קבלו את אפרת המפזזת

רוב הפזים שלי הם רכישות עצמיות, הן משוק מחנה

יהודה הן מהחנות הכי גדולה בעולם, אי ביי. יש לי באוסף כ 60 פזים שאח שלי קנה לי בחו"ל מתנה ליום הולדת ארבעים, וכמה וכמה פזים שחברים אספנים או סתם חברים הביאו לי. לפעמים אני עושה החלפות. אני שולחת לחו"ל פזים שכאן קל לי להשיג בשוק במחיר נמוך בשקלים, ובתמורה שולחים לי פזים מחו"ל. זה אולי פחות נוח מאשר לשבת מול המחשב עם קולה ומזגן, אבל יש יוצר יחסים טובים עם עוד אספנים.

אחסון האוסף - שאלה כאובה.....

אם תשאלי אספן פז איך הוא שומר את הפזים שלו תקבלי אחת משלוש תגובות. יש כאלה ששומרים את הפזים בעטיפה המקורית, יש שבתצוגה ללא עטיפה, ויש שקונים שניים מכל פז, משאירים אחד עטוף ואחד פותחים לתצוגה. אני אוהבת את האוסף שלי חי ונושם. רוב האוסף שלי פתוח מהעטיפות (פרט לפזים מהפרווה. האבק יהרוג אותם) ומונח לתצוגה. הבעיה עם התצוגה היא לא רק שצריך המון מקום, אלא בעית אפקט הדומינו. לפזים החדשים יש רגל. ממש כמו נעל בקצה של הפז, שאמור לשמור על האיזון של הפז, שהרי לפז יש ראש גדול ורגל צרה, מה שמועיד אותו לתאונות ביתיות של נפילה. אבל האמת היא שהנעל של הפז ממש ממש לא מונעת ממנו ליפול. אז שמים את הפזים על המדף יפה, ומישהו רק עושה אפצ'י בקצה של החדר, אחד מהפזים מתנדנד ואחריו כל האחרים עושים נפילה חופשית. פז מפלסטיק שנופל - נשבר. אז מדביקים את הפז למדף עם חומר טאק כזה שלא משאיר סימן עליו. כמו שאפשר לראות בתמונה, בויטרינה שלי הפזים מסודרים בשלוש שורות. ראשונים הקטנים שלא יסתירו. אחר כך שורה של פזים עומדים על הרגל עם הדבקה למדף. שורה שלישית, על קופסאות גפרורים מודבקות עומדת השורה האחרונה בגאון. כמו מקהלה. כיום יש לי שתי ויטרינות. בהתחלה כל הפזים נכנסו באחת. אחר כך הם התחילו לגלוש מעבר. אז בעלי בנה לי עוד ויטרינה. כדי לחבר אותה לקיר היה צריך להוריד את הראשונה, אז כל הפזים הורדו לאחר כבוד. היום יש לי שתי ויטרינות כמעט ריקות מפזים, ומאות פזים בקוספאות שמונחות בה. מחכות בסבלנות. זה יבוא. אני מבטיחה....

maybesure

New member
../images/Emo51.gif על התשובות המפורטות

נשמע מרתק, השקופים אכן יפהפיים - לא ידעתי על קיומם! ובכלל כל האיסוף הזה נשמע מאתגר. תודה!!

יש לי כ-650 חתיכות. בכל הצורות. טוב רגולר אין

לי עדיין, אבל יש מכל טוב ארץ הפז: דיסני ולוני טונס וקטנים וגדולים,פרוותיים, צבעוניים ושקופים, חגים נוצריים שונים, כל הסרטים שיוצאים לשוק, וגם כמה סדרות טלויזיה. למשל: קטרים של הרכבת הכי מהירה בעולם, השינקאנזן היפני כמובן.

WOW אוסף מרשים!!!! ../images/Emo106.gif

אכן אוסף מרשים! לא ידעתי את ההיסטוריה של המוצר , לתומי חשבתי שזה מתקן לסוכריות לילדים לא יותר.... שאלה: האם הדור הצעיר במשפחתך מגלה ענין באוסף? כמי שיש לה מספר אוספים , אני יכולה להזדהות איתך בקטע של רגע ההתרגשות בגילוי פריט לאוסף .לפעמים בין דוכני ג'אנק או חנויות יד שניה, מסתתר פריט , וצריך להשאר אדישים , המוכרים מזהים את ההתלהבות וממהרים לבקש מחיר מופקע...... צפור קטנה לחשה לי שיש לך תחביב נוסף : רקמות

תודה תודה. הדדור הצעיר עוזר לאוסף, ואוהב

אותו מאוד. יש להם גם פזים משל עצמם, לא הרבה, אחד או שניים, אבל חוץ מזה הם משחקים עם הפזים, מראים לחברים שלהם, עוזרים לי לתחזק את האוסף, ומתרגשים מכל חבילה שמגיעה. בסה"כ הם מאוד נזהרים ולי זה כיף גדול שיש לי שותפים

maybesure

New member
ואני זכיתי

יש בידי רקמה אחת של כרכום שנשלחה אלי במסגרת החלפות מקסים!!

אוסף מדהיםםםם כל הכבוד../images/Emo106.gif

אני הייתי מוכנה לאוסף של קריסטלים של סברובסקי

תודה רבה !!! פתאום הם יתפסו את המבט שלך בכל

מקום. זה טבעי. פתאום אתה לא מבין איך לא שמת לב אליהם קודם....

ברוכה הבאה אפרת ../images/Emo39.gif שמחה שהצטרפת לפורום המקסים . ואת האוסף המיוחד והמדהים שלך יצא לי להכיר מכבר . ../images/Emo24.gif

w o m a n 10

New member
אפרת, איזה יופי של אוסף ../images/Emo140.gif

איזה יופי של שרשור. נהניתי והשכלתי.

תודה לאפרת ../images/Emo24.gif

תודה שאפשרת לנו הצצה לתוך האוסף המענין והיוצא דופן שלך נשמח אם תמשיכו לשתף אותנו בכל עת שיצטרף אליו פריט חדש ומענין

למעלה