צמצום הוראות קבע

mishelli

New member
צמצום הוראות קבע

קראתי את הודעתה של עליגל. גם אני כמוה כל הזמן במינוסים ועם הלוואה של 10000 ש"ח שלקחתי בתחילת השנה. לקחתי הלוואה לשנתיים, נשאר לי קצת יותר מחצי לשלם. אני כרגע מנסה לצמצם הוראות קבע. ביטלתי טלוויזיה ואינטרנט בכבלים. נשארתי עם האינטרנט הרגיל של בזק, וערוץ ראשון ושני בטלוויזיה, ואני מתכננת גם לבטל את בזק - הבעיה שאז לא אוכל לגלוש באינטרנט. יש לי עצה ללקוחות שהבנק "משגע" אותם. לכתוב אימייל להנהלת הבנק!. שמתי לב שלאימייל הם מתייחסים יותר ברצינות מאשר לפניה פנים אל פנים!. מה דעתכם???

mattyf

New member
לסגור את השאלטר ודי!

הי מישלי, אי מייל או ביקור פנים אל פנים - את הבנק מענין רק דבר אחד - וזה בטחון שמי שלווה ממנו כסף - יוכל גם להחזירו. יש כאן פרדוקס - מצד אחד הבנק מרוויח מריביות ועמלות על אשראי ללקוחות מצד שני מי שבאמת בבעיה כספית והעו"ש לוחץ עליו או צריך הלוואה - הבנק מתיחס אליו בחשדנות, מקשה על מתן האשראי ועומד על המשמר. דרך הפניה לבנק היא ענין שולי - חשוב מה מציגים בפניו - תקציב מסודר, צפי הכנסות, פריסת חוב וכד´. כשהבנק רואה מולו לקוח מסודר שמציג בפניו תמונה ריאלית של המצב וגם תוכנית פעולה - הבנק ישתף פעולה ביתר רצון. בסופו של דבר, כמו שאמרתי, הבנק מרוויח מזה...... ולעניינך - אז מה? תסגרי את השאלטר? תחיי עם 4 קירות ו-2 ערוצי טלויזיה? ומה יהיה הצעד הבא? איפה עוד תקצצי? צר לי יקירתי, אבל לא זה מה שיביא את הישועה. הנטייה הטבעית של מרבית האנשים היא לקצץ, ולקצץ - עד שלא נשאר מה, להשיג עוד עבודה ולקוות לטוב - אבל גם אז הבעיה לא נפתרת. הדרך הנכונה היא לרדת לשורש הבעיה ולתכנן!! מתי בפעם האחרונה ישבת לערוך תקציב משפחתי? בדקת לעומק על מה ואיפה נעלם הכסף במהלך החודש? תכננת מהלכים כמה חודשים קדימה ולא חיית מהיום להיום? אם לא עשית זאת - זה הזמן. בדיוק כפי שעניתי לעליגל - אני עונה גם לך - ניהול כלכלי נכון של משק הבית נכון לגבי כולם - ניתן ורצוי למי שאין את הידע והכלים - לקבל ייעוץ כלכלי כדי לצאת מהבלאגן. אני עוסקת בייעוץ כלכלי למשקי בית וסיוע מימוני לעסקים. התמחיתי בכלכלה ומנהל עסקים, ספציפית במימון, בעברי - כלכלנית בכירה בבנק ואשמח לתת לך פרטים נוספים בטלפון - כך שאם תחליטי שאת מעוניינת, נקבע פגישה ונתחיל לעשות סדר בבלאגן. את מוזמנת לשלוח לי אי-מייל ל: [email protected] ובו לציין את מספר הטלפון שלך - ומבטיחה לחזור אליך. להשתמע ובהצלחה, מתי

irisam

New member
כשאין מקצצים

כשאין מספיק כסף לגמור את החודש ואפשר להוריד בהוצאות.. זה דבר הראשון שעושים.. בכל מקרה, היא בחרה להוריד באלה ואני בטוחה שהיא גם עושה קיצוצים נוספים. מה לשבת על התקציב ?!! זה אפשרי, אבל קודם כל , כן ! סוגרים את הברז, הרי היא זאת שתחזיר בסוף את הכל.. אם לא היא תקצץ אז מי ? משהו יכניס לה כסף לחשבון והכל יסתדר. אני בהלם ! יכול להיות שיש אנשים שהחליטו שדי ! מספיק לחיות מעבר לפופיק שלהם ולקחת עוד הלוואה ועוד חוב.. הם פשוט יוציאו מה שיש ולא מעבר לכך, ומה רע בזה. כל הכבוד בעיני ! זאת יוזמה ברוכה, הלוואי וכולנו היינו יודעים לשקול את צעדנו ולא לבזבז מעבר. מי שלא יכול, לא יהיה לו כבלים, מה רע בערוץ 2 , 1 ו- 10 הרי אם נשים את היד על הלב זה 90% ממה שכולנו רואים בטלויזיה.. ומה רע בלקצץ ? כל הכבוד לך .. אני מעריכה מאוד את יכולתך. ללא ספק הבחורה לא התחילה לקצץ סתם כי בא לה ! אלא משום שהיא ראתה שאין ידה משגת והיא ממשיכה לצבור מינוסים ולא להיות יכולה לצאת מהם. בדרך החסכון והשיקול של מה נכנס ומה יוצא - בסוף המינוס יסתדר.. אתה יכול לעשות פלאים ?!!! להמליץ לה על דרך גם לבזבז כאוות נפשה וגם לא להיות במינוס - נו באמת! חוץ מפרסומת על עצמך אתה באמת ...מגזים. וזאת כבר פעם שניה שאתה מפרסם את עצמך באתר. אל לאילן ונחום אני ממליצה - לבדוק את האדם ובמידת הצורך לחסום! ולך, בהצלחה ! ומי יתן ותתגברי על המינוס.

mattyf

New member
דרכתי לך על יבלת???

יקירתי, מצורת התגובה וההתלהמות - נראה לי שדרכתי לך על יבלת כואבת... יש לך רעיונות נוספים לתת לאנשים שנמצאים במצוקה כלכלית חוץ מאשר להגיד להם לחתוך בבשר החי? ויש הבדל יקירתי בין לחסוך לביןלסגור את הברז או השאלטר לגמרי - כמו שהגברת ציינה. ומה, מינוסים זה דבר חדש? משהו הולך להשתנות? איך זה שמרבית האנשים מתמודדים תחת נטל המינוסים ולמרות כל מאמציהם - לא מצליחים לצאת מזה? זה נחמד לשבת מהצד ולהגיד לאנשים תחתכו, תקצצו, תצטמצמו... ואפילו למחוא להם כפיים על המאמצים שהם עושים כדי להבריא - אבל, וזה ההבדל בינינו יקירתי, אם לא מטפלים בסיבות למינוס, ולא מבינים מה הביא אותנו למינוס, ולא רואים תמונה נכונה של ההוצאות שמכבידות, ולא מתכננים נכון את ההוצאות שהן בגדר must ולא בודקים את מצב החובות בבנק ובודקים כיצד ניתן לפרוס אותו בחכמה, ולא בודקים האם ניתן להוזיל עלויות של דברים שבגדר חובה (ויש דרכים להוזיל....) -וכן הלאה, את באמת חושבת שניתן לצאת מהמינוס כך? אז אולי במקום להתלהם, תורידי את הכובע בפני מישהי שיש לה את הידע המקצועי, יודעת מתוך נסיון כי אפשר לעשות סדר בבלאגן, ומציעה משהו קצת יותר פרקטי מעצות כמו " מי יתן ותתגברי על המינוס".. (נו באמת...) ואפרופו פרסום באתר - לתשומת לבך - לא פירסמתי את עצמי באופן יזום - בניגוד להרבה מאוד משתתפי פורום שמפרסמים אתרים וכד´. הצעתי הצעת ייעול ועזרה למי שכתב באופן מפורש כי נמצא במצוקה ושאל שאלה(כמו גם במקרה של עליגל, ששם דרך אגב את בעצמך המלצת לה לפנות לחברה שמייעצת). במקום להתלהם, תציעי הצעות ייעול ותתני גם לאחרים לעשות זאת מבלי לכתוש ולסגור בפני אנשים שזקוקים לכך את הדלת! מתי

אלי ו.

New member
אם כבר פירסמת את עצמך

(דבר שאסור עפ"י תקנוני הפורומים, גם אם נעשה בצורה עדינה) אולי אפשר לקבל דוגמא לתכנון משק בית. (סקיצה כמובן, לא משהו פרטני כי הנתונים משתנים ממשק בית אחד לשני) כרגע לא ברור לי על מה מדובר. לכאורה מקצצים בהוצאות לא נחוצות ומנסים לחיות בתוך מגבלות התקציב. איפה התכנון?

mattyf

New member
אז ככה...

הי אלי, הייעוץ עובר בשלב הראשון דרך בחינת כל ההוצאות הקיימות - קטנות כגדולות, חלוקה לקטגוריות,עוברים דרך כרטיסי האשראי, הוראות קבע ותשלומים קבועים -ומכינים תמונת מצב נוכחית. מכינים צפי הוצאות חד פעמיות ותשלומים העתידיים, ופורסים אותם לתוך התקציב. בודקים את ההלוואות והאשראי הבנקאי ומכניסים גם אותו לתוך התקציב השנתי, בקיצור קודם כל עושים סדר בכל ההוצאות כדי שבן האדם יקבל תמונה אמיתית של הנטל הרובץ עליו - ותאמין לי - עוד לא קרה שבן אדם ישב אצלי בייעוץ ולא שמעתי ממנו את המשפט - "מה גם את זה צריך לקחת בחשבון?" או "לא ידעתי שאני מוציא כל כך הרבה בחודש - יש כאן הרבה דברים ששכחתי להכניס לחשבון?" וכד´. מרבית האנשים שמחליטים לקצץ או לחסוך, עושים זאת באופן אקראי - דהיינו, עוברים על ההוצאות השוטפות שהם זוכרים (חשמל, טלפון, כבלים, אינטרנט, שכ"ד, דלק וכד´) ואומרים לעצמם - טוב, בוא נחתוך בשיחות היוצאות, או נבטל ערוצים - אבל לא יושבים באמת להכין תקציב מסודר שכולל את הסעיפים ונותן להם תמונת מצב אמיתית. שים לב עוד לא אמרתי שצריך לקצץ... אחרי שעורכים סדר בכל ההוצאות, בונים תזרים מזומנים שנתי שכולל את ההכנסות, ההוצאות והאשראי הבנקאי ומקבלים את החוסר האמיתי שקיים בתקציב. מרבית האנשים, בוודאות!!! לא יודעים כמה באמת חסר להם בשוטף כל חודש - הם כן יודעים כמה מינוס יש להם בבנק - אבל זה הנתון הלא מענין. אותי מעניין לבדוק עם המשפחה מה ה"חור" האמיתי שיש בתקציב המשפחתי, ואז לבדוק איך אנחנו מקטינים אותו באופן הדרגתי. בנוסף, אני מתכננת עם המשפחה גם את מסגרת העו"ש וההלוואות בבנק שמתאימה לתזרים החודשי - אותה הם צריכים בהמשך לסכם עם הבנק. אני מלווה את אלו שאני מייעצת להם בתוכנית פעולה מפורטת שגם אדם שלא שמע מעולם את המושג "תזרים מזומנים" - יודע לקרוא, ולהגיד בכל חודש בדיוק איפה הוא עומד ביחס לתכנון, האם הוא חורג ואיפה המרווחים שהשארנו לו "לגלישה" כזו או אחרת מהתכנון. ודרך אגב, אם מתכננים נכון, אפשר אפילו לחיות קצת:))) כמו שאתה רואה, זה לא תורה מסיני, אבל זה בכל זאת משהו שמרבית האנשים שנפגשתי איתם הגדירו כ- "כאב ראש לא קטן" ומעדיפים לשלם ע"מ שמישהו יעשה עימם סדר בבלאגן. אני מקווה שעניתי על שאלתך לגבי משמעות התכנון. ובכל מקרה, אתה תמיד מוזמן לפנות אלי במייל... מתי

למעלה