קודם כל ברכות על הפורום ובהצלחה!!

קודם כל ברכות על הפורום ובהצלחה!!

שאלה לי לחברי הפורום... מה דעתכם על קביעת חוק שיחייב את הפלשתינאים אזרחי ישראל בעשיית שירות לאומי (שנה עד שלוש לא עקרוני הזמן) כמו החוק שמחייב מגזרים אחרים בשירות צבאי ? כמובן שאת השרות לאומי יכלו לעשות היכן שירצו במגזר הערבי או מחוץ לו... שבוע טוב

עגייב

New member
תודה על הברכות

דעתי האישית בעניין השירות הלאומי תמצא בהודעה השניה בשרשור שלמטה

מוחמד5

New member
תודה על הברכות

סוגית השירות הלאומי\האזרחי בקרב אזרחיה הערבים של המדינה מורכבת ומוסעפת יותר ממה שנדמה. איפה יעשו את השירות !! האם ישנם מספיק מקומות בהם יכלו הצעירים לעשות את השירות !! נניח ומצוא מקום,האם זה יהיה בישוב שלהם ! ואם המקום הוא מחוץ לישוב,האם הם יקבלו מימון !! נניח והם סיימו את השירות,האם ע"י כך הם יהכו להיות אזרחים שווים !!או שימציאו את הפטנט החדש בכדי למסד עוד יותר את האפליה ! תוכנית השירות האזרחי\לאומי צריכה להיות חלק מתוכנית הרבה יותר גדולה,תוכנית לאומית ממדרגה ראשונה,הממשלה צריכה לשים את עניין השיוויון והדרכים להשגתו בראש רשימת העדיפויות.הממלשה צריכה להכין תוכנית מקיפה וכוללת בכדי קודם ולשפר את מצבם של המיעוט הערבי קודם כל לצמצם את הפערים ,אני כן בעד אפליה מתקנת מסיבית ומעשית.

אהבתי את התשובה המעמיקה

אני בא מנקודה אחרת שאולי לא מתאימה לפורום הזה הרעיון הזה עלה בראשי בגלל בעיית ההשתמטות וכל פעם שהתווכחתי עם אנשים על זה הם אמרו "אבל מה עם הערבים" ואני הגבתי שלמה שיעשו שירות לאומי אם זה לא חובה וככה התגלגלה בראשי מחשבה... אני מאמין שכל אדם צריך לתרום למדינה שהוא חי בה , ברוב העולם התרומה מתבטאת רק במיסים. פה שחלק גדול מהציבור מחויב לתרום בצורה נוספת כמו השירות הצבאי לדעתי אין מקום לכך שרק חלק יחויבו לשאת בנטל התרומה לציבור ומכיוון שלדעתי זה לא הגיוני לבקש מפלשתינאים להשתתף במסגרת שחלק מפעולותייה הן דיכוי בני עמם יש למצוא מסגרת מתאימה אחרת... בתשובתך הלכת רחוק עד לתקציבים , אני מדבר ברמת העיקרון כי מעניין אותי לשמוע מה פלשתינאים חושבים על שרות לאומי חובה. אין לי ספק שהדבר ידרוש תקציבים אבל אני בטוח שהרבה ארגונים במגזר הערבי ישמחו לקבל עזרה מאנשים בשירות לאומי אני גם לא נאיבי לחשוב שחוק כזה יעבור כל עוד לחרדים יש כ"כ הרבה השפעה בממשלה (למרות חלקם הקטן באוכלוסייה). את הקטע עם האפלייה מתקנת לא כ"כ הבנתי , אפלייה מתקנת בצורת היא עשיית שערות לאומי? או אפלייה מתקנת במידה ויהיה חוק כזה? עגייב קראתי גם למטה בקשר למגורים ולדעתי זה חוק טוב במידה והוא יתייחס רק למגזרים שחל עליהם שירות חובה , או במידה וכולם בארץ יהיו מחויבים בשרות כלשהו (צבאי או אזרחי) וככה האפלייה בתחום זה תהיה רק בין מי שתרם למדינה ומי שלא. אני לא יוכל לקרוא תגובות עד מחר בערב אבל אני אשמח לראות מחר מה דעתכם , אני מקווה שהבנתם מאיפה ומאיזה מניעים באה השאלה שלי. לילה טוב

מוחמד5

New member
במידה והמדינה תחליט

להפוך את הצבא מצבא העם לצבא מקצועי ,ואז שאילת החובות והזכויות תקבל משמעות אחרת.

למעלה