צעצועים לילד בן שנה וחצי

שיק11

New member
צעצועים לילד בן שנה וחצי

אני נותנת לו לשחק בקוביות עץ. הוא מצליח לשים קוביה אחת על השניה אבל אחרי הקוביה השניה הוא מפיל את ה"מגדל". בנוסף אני נותנת לו להשחיל טבעות, לגרור מכונית עם חוט, להכניס כדורים עם פטיש למקום המתאים, משחק בשולחן פעילות (זה המשחק החביב עליו), סוס נדנדה, מקפיצה אותו עם כדור, מסירות עם הכדור, פאזל 6 חלקים, צעצועי נגינה (כגון פסנתר קטן), לבנות מגדל מכוסות ולהכניס אותן אחת לשניה, לפעמים אני מוציאה צבעים ודפים ונותנת לו לצייר אך במהרה הוא מוצא שימושים אחרים לצבעים חוץ מציור. במהלך כל המשחקים אני נמצאת איתו באופן פעיל, מעודדת אותו לשחק, קוראת לחלקים בשמם ומציינת צבעים, שרה לו שירים הקשורים למשחק. למרות שמשתמע מדברי כי הוא כל היום משחק, אין זה נכון. הוא לא משחק במשחק יותר מכמה דקות. לפעמים הוא רואה טלוויזיה (ערוץ הופ) אך גם לכמה דקות בלבד. אני מנסה לקרב אליו בובות, אך הוא לא מעוניין. יש לו הרבה משחקים בבית ואני רוצה לדעת אילו משחקים כדאי להוציא לו והאם כדאי לגוון או לשמור על רפרטואר משחקים קבוע.

שיק11

New member
צעצועים לילד בן שנה וחצי

בני בן שנה וחצי, יש לו המון צעצועים בבית ומכיוון שאני לא רוצה להציף אותו בצעצועים אני מוציאה לו כל פעם כמה מהם, אך שום דבר לא מעניין אותו. אני רוצה לדעת אילו צעצועים יכולים להתאים לו מבחינת עניין והתפתחות. עלי לציין שהוא ילד מאוד פעיל ובעל ריכוז מוגבל. מעטים הדברים שיכולים לגרום לו לשבת ולהתרכז בהם לפרק זמן של יותר מ 5 דקות. בנוסף רציתי לדעת האם זה נכון שחשוב לתת לילד לשחק בבובה. ודבר אחרון, אני מאוד רוצה לקרוא לו סיפורים אבל ברגע שאני מתישבת עם ספר הוא חוטף לי את הספר מהיד או מדפדף בפראות ולפעמים גם קורע (בד"כ אני לוקחת ממנו את הספר לפני שהוא מגיע לשלב הזה). איך אני יכולה לעניין אותו בספרים ועל אילו ספרים את ממליצה

למעלה