צרידות\דלקת מיתרי הקול, אנטיביוטיקה

צרידות\דלקת מיתרי הקול, אנטיביוטיקה

אני מורה מתחיל, לא צועק כמעט, שלשום נצטרדתי ורופא כללי בדק אותי ואמר לי שהוא מעריך שזה כנראה דלקת ויראלית במיתרי הקול ואנטיביוטיקה רק תעשה יותר גרוע והוא נתן לי ראולין, השאלה היא 1) האם כדאי לפנות לרופא א.א.ג. (בישוב שלי יש תור פנוי רק עוד שבועיים, צריך ליסוע מחוץ לעיר). 2) האם עדיף לגרגר את הראולין או לשתות רגיל, 3) האם אכן לא מועיל אנטיביוטיקה ?. 4) האם זה נובע מהתאמצות מיתרי הקול או שאין קשר ?, תודה רבה מראש.

צרידות

לאיזי שלום בתשובה לשאלותיך 1. בהתאם לתחושתך (שיפור, החמרה) יש לפנות לרופא אא"ג היכול לבדוק את מיתרי הקול ע"י התבוננות בהם (במראה או בסיב אופטי) 2. הסתכל על דף ההוראות המצוי באריזת התרופה ועל פי ההנחיות שנתן לך הרופא 3. אנטיביוטיקה מועילה רק לזיהום חידקי, קשה לדעת דרך האינטרנט אם יש לך זיהום חידקי אך סיכוי לכך נמוך 4. אימוץ מיתרי הקול יכול לגרום לצרידות בטווח קצר וכן בטווח ארוך. בברכה, ד"ר אופיר הנדזל

האם יבלות במיתרי הקול זה מדבק ?

רופא א.א.ג. איבחן אצלי יבלת וכן דלקת במיתרי הקול, ואני לוקח כבר 3 ימים זינט ופליקסוטייד, האם אני צריך להיזהר לא להדביק את אשתי ?, 2) האם התרופות הנ``ל גם יחסלו את היבלת או רק את הדלקת ? , 3) האם אכן דיבור בלחש יותר גרוע מאשר דיבור רגיל ?, תודה רבה מראש.

יבלות במיתרי הקול

1. במרבית המקרים היבלות אינן מדבקות (אלא אם מדובר בפיפילומה למשל) 2.התרופות יכולות לשכח את הדלקת אך אם יש יבלת מרקמה צלקתית היא לא תעלם רק עם האנטיביוטיקה 3. דיבור בלחישה מאמץ יותר את מיתרי הקול מדיבור רגיל בברכה, ד"ר אופיר הנדזל

למעלה