי בריאה, את לא תאמיני אבל חלמתי הלילה עלייך, וחלמתי שאת מתחתנת. אז מה קורה איתך? נעלמת בלי להגיד לי מילה

אני לא יודעת בדיוק מה לעשות עם עצמי בזמן הזה שאני ממתינה שהוא יחזור מבית החולים, כי אין לי מושג אם הוא שבר את היד או שזה רק נקע או סתם חבלה. לא יודעת. לא יכולה להתרכז במשהו אחר מלבד לבלבל לכם כאן את המוח

לא, לא התחתנו עדיין. חזרתי למעין שגרה.
שבתי לרקוד ולעיסוקים שזנחתי בלית ברירה.
אבל יש לי בשורה אחת שתשמחי לקרוא
הפסקתי לעשן. זה היה קל יותר מהצפוי.
-
מותק, קל לומר לך מהצד שלא לחשוב
על האופציות הגרועות ביותר. אבל נקווה
שזה אפילו לא נקע. מכה יבשה שתחלוף.
מבינה את המתח והחוסר וודאות, לא קל.
עוד מעט הוא לבטח יעדכן אותך.
אז לפני שאצא מהבית בא לי ללנקק לך אחד:
http://www.youtube.com/watch?v=t4m71OT4lXE
(שתשמעי רק בשורות טובות, פסנסיה קרידה)

ישששששש אני שמחה לשמוע

גם אני עדיין נקייה מסיגריות, כבר מיום הבחירות 22.1.2013 אין לי כח לעשות אפילו חשבון בנדון

ותודה תודה על השיר הנפלא

החלמה מהירה רפואה שלמה

אני שברתי יד בצהל
לפי התיאור שלך אצלו זה לא רציני
איכילוב זה בית חולים מעולה
הכל טוב

הרב עובדיה דיבר סינית לגביך

אכן כן

אחרי כל תאונה שהוא עובר ויוצא ממנה רק בנקע או בשבר, אני אומרת את ברכת הגומל

תודה רבה לכל המברכים

ואכן, האיש חזר הביתה עם גבס על ידו השחומה והפצועה. חבול וכואב כולו. אבל ברוך השם, חוץ מזה הכל בסדר

עכשיו אני פשוט אצטרך להיות יד ימינו ולעזור לו להתלבש ולהתרחץ וכו'. נו טוף, גם זה יעבור. העיקר שהוא בבית ולא בבית חולים. גם זה משהו. תמיד צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה. כמו שהבן שלי אמר: עכשיו לא יהיה לך משעמם בבית בבקרים

בואי קודם כל נשאל מהוא תפקידה הטבעי של האישה

אחר כך נשאל משהו תפקידה הטבעי של אישה נשואה (בזוגיות)
אחר כך נברר משהו תפקידה הטבעי של אם

משם אני מאמין שכבר יהיה לך הרבה יותר קל להבין למה אישה שלא יודעת לבשל זה כאילו יש לה מום

ואני גם כמעט בטוח שאת בעצמך יודעת שזה מום
כי עבור עצמך לא הצלחת לבשל, ובעצמך ראית את המום ועבדת עליו
על אחת כמה וכמה אישה שרוצה להחזיק גבר (כל אישה) אמיתי, צריכה לדעת גינוני מטבח

דעת תורה היא לא דעת רחוב
דעת תורה היא דעה שנשענת על בסיסו של האדם, ובבסיס האדם אוכל הוא עדיפות גבוה ביותר
זה כמו לצאת עם גבר שלא יודע לפרנס
לכן גם ההלכה אומר שכל אב חייב ללמד את בנו מקצוע (סנדלר זגג וכו')
אחרת כאילו שולחו לאבדון

לא?

אני מבינה מה אתה אומר

אבל אני לא מקבלת את זה ולו רק מהסיבה שמה שהיה נכון לפני מאות ואלפי שנים, הוא לא נכון עכשיו.
פעם החלוקה בין גבר ואישה היתה ברורה. היתה חלוקת תפקידים. היום זה כבר לא כך. גבר יכול להישאר בבית, לבשל ולטפל בילדים בעוד אישתו עובדת בחברת הייטק ומפרנסת גם אותו וגם את ילדיה. לא הוא בעל מום ולא היא בעלת מום אלא חלוקה הוגנת של תפקידים בהתאם ליכולות של כל אחד מבני הזוג. אם הגבר לא יכול לעבוד מחוץ לבית מכל מיני סיבות כי אוליי הוא משורר אוליי הוא סופר או אולי הוא צייר, פסל או אומן (סתם לשם הדוגמא) והוא כן יכול לעזור בהכנת האוכל וטיפול בילדים, אז מה הבעיה עם זה?
זה נקרא לתת חופש אישי ולמצוא פתרונות לצרכים של המשפחה בכל מיני דרכים מגוונות ולאו דווקא בחלוקה שרירותית של האישה בבית מבשלת ומנקה ואילו הגבר יוצא לעבוד ולהביא לחם ופרנסה.
ובקשר אליי, מעולם לא הרגשתי שיש לי מום כי לא ידעתי לבשל. למדתי לבשל כי רציתי בזה, כי בעלי היה בשלן איום ונורא ומישהו היה צריך לקחת אחריות על האוכל בבית. נכון להיום, אני מלמדת אותו להכין מטעמים ולערב החג הוא הכין גיבץ' הכי טעים שאכלתי בחיי.
ואני מאושרת שהוא למד קצת לבשל ואם אני חס וחלילה מאיזו שהיא סיבה של פציעה או מחלה לא אוכל לבשל, אז לפחות אני יודעת שהוא יכול להכין לעצמו ולי משהו לאכול. מה לא בסדר בזה?
ולסיום, היום, שום אישה שתהיה המוצלחת ביותר, לא יכולה להחזיק גבר רק עם בישוליה במטבח. היא צריכה קצת מעבר לזה.

תראי

זה כמו שתגידי עוד 50 שנה ששמירת נידה וטהרת המשפחה זה פרימיטיבי ולא שייך כי כולם הומואים ולסביות

התרבות והתבנית המתוקנת נהרסה ע"י תאוותינו
אז מי שחיי בקילקול זה נראה לו לא שייך ועתיק
אבל זה לא אומר שזה לא נכון ופרימיטיבי
היהדות משמרת את התבנית והדפוסים המתוקנים
אבל מכיוון שאנחנו קילקלנו אז נראה לנו לא שייך בכלל ההבנות האלו להבנות של פעם

אבל אני אגיד לך מה
אם לוקחים מיקרוסקופ ומסתכלים על טיפה של מים שהיתה במקום שידי אדם לא קילקלוה
אז את תראי תבנית/דפוס יפה ומושלם בדיוק כמו שהטיפה נבראה להיות
אבל אם תקחי טיפה של מים שנגעו בה ושיחקו בה אנשים בלי לדעת מה הם עושים, אז התבנית של הטיפה תיהיה הרוסה/כאוס (AKA ת"א)
אבל (וזה הבל הכי חשוב על הפלנטה שלנו)
ניתן לתקן את התבנית הזו (של טיפת המים/האדם) ע"י תשובה ומעשים טובים
את מצד עצמך לא מבינה איך ולמה דווקא זה ולמה דווקא זה, וזה נראה ומרגיש דבילי ולא שייך
אבל זה מה שזה, גם את את מבינה וגם אם לא
אין לדעה שלך (או שלי) בכל רלונטיות, כי מעולם לא היינו בתבנית המקורית שלנו
אז המוח שלנו עוצב לפי התבנית המקולקלת, לכן אין בכוחו להשיג ולהבין את תכלית והנהגת התבנית המתוקנת

ירדת לסוף דעתי?

אני לא מצליחה להבין למה אתה מערבב בשר בחלב

מה קשור שמירת נידה וטהרת המשפחה לעובדה שיש אחוז מסויים באוכלוסיה שהם הומואים ולסביות?
אנשים דתיים ימשיכו לשמור על טהרת המשפחה ועל המצוות של התורה כפי שהם רואים לנכון לשמור אותם בלי שום קשר למה שקורה באוכלוסיה הכללית. אין מצב בעולם שכולם יהיו הומואים או לסביות. 10% מהאוכלוסיה הכללית יישארו תמיד 10% ולא יותר, אז אל תלך רחוק ואל תראה שחורות.
נכון שיש ביהדות הרבה דברים יפים, שלמים, ראויים ואפילו "מתוקנים" כדבריך,
אך יחד עם זאת יש ביהדות גם דברים שאינם מתאימים לאופי הזמנים המודרניים.
אתה לא יכול להתכחש לחיים המודרניים ולהתגעגע לימי התנ"ך. גם אם היהדות היא מושלמת (והיא לא) האנשים הם לא מושלמים.
לעולם יהיו אנשים אשר לא יפעלו בהתאם לחוקי הדת והיהדות. כך זה היה מאז ומעולם.
עכשיו, ההבדל בינינו הוא שאני יורדת בהחלט לסוף דעתך,
אבל אתה לא יכול לרדת לסוף דעתי.

Andy Friese

New member
את מי בדיוק נשאל את השאלות האלה?

מי קובע מהו התפקיד הטבעי של כל-אחד?
אתה? אני? התנ"ך? ההיסטוריה?

למעלה