צוואה של זוג לאחר מות אחד מהם

freeonly

New member
הוריי כתבו בשעתו ביחד (בחתימת עו"ד) צוואה, בה הראשון מביניהם שנפטר מצווה את רכושו לבן/בת הזוג, בתנאי שלאחר פטירת השני יעבור הרכוש לילדים בחלקים שווים.
לפני מספר שנים נפטר אבי, הוצא "צו קיום צוואה" כדין, והרכוש אכן עבר לאימי.
האם עליה לכתוב כעת צוואה חדשה, או שהצוואה המקורית עדיין בתוקף כלפי הילדים?

תלוי מה הנוסח המדויק של הצוואה המקורית ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד לעניין הספציפי.

בד"כ כאשר עורכים צוואה הדדית וקובעים יורש אחר יורש, אין צורך לחדש (תלוי בניסוח הצוואה)

יש לשים לב שצוואה מתייחסת למקרה של פטירת האדם ויש לערוך יפוי כוח מתמשך למקרה שאותו אדם יגיע למצב לא כשיר/לא צלול.

למידע נוסף: עו"ד אביב סמוכה, מוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך
עוסק בענייני צוואות ירושות, הסכמי ממון ומקרקעין
טל' 054-4498757
לשליחת הודעה בוואטסאפ לחץ כאן
אתר: www.samocha.net

נערך לאחרונה ב:

freeonly

New member
לא היכרתי לפני כן את המונח "צוואה הדדית", ניסיתי לקרוא קצת ברשת, והבנתי (לא בטוח) שמדובר במקרה של 2 צוואות ש"משלימות" האחת את השנייה.
לא ברור לי אם זה המצב כאן. מדובר בצוואה אחת (דף אחד משותף), עליה חתומים שני בני הזוג ועורך הדין, ויש בתוכה גם פיסקה נפרדת (ודומה) של כל אחד מהם: "אני [פרטים] מצווה את כל רכושי וחלקי בדירת המגורים הנ"ל ל[רעייתי/בעלי + פרטים] בתנאי שלאחר פטירת[ה/ו] יעבור כל עזבוני בשלמותו לילדינו הנ"ל, בחלקים שווים."
(ללא קשר, נעשה כבר "יפוי כוח מתמשך".)

לא היכרתי לפני כן את המונח "צוואה הדדית", ניסיתי לקרוא קצת ברשת, והבנתי (לא בטוח) שמדובר במקרה של 2 צוואות ש"משלימות" האחת את השנייה.
לא ברור לי אם זה המצב כאן. מדובר בצוואה אחת (דף אחד משותף), עליה חתומים שני בני הזוג ועורך הדין, ויש בתוכה גם פיסקה נפרדת (ודומה) של כל אחד מהם: "אני [פרטים] מצווה את כל רכושי וחלקי בדירת המגורים הנ"ל ל[רעייתי/בעלי + פרטים] בתנאי שלאחר פטירת[ה/ו] יעבור כל עזבוני בשלמותו לילדינו הנ"ל, בחלקים שווים."
(ללא קשר, נעשה כבר "יפוי כוח מתמשך".)
תשובתי אינה משתנה:

תלוי מה הנוסח המדויק של הצוואה המקורית ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד לעניין הספציפי.

בד"כ כאשר עורכים צוואה הדדית וקובעים יורש אחר יורש, אין צורך לחדש (תלוי בניסוח הצוואה)

למידע נוסף: עו"ד אביב סמוכה, מוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך
עוסק בענייני צוואות ירושות, הסכמי ממון ומקרקעין
טל' 054-4498757
לשליחת הודעה בוואטסאפ לחץ כאן
אתר: www.samocha.net

נערך לאחרונה ב:
למעלה