צריך עזרה

קניית תוכי מחווה

אין סיבה לא לקנות תוכי מחווה מסודרת וידוע, רק צריך לקחת בחשבון שיש לקחת אותו לבדיקה אצל ווטרינר של תוכים מיד עם הקנייה ולבדוק אותו לנשאות למחלות.

בהצלחה,

אlרית

New member
תוכים לא קונים בחווה!

כל מקרה של B&F שנתקלתי בארץ, מקורו בתוכי שנרכש בחווה.
איזו חווה? בכל הגדולות וה"מסודרות".
גם אם תקבל תעודת בריאות על תוכי מחווה כלשהי, למה לעמוד בכל עוגמת הנפש, ההוצאות הכספיות המרובות, ההתרוצצות סביב וטרינרים, ובמקרה קשה - מות התוכי?
לא אנקוט בשמות, אבל באמת שיותר מדי מחלות מגיעות ממקומות אלה.
מאידך, כאשר מישהו מחתים באופן פרטי, הוא זה שבודק ומוודא שהגוזל נקי ממחלות, והוא מתחייב כלפיך. הוא עשה מעל 50% ממה שאתה תצטרך לעשות אם תקנה בחווה.
בכל מקרה, מחתים 'קטן' יתן יותר יחס אישי לכל גוזל, כך שההחתמה ממילא תצא טובה יותר.
&nbsp
&nbsp

bfbfbf

New member
צריך עזרה

שלום רב , היום ביקרתי באחת מחוות גידול התוכים הוותיקות (אני לא ארשום את השם בשביל לא לפגוע בפרנסתם) בשביל לראות גוזל רד בלייד בן 9 שבועות (עדיין לא גמול). הגוזל היה בקלוב קטן בגודל של 40X40 ללא מקלות או צעצועים יחד עם עוד גוזל סנגל. כשהבעלים של חוות הגידול התקרב לקלוב התוכים ממש ברחו בחרדה ממנו לצד השני של הקלוב. ביקשתי ממנו לראות גוזל אחר של סנגל גמול שהיה אצלו אז הוא הכניס אותי לחדר אחר והראה לי סנגל שהיה קצת יותר בוגר. ביקשתי ממנו להוציא את הגוזל מהקלוב, הוא הביא מקל ולאחר מאבק קטן העלה את הגוזל על המקל והוציא אותו מהקלוב ולאחר מכן העלה אותו על היד שלי. הגוזל ממש רעד מפחד על היד שלי. הסיטואציה נראתה לי מוזרה אז שאלתי אותו אם ככה יהיה הרד בלייד שאני רוצה לקנות . והוא השיב לי שהתוכים צריכים רק כמה ימים בודדים בחנות בשביל החתמה ושגם אם אני אקח תוכי קצת מפוחד הוא יתחבר אלי מתוך צורך. מה דעתכם? האם לקנות את הגוזל מאותו המקום? נראה לי קצת מפוקפק שגוזל בן 9 שבועות יהיה חרד מהמגדל שלו או שתוכי גמול יצטרך לעלות על מקל בשביל לצאת מהקלוב. אבקש את עזרתכם. אני צריך להחליט תוך שבוע תודה מראש!

אlרית

New member
תוכי לא קונים בחווה!

חפש מגדל פרטי, שמחתים תוכים בודדים ביחד מקסימום, ככה ההחתמה תהיה אישית והתוכי יחזר אחרי הבעלים כדי לזכות בתשומי, ולא יברח ממנו.
אל תקנה בלי בדיקות בשום אופן, בעיקר מששמעתי לאחרונה שמסתובבת מחלה קטלנית (B&F).
אין צורך לפגוע במגדלים, פשוט להגיע לאדם פרטי ולא לחווה.
תוכי שהבעלים צריך מקל כדי להוציא מהכלוב - זה לא ממש תוכי מוחתם. האכילו אותו ב"סרט נע" בסה"כ.
יש קבוצות מכירת תוכים בפייסבוק, חפש שם אצל הפרטיים.
&nbsp

החתמת גוזל

בהחלט אין מדובר פה בהחתמה טובה ואם היתה החתמה היא כבר התקלקלה.
לפי דעתי לא ניתן לגוזל יחס אישי ולכן הוא אינו נמשך למאכיל שלו אלא אף נרתע ממנו.
כמובן שניתן להסדיר את ההחתמה ולתקנה עם הרבה סבלנות ואהבה ולהחזיר את התוכי להיות מוחתם ומותאם לסביבת בני אדם.
חשוב לקחת אותו לבדיקה ראשונית אצל ווטרינר של תוכים ולבקש מהמגדל /בעל החווה שיראה לך אישור מעבדה חתום ורשמי שהתוכי נבדק למחלת הכלמידיה ולמחלת המקור והנוצות , אם הוא לא מראה לך אישור שכזה, עשה עימו הסכם חתום שבמידה והתוכי לדעתו של הווטרינר הבודק לא נראה במצב גופני טוב ו/או התוכי ימצא חיובי לכלמידיה או מחלת המקור והנוצות, תהיה לך אפשרות להחזירו וכספך יוחזר לך. נתקלתי במספר מקרים של עוגמת נפש של תוכים החולים בכלמידיה או מחלת המקור והנוצות שלא הראו סימנים קליניים אלא לאחר שבוע עד שבועיים מקנייתם.

בהצלחה,

bfbfbf

New member
תודה על התשובות!

אני מעדכן כי הקשבתי לעצתכם והחלטתי לא לקחת את הגוזל למרות שהגוזל עבר בדיקת קלמידיה (ורק בדיקת כלמידיה) אני כרגע ממשיך את חיפושי אחר גוזל איכותי שקיבל אהבה ותשומת לב. ושוב תודה על הייעוץ

למעלה