צריכה עזרה

ב ה י ר

New member
צריכה עזרה../images/Emo101.gif

לאמא שלי גילו סכרת לפני שנה , היא בת 60. הבעיה היא שהיא אינה מוכנה לעשות דיאטה היא חולה על פירות ולא מוכנה לוותר כיוון שהסוכר עלה מאוד בתקופה האחרונה היא החלה לקחת כדורים ולאכול רגיל. השאלה היא האם הכדורים עוזרים? מה ניתן לעשות כדי למנוע את עליית הסוכר? תודה

היי בהיר!

ברוכה הבאה! כשאת אומרת לאכול רגיל את מתכוונת למאכלים אם סוכר? לדעתי את ואימך צריכות ללכת לדיאטנית מומחית לסוכרת, היא תרשום לכם תפריט מלא, ותסביר לכם על הפחמימות, קלוריות וכו´... כמו כן אני יכולה גם להציע לך לפנות לרופא (מומחה גם הוא) ולראות מה גורם לעלייה, אולי אמא שלך לא צריכה כדורים אלא זריקות. האם אמא שלך עושה מספיק בדיקות? בשביל להגיע לאיזון צריך לעשות לפחות 6-7 בדיקות ליום, אולי זה מה שיעזור. בעיקרון כדי שאמא שלך צריכה להיות מאוזנת היא צריכה תפריט מסודר, ביקורת מסודרת אצל רופא, פעילות גופנית (חשוב מאוד!!!), וכמובן כמות מספקת של בדיקות. מקווה שעזרתי, כמובן שאת מוזמנת להישאר גם אם את לא חולה בסוכרת.

היי../images/Emo13.gif

היי אני מתארת לי שהכדורים יעזרו ,היות והיא לא מוכנה לוותר על האוכל והפרות ,חשוב שצבצע בדיקות במרפאה כדי לבדוק את רמת הסוכר בצם ושוב לאחר אוכל וכדורים 3 שעות ,חשוב גם לא ללחוץ עליה יותר מדי כי סטרס מעלה את הסוכר בדם.

ב ה י ר

New member
הבעיה שהיא חיה בהכחשה

היא מתלוננת על סחרחורות ובעיה בעיניים ואני ממש מפחדת שיקרה לה משהו לכן אני גם מתעניינת בנושא וכמו כן אני מתכוונת ללחוץ עליה . תודה לכם על התגובות

איליקו

New member
לבהיר כל הכבוד

כל הכבוד לך על הדאגה לאימך. הכי חשוב שתעודדי אותה לעשות את בדיקות הביקורת התקופתיות לחולי סוכרת לפחות פעם בשנה. לפי נסיוני כשהיא תראה את תוצאות הבדיקות ואת מצבה לעומת אדם בריא הדבר יתן לה מוטיבציה גדולה יותר לשנות את אורח חייה כפי שנדרש מאישה סוכרתית.

שאלה לבהיר.

כשאת אומרת בעיה בעיניים את מתכוונת שלפעמים היא רואה שחור או הקודות שחורות? כי אם כן זה מעיד על לחץ דם נמוך. רק שתדעי.

gogy1

New member
סוכרת../images/Emo18.gif

אני בן 56 חולה סוכרת 11 שנה,אמא שלך צריכה להיות במעקב מרפאת סכרת,כל 3 חדשים לעשות את הבדיקות הדרושות ולהצמד לדיאטה של חולי סוכרת אחרי שתבקר אצל תזונאית מיוחדת,תגידי לה שאם מאזנים את הסוכרת אפשר לחות טוב מאד אבל אם מזלזלים הפגיעה יכולה להיות בלתי הפיכה בעיניים,בכליות,ברגליים,בזרימת הדם ובלב,אני זלזלתי תקופה מסוימת כי חשבתי שאני מאוזן טוב ואני יכול קצת להשתולל עם הדיאטה,ואז לפני 4 שנים קבלתי אירוע מוחי,אמנם קל,אבל בהחלט לא נעים,וכמובן שהיום אני מקפיד מאד,זה ענין של משמעת עצמית,תעבירי לאימך את המסר הזה

למעלה