קבוצת דלק רוצה לשנות את ההסדר

Reem88

Well-known member
לפי הכתבה הזאת המוסדיים דורשים 100 מיליון במקום 50.

top102

Active member
לא בטוח שהוא דיבר עם כולם. לקצרים זה טוב אבל הארוכים לא יראו מזה כלום.

בורסה 2008

Well-known member
פתיחת קו האשראי הוא פעולה נחמדה ליתר ביטחון אך לא מהותית לצורך פתרון הבעיה הנוכחית כפי שניתן לראות גם מתגובת השוק.

מה כן יעזור?
1. הגעה להסכמה עם נציגות האג"ח.
2. מימון על ידי שיעבוד מניות איתקה.
3. הנפקת איתקה.
4. הורדת הערת עסק החי והעלאת דירוג(רק לאחר סעיפים 2+3).

החברה מתעכבת מאד עם הפעולות באיתקה ביחס ללו"ז שדובר והשוק לא אוהב את זה.

top102

Active member
אני לא רואה איך ל''א תסכים למה שהיה כתוב בכלכליסט. הוא צריך לתת סוכריה משמעותית אחרת יעבד את החברה. הוא גם צריך לגייס יותר כספים כל עוד השוק משתתף בהנפקות. דלק''ד לא מתאושש וכנראה שלא יהיה קל להנפיק את איתקה.
הוא צריך לעלות את הריבית לארוכות בצורה רצינית. להנפיק אתקה ו לנסות להחליף מניות ב חוב עם פרמיה סבירה. בלי זה האגח ירד ו אף אחד לא ימתין שנים עד לפארי.

משקיע88

Well-known member
העלאת ריבית לא תעזור כשיש חשש לקרן. החברה פועלת בסביבה של חדלות פירעון, ולכן אינה יכולה לפעול בדרך שתתפרש כהעדפת נושים. הדרך הסבירה היא להציע מניות של איתקה לבעלי האגח בדיסקאונט משמעותי על מה שהחברה חושבת שהן שוות. למשל לפי 1 מיליארד $ כשהאגח מחושבות בפארי. ההצעה תהיה מותנית ברישום המניות למסחר בארץ ובלונדון. אחרת פשוט יש לדרוש פירעון מיידי.

top102

Active member
רישום של אתקה יקח זמן והוא צריך פתרון לעוד חודש. העלאת ריבית יכולה לעזור אם היא משמעותית. ואחרי זה אפשר לדבר על אתקה. אם זה לא יקרה נילך לפירוק

תשובה כבר משך את המילארדים שלו. כעת הוא עושה "מאמצים" אבל בלי להכניס את היד לכיס. יעבוד? יופי הוא יצא טוב ואם לא אז לא אשמתו אבל הכסף אצלו בבנק... מה החרטא הזו של גיוס 50 מליון כשהוא יכול בקלות לשים את הכסף בעצמו. הוא עובד על כולם בעיניים וחלק קונים את זה. בשביל הצעות לגייס עוד כסף לא צריך אותו. התרומה שלו אפסית הוא רק משחק אותה כאילו אכפת לו.

Reem88

Well-known member
הוא לא משחק אותה, זאת ההצעה ההתחלתית שלו והוא קבע תחתית (לדעתי אצלו בראש יש סכום שהוא מוכן לשים).
יכול להיות שהמוסדיים יסכימו ל 100 מיליון שזה פי 2 ממה שהציע ואז הוא הרוויח ויכול להיות שיבקשו 500 מיליון כמו שזרקו פה.

משקיע88

Well-known member
בעיני הדיון הזה לגופו של אדם במקום לגופו של עניין מיותר. זה מזכיר לי את הדיונים האינסופיים על נפשו הדוויה של אלשטיין ויחסיו לכאורה עם משקיעים עלומים בארגנטינה. למי זה חשוב מה מצב חשבון הבנק של תשובה? מחזיקי האגח צריכים לפעול לשיפור מצבם בכל דרך חוקית. אגב הסכום של 500 מליון "שזרקו פה" הוא פשוט מה שחסר בתזרים של דלק קבוצה ל12 החודשים הבאים.

top102

Active member
בכל מקרה נדע בקרוב מה הולך להיות. הוא חייב למהר כי כל הצעה צריכה לעבור הצבעה ואם היא לא מתקבלת צריך עוד הצעה.

משקיע88

Well-known member
לפי ההצבעות על ההסדר ביוני 2020 המוסדיים הבאים החזיקו במשותף 15% מהחוב: מנורה, ילין, הראל, פסגות והפניקס. כלל המוסדיים החזיקו 20% בעיקר באגח לא'.
קרנות נאמנות מחזיקות בחוב של כ 500 מיליון ש"ח (אפשר לראות בפאנדר). הרוב מוחזק בקרנות גידור וכמובן ע"י פרטיים.
מישהו יודע מיהם מחזיקי האג"ח העיקריים בסדרות שונות? לא מצאתי ברשת

תודה. לא נראה לי שהמחזיקים הגדולים (לא האינדיאנים מהפורום) ירצו בכלל לקחת את החברה. תוך כמה שבועות יגיעו להסדרון....

משקיע88

Well-known member
נראה לי שאתה צודק, אם כי יש כאן דמיון לאידיבי. למעשה אין צורך בניהול שוטף, אלא למכור את דלקד ואיתקה כמות שהן. אפשר לסיים זאת תוך חצי שנה.

בורסה 2008

Well-known member
הגזמת לגמרי עם דמיון לאידיבי. באידיבי היה שווי נכסי שלילי עצום לעומת דלק שברור שיש לה שווי נכסי חיובי גדול, וגם דיי ברור לכל בר דעת שתוכל לשלם את החוב בהתאם להסדר כזה או אחר. באידיבי הבינו שלאלשטיין אין יותר מה להציע והוא כבר ביטל ועיכב תשלומים. רק אז לקחו לו את החברה. כאן המצב שונה לגמרי.

משקיע88

Well-known member
הדמיון לאידיבי מתייחס בכך שיש כאן חברת החזקות עם בנות מתפקדות. כמובן לא מתייחס לשווי הניכסי.

בורסה 2008

Well-known member
אני חושב שאם נשים שני מסלולים שבסופם:
1. הגעת האג"ח הארוכות לאיזור הפארי.
2. קבלת הפארי על ידי לקיחת החברה ומכירת הנכסים.
סעיף 1 יגיע מהר יותר ובוודאות גדולה יותר.

top102

Active member
לא מסכים. לחברה אין וודעות תזרימית ושווי ההחזקות יכול להשתנות אם למשל תגיע מוטציה שעמידה לחיסון או אם קורונה תפרק את גוש היורו. הארוכים היום לוקחים את כל הסיכון.
אני מסכים עם השורה התחתונה שבסוף הוא יתן סוכריה ואז המשברון הזה יפתר אבל אם לא אז אין פה מה לחשוב אם מחזיקים ל''א.

חצי שנה? דירה לוקח למכור יותר זמן מזה....
כל עוד תשובה מזרים כסף ולא מושך דיבידנד - שיישאר וישלם ריבית וקרן במועד, מבחינתי.

בורסה 2008

Well-known member
אני לגמרי איתך. כל מי שחושק בלקיחת החברה לדעתי מדבר מאינטרסים לא עניניים כלשהם.

למעלה