קולולולו הנתניהוז בסימן חתונות

כוכבית מצויה

Well-known member
צריך להספיק כמה שאפשר, כי אחרי פסה"ד, הבילוי העשיר ביותר בתוכן, שיזכה לו, יהיה מראה הקנטינה במעשיהו...
עד פסק הדין יש עוד זמן רב, אח"כ יהיו ערעורים, בשנים הקרובות הוא לא יגיע למעשיהו ובכלל לא בטוח שיגיע לשם.

דגלמנגל

Well-known member
עד פסק הדין יש עוד זמן רב, אח"כ יהיו ערעורים, בשנים הקרובות הוא לא יגיע למעשיהו ובכלל לא בטוח שיגיע לשם.
לצערי, את צודקת. עם זאת, בשנים הקרובות, נראה שיאלץ להגיב על מסקנותיה של ועדת החקירה הממלכתית, ל-7/10, שלא יוכל לדחותה לנצח, כרצונו.

evglev1

Well-known member
מנהל
לצערי, את צודקת. עם זאת, בשנים הקרובות, נראה שיאלץ להגיב על מסקנותיה של ועדת החקירה הממלכתית, ל-7/10, שלא יוכל לדחותה לנצח, כרצונו.
מה הבעיה?

"לא ידעתי"
"לא עדכנו אותי"
"הסתירו ממני"
"לא זוכר את הישיבה הזאת"
"איך מישהו יכול להיות אחראי אם הוא לא ידע??????????"
"למה לא חוקרים את הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש המוסד על כך שהסתירו ממני בכוונה כדי להביא לאסון כדי להדיח אותי".

דגלמנגל

Well-known member
מה הבעיה?

"לא ידעתי"
"לא עדכנו אותי"
"הסתירו ממני"
"לא זוכר את הישיבה הזאת"
"למה לא חוקרים את הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש המוסד על כך שהסתירו ממני בכוונה כדי להביא לאסון כדי להדיח אותי".
כ--ן, אבל...
מתוקף משרתו - חייב היה לחקור ולדעת.
ובוא לא נתעלם ממנהגו של האיש, להימנע מלחתום על מסמכים מסווגים, שהוגשו לו - לאישור, שאכן הובאו לידיעתו.
ממש כאילו ידע, שרפיסותו תוביל, בסופו של דבר, לאסון והכין את עצמו לתפקיד הקורבן הנרדף, ש"תופרים לו תיקים".

רק להזכיר, שאביגדור ליברמן, כשכיהן כשר ביטחון באחת מממשלות ביבי, הלך אל ראשי מערכת הביטחון, שאל שאלות, ישב והקשיב, רשם ולמד וערך את מסקנותיו בדו"ח, שחזה אחת לאחת, את כל פעולותיו של החמאס ב-7/10/2023 ושאותו הגיש לביבי. כאשר הבין, בשלב מסוים, שרה"מ "מר ביטחון", אינו מתכוון לפעול עפ"י הדו"ח הזה, הוא קם והתפטר. אנחנו מגחכים על ה-48 שעות, שנתן ליברמן להנייה, אבל אילולי טירפד רה"מ אז, את חיסול הנייה ובהמשך את הנהגת החמאס - יתכן שה-7/10 לא היה בא לעולם.

פולגאר

Well-known member
מה הבעיה?

"לא ידעתי"
"לא עדכנו אותי"
"הסתירו ממני"
"לא זוכר את הישיבה הזאת"
למעט השורה הרביעית הכול נכון, אין לו מה לזכור כי לא היה נוכח בה, אם בכלל הייתה.

Harrington

Well-known member
מנהל
גם זה ייקח עוד שנים. ראשית נכון לרגע זה היא מתוכננת לקום לראשונה מספר חודשים לאחר תום המלחמה. איש עוד לא יודע מתי זה צפוי להיות בדיוק. לאחר סיום המלחמה יתחיל הדיון על איזו ועדה מתאימה ביותר, לאחריו על המנדט המדויק שיינתן לוועדה שנבחרה ורק לאחר מכן היא יכולה לקום. גם ההקמה אורכת זמן ולו מטעמים ביורוקרטיים גרידא. לאחר מכן שלב הדיונים הראשוניים/ראשון. לאור כמות הנפגעים מחד, כמות המעורבים שיהיה להם מה להגיד בנוסף, וכמות בעלי התפקידים שיידרשו לתת הסברים מאידך, השלב הזה צפוי להיות ארוך מאוד. כנראה ארוך פי כמה מכפי שהכרנו מוועדות אחרות. לעניות דעתי זאת לא תהיה הגזמה לדבר על שנה לפחות לשלב הראשון. לאחר מכן הוועדה תתכנס לדיוניה ורק לאחר מכן יפורסמו מסקנות הביניים (או אם תרצה, יצאו הודעות אזהרה לכל אלו שעלולים להיפגע ממסקנות הוועדה). כמובן שכבר בשלב הזה התקשורת תעשה צימעס מזהות מקבלי האזהרות, תציג אותם כאילו הוועדה קבעה את קביעותיה לגביהם כאילו זה סוף פסוק, יעלו טענות שהנה בגלל המכתבים האלה על ראש הממשלה ומוזהרים נוספים להתפטר מתפקידם (בכל אופן בהנחה הלא בלתי סבירה שרוה"מ יהיה אחד המוזהרים), יוגשו בג"צים אם אלה לא ייענו לדרישות, ויהיה שישו ושמחו במשך מספר שבועות עד חודשים.
בשלב הבא הוועדה שוב תתכנס לדיונים וחקירות, כאשר במהלך שלב זה כל מוזהר יוכל לחקור מוזהרים ועדים אחרים בפני הוועדה (כמעין חקירה נגדית בבית משפט). אורכו של שלב זה אמור לכתחילה להיות קצר יותר מהשלב הראשון, אך כאן לאור כמות המוזהרים הגדולה (להערכתי) שתהיה ורצונו של כל אחד מהם להוכיח שהוא קצת פחות אשם מחבריו, יתכן בהחלט שדווקא השלב הזה יהיה הארוך בהליך. לאחר מכן הוועדה שוב תתכנס לדיוניה ורק לאחר מכן יפורסמו מסקנותיה, ספק במלואן וספק בחלוקה לחלק פומבי וחלק חסוי.

אז ורק אז לראשונה, ניתן יהיה לדבר ברצינות על מסקנות הוועדה והשלכות מסקנות אלו. אמנם זה תלוי במידה מסוימת במנדט שיינתן לכתחילה לוועדה (דבר שלמשל במקרה של ועדת חקירה ממלכתית, ייקבע על-ידי הממשלה, מה שאגב כמובן יעורר תרעומת תקשורתית כבר בשלב הראשון), אבל מירב הסיכויים שהמסקנות לא תהיינה מחייבות ועל תקן המלצות בלבד. או אז תעלה השאלה, אם למשל הוועדה תמליץ שבנימין נתניהו לא יוכל עוד לכהן כראש ממשלה (משהו שכלל לא בטוח שהיא תקבע), קיימת מידת סבירות לא מבוטלת שהוא יחליט שלא לקבל המלצה זו ולהמשיך לכהן ו/או להגיש מועמדותו לבחירות הסמוכות לאחר מכן. על כך כמובן שוב יוגשו בג"צים ושוב יהיה שמח. בעיקר בתשקורת.

בקיצור... אם אתה חושב ברצינות שכל זה ייגמר עוד לפני שיסתיים ההליך המשפטי, אני ממש לא בטוח שאתה צודק :). נראה לי שיותר הגיוני לצפות שהדברים יתרחשו פחות או יותר באותה תקופה, בהערכה גסה כשנתיים מהיום (בהליך המשפטי זה אומר הכרעה של הערכאה הראשונה, לפני שלב הערעורים).

המשמעות בפשטות היא שראש הממשלה בקלות מסיים את הקדנציה הנוכחית שלו, אם יוחלט שלא להקדים את הבחירות על אף סיום המלחמה (מתי שזה לא יהיה). המבחן המעניין יותר יהיה לגבי הקדנציה הבאה, אם בכלל יחליט להגיש מועמדות לסיבוב נוסף.

דגלמנגל

Well-known member
גם זה ייקח עוד שנים. ראשית נכון לרגע זה היא מתוכננת לקום לראשונה מספר חודשים לאחר תום המלחמה. איש עוד לא יודע מתי זה צפוי להיות בדיוק. לאחר סיום המלחמה יתחיל הדיון על איזו ועדה מתאימה ביותר, לאחריו על המנדט המדויק שיינתן לוועדה שנבחרה ורק לאחר מכן היא יכולה לקום. גם ההקמה אורכת זמן ולו מטעמים ביורוקרטיים גרידא. לאחר מכן שלב הדיונים הראשוניים/ראשון. לאור כמות הנפגעים מחד, כמות המעורבים שיהיה להם מה להגיד בנוסף, וכמות בעלי התפקידים שיידרשו לתת הסברים מאידך, השלב הזה צפוי להיות ארוך מאוד. כנראה ארוך פי כמה מכפי שהכרנו מוועדות אחרות. לעניות דעתי זאת לא תהיה הגזמה לדבר על שנה לפחות לשלב הראשון. לאחר מכן הוועדה תתכנס לדיוניה ורק לאחר מכן יפורסמו מסקנות הביניים (או אם תרצה, יצאו הודעות אזהרה לכל אלו שעלולים להיפגע ממסקנות הוועדה). כמובן שכבר בשלב הזה התקשורת תעשה צימעס מזהות מקבלי האזהרות, תציג אותם כאילו הוועדה קבעה את קביעותיה לגביהם כאילו זה סוף פסוק, יעלו טענות שהנה בגלל המכתבים האלה על ראש הממשלה ומוזהרים נוספים להתפטר מתפקידם (בכל אופן בהנחה הלא בלתי סבירה שרוה"מ יהיה אחד המוזהרים), יוגשו בג"צים אם אלה לא ייענו לדרישות, ויהיה שישו ושמחו במשך מספר שבועות עד חודשים.
בשלב הבא הוועדה שוב תתכנס לדיונים וחקירות, כאשר במהלך שלב זה כל מוזהר יוכל לחקור מוזהרים ועדים אחרים בפני הוועדה (כמעין חקירה נגדית בבית משפט). אורכו של שלב זה אמור לכתחילה להיות קצר יותר מהשלב הראשון, אך כאן לאור כמות המוזהרים הגדולה (להערכתי) שתהיה ורצונו של כל אחד מהם להוכיח שהוא קצת פחות אשם מחבריו, יתכן בהחלט שדווקא השלב הזה יהיה הארוך בהליך. לאחר מכן הוועדה שוב תתכנס לדיוניה ורק לאחר מכן יפורסמו מסקנותיה, ספק במלואן וספק בחלוקה לחלק פומבי וחלק חסוי.

אז ורק אז לראשונה, ניתן יהיה לדבר ברצינות על מסקנות הוועדה והשלכות מסקנות אלו. אמנם זה תלוי במידה מסוימת במנדט שיינתן לכתחילה לוועדה (דבר שלמשל במקרה של ועדת חקירה ממלכתית, ייקבע על-ידי הממשלה, מה שאגב כמובן יעורר תרעומת תקשורתית כבר בשלב הראשון), אבל מירב הסיכויים שהמסקנות לא תהיינה מחייבות ועל תקן המלצות בלבד. או אז תעלה השאלה, אם למשל הוועדה תמליץ שבנימין נתניהו לא יוכל עוד לכהן כראש ממשלה (משהו שכלל לא בטוח שהיא תקבע), קיימת מידת סבירות לא מבוטלת שהוא יחליט שלא לקבל המלצה זו ולהמשיך לכהן ו/או להגיש מועמדותו לבחירות הסמוכות לאחר מכן. על כך כמובן שוב יוגשו בג"צים ושוב יהיה שמח. בעיקר בתשקורת.

בקיצור... אם אתה חושב ברצינות שכל זה ייגמר עוד לפני שיסתיים ההליך המשפטי, אני ממש לא בטוח שאתה צודק :). נראה לי שיותר הגיוני לצפות שהדברים יתרחשו פחות או יותר באותה תקופה, בהערכה גסה כשנתיים מהיום (בהליך המשפטי זה אומר הכרעה של הערכאה הראשונה, לפני שלב הערעורים).

המשמעות בפשטות היא שראש הממשלה בקלות מסיים את הקדנציה הנוכחית שלו, אם יוחלט שלא להקדים את הבחירות על אף סיום המלחמה (מתי שזה לא יהיה). המבחן המעניין יותר יהיה לגבי הקדנציה הבאה, אם בכלל יחליט להגיש מועמדות לסיבוב נוסף.
לא חייבים לחכות לסיום המלחמה. החקירה אינה של מהלכי המלחמה, אחרי כניסת צה"ל לרצועה, אלא של ה-7/10, שהיה לפני כן ובס"ה לפני כמעט שנה. זה מספיק זמן להתמזמז, בין הארוע הנחקר ולבין תחילת חקירתו. בקרוב, תתכנס הוועדה לבחירת שופטים, ייבחר נשיא לביהמ"ש העליון - כמקובל מקום המדינה ולא לפי הקפריזה של יחריב לוין - וניתן יהיה לגשת למינוי ראש ועדת החקירה. למהלכים הללו, אין שום קשר להמשך משפטו של ביבי ולהמתנה לפסה"ד.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא חייבים לחכות לסיום המלחמה.
אולי לא אבל זאת ההחלטה נכון לעכשיו.
החקירה אינה של מהלכי המלחמה, אחרי כניסת צה"ל לרצועה, אלא של ה-7/10, שהיה לפני כן ובס"ה לפני כמעט שנה.
ידוע ואין על כך מחלוקת.
זה מספיק זמן להתמזמז, בין הארוע הנחקר ולבין תחילת חקירתו.
זה לא קשור להתמזמזות או לשאלה אם עבר די זמן אם לאו. זה קשור לשאלה האם ראוי וטוב שוועדה כזאת תפעל באמצע מלחמה או שעדיף להמתין לסיומה. מקבלי ההחלטות הקובעים במדינה קבעו את אשר קבעו. הדיון אם קביעתם נכונה או לא יכול להיות דיון מרתק, אבל מאחר והקביעה הזאת נתונה לנו, סד הזמנים הצפוי בסוגיה ידוע לנו גם (כפי שהרחבתי למעלה) ואין כל עניין לשחק בנדמה לי ולהמציא סד זמנים חלופי רק בגלל שתיאורטית גם הוא יכול היה להתקיים אם החלטת המוסמכים לקבוע זאת הייתה שונה.
בקרוב, תתכנס הוועדה לבחירת שופטים, ייבחר נשיא לביהמ"ש העליון - כמקובל מקום המדינה ולא לפי הקפריזה של יחריב לוין - וניתן יהיה לגשת למינוי ראש ועדת החקירה.
סתם להשכלה כללית, זולת באמצעי התקשורת ובדפי המסרים של מחנה הרל"ב, אין כל קשר בין הדברים :) ממלא מקום נשיא בית המשפט מוסמך למנות יו"ר לוועדת חקירה ממלכתית אם זו תקום בתקופתו ואין כל צורך בנשיא קבוע לשם כך. העיכוב בהקמת הוועדה לא קשור אם כן (פשוט כי אין לו כל סיבה להיות קשור) למועד כינוס הוועדה לבחירת שופטים (שאגב התכנסה כבר מספר פעמים בשנה האחרונה, אם כי לא למינוי נשיא לעליון).

בינתיים לא ברור אגב מי ימונה לנשיא המערכת בוועדה הקרובה. אמנם נראה שלקבוצת השופטים בוועדה יהיה רוב למנות את המוקיון עמית לתפקיד (מה שלדעתי יהווה כתם עליה לאורך שנים, אבל זה לא הנושא כעת). גם לא ברור אם שר המשפטים אכן יכנס את הוועדה כפי שהורה לו בית המשפט. אמנם מהצהרתו לאחר פסה"ד בעניין נראה שאכן יעשה זאת, אולם לאחר מכן לא יעבוד עם הנשיא שייבחר, בהנחה שזה אכן יהיה עמית. אבל רבים במחנה הלאומי (ואני ביניהם) קוראים לשר שלא לקיים את פסק הדין הספציפי הזה ודברים ברורים לא נאמרו על-ידי השר עדיין.
למהלכים הללו, אין שום קשר להמשך משפטו של ביבי ולהמתנה לפסה"ד.
זה בוודאי שאכן לא קשור. אמנם חלק מהרל"ב אוהב גם בעניין הזה להמציא קשר יש מאין, אבל רק דבילים מוצהרים קונים את הלוקש הזה.

דגלמנגל

Well-known member
אולי לא אבל זאת ההחלטה נכון לעכשיו.

ידוע ואין על כך מחלוקת.

זה לא קשור להתמזמזות או לשאלה אם עבר די זמן אם לאו. זה קשור לשאלה האם ראוי וטוב שוועדה כזאת תפעל באמצע מלחמה או שעדיף להמתין לסיומה. מקבלי ההחלטות הקובעים במדינה קבעו את אשר קבעו. הדיון אם קביעתם נכונה או לא יכול להיות דיון מרתק, אבל מאחר והקביעה הזאת נתונה לנו, סד הזמנים הצפוי בסוגיה ידוע לנו גם (כפי שהרחבתי למעלה) ואין כל עניין לשחק בנדמה לי ולהמציא סד זמנים חלופי רק בגלל שתיאורטית גם הוא יכול היה להתקיים אם החלטת המוסמכים לקבוע זאת הייתה שונה.
בהחלט קשור, כי למדנו על בשרנו, שבלי לחץ מצד הציבור ו/או פס"ד של בג"ץ, יכולים "מקבלי ההחלטות" להימנע מקבלת כל החלטה, שעלולה להסתיים בתוכחה ובהטלת אשמה, על מי מהם, בכלל ועל העומד בראשם בפרט. כך היה בפרשת הצוללות וכך, כנראה, יהיה גם בפרשת ה-7/10. ההבדל הוא בחומרת הדברים ובניסיון, שצברו "מקבלי ההחלטות", ממסקנות הביניים בפרשת הצוללות, שם הוזמן רה"מ להגן על עצמו ולסתור את הדברים:
הוועדה הזהירה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, לגביו קבעה כי התנהלותו "הובילה לשיבוש עמוק ושיטתי בתהליכי עבודה ובניין הכוח ולפגיעה במנגנוני קבלת ההחלטות בשורה של סוגיות רגישות. בכך סיכן את בטחון המדינה ופגע ביחסי החוץ ובאינטרסים כלכליים של מדינת ישראל".
הניסיון, שצבר הציבור, הוא ש"מקבלי ההחלטות" שלנו, זקוקים ל"תקיעה" של מלמד בקר באחוריהם, כדי להרים את ישבנם מכס הנוחיות ולבצע את חובתם.
למי ששכח, גם לבחירת יו"ר לכנסת - שנמנעה, בסירובו של יולי אדלשטיין למלא את חובתו ולכנס את המליאה - נדרשה "תקיעת המלמד".
סתם להשכלה כללית, זולת באמצעי התקשורת ובדפי המסרים של מחנה הרל"ב, אין כל קשר בין הדברים :) ממלא מקום נשיא בית המשפט מוסמך למנות יו"ר לוועדת חקירה ממלכתית אם זו תקום בתקופתו ואין כל צורך בנשיא קבוע לשם כך. העיכוב בהקמת הוועדה לא קשור אם כן (פשוט כי אין לו כל סיבה להיות קשור) למועד כינוס הוועדה לבחירת שופטים (שאגב התכנסה כבר מספר פעמים בשנה האחרונה, אם כי לא למינוי נשיא לעליון).
אז זהו, שהוועדה לבחירת שופטים לא התכנסה בשנה האחרונה, מפני שהשר הממונה, יחריב לוין, נמנע ממילוי חובתו, להורות על כינוסה, עד שתתקבל הקפריזה שלו, לבחור מועמד מטעמו, ברוב שונה מזה שפסק המחוקק.
בינתיים לא ברור אגב מי ימונה לנשיא המערכת בוועדה הקרובה. אמנם נראה שלקבוצת השופטים בוועדה יהיה רוב למנות את המוקיון עמית לתפקיד (מה שלדעתי יהווה כתם עליה לאורך שנים, אבל זה לא הנושא כעת).
השופט הוותיק ביותר, בביהמ"ש העליון, הוא אצלך "מוקיון"? וראשי ציבור, שחיים ע"ח המדינה וכופרים בחוקיה ומשמיצים אותה בכל הזדמנות, הם, להבנתך, "כבוד הרב"? יש משהו דפוק במערכת הערכים שלך.
גם לא ברור אם שר המשפטים אכן יכנס את הוועדה כפי שהורה לו בית המשפט. אמנם מהצהרתו לאחר פסה"ד בעניין נראה שאכן יעשה זאת, אולם לאחר מכן לא יעבוד עם הנשיא שייבחר, בהנחה שזה אכן יהיה עמית. אבל רבים במחנה הלאומי (ואני ביניהם) קוראים לשר שלא לקיים את פסק הדין הספציפי הזה ודברים ברורים לא נאמרו על-ידי השר עדיין.
הוא יכנס את הוועדה וגם יעבוד כמו טאטאלע, עם הנשיא שייבחר, אחרת ישוב לחוש את "תקיעת המלמד".

Harrington

Well-known member
מנהל
בהחלט קשור, כי למדנו על בשרנו, שבלי לחץ מצד הציבור ו/או פס"ד של בג"ץ, יכולים "מקבלי ההחלטות" להימנע מקבלת כל החלטה, שעלולה להסתיים בתוכחה ובהטלת אשמה, על מי מהם, בכלל ועל העומד בראשם בפרט.
לא יודע מי זה ה"למדנו" הזה, אבל על אף שזה נשמע הגיוני לחלוטין לא זכור לי שלמדתי משהו כזה מהמציאות.
כך היה בפרשת הצוללות
ממש לא. פשוט הלכו שם על חקירה פלילית במקום ועדת חקירה (למקרה שאינך מעודכן, הדברים לא הולכים ביחד בעקרון). הוועדה שכן הוקמה בסוף לא הוקמה לא בעקבות לחץ ציבורי ולא בעקבות פסק דין של בג"צ, אלא בעקבות הקמתה של ממשלה יריבה שהייתה מעוניינת בכך.
וכך, כנראה, יהיה גם בפרשת ה-7/10.
מאחר וההמתנה עד לסיום המלחמה הגיונית לחלוטין אין כל סיבה לחשוב (אא"כ ישתנה משהו מהותי) שעומד להיות לחץ ציבורי מיוחד בעניין. מה גם שאם היה קם לחץ כזה, הוא מן הסתם כבר היה קם בעשרת החודשים האחרונים. תכל'ס אפילו רבע בדל לחץ ציבורי אין בעניין. בג"צ לא רלוונטי לנושא ולא יכול להורות לממשלה על הקמת ועדת חקירה.

אגב כל הדיון הזה מעניין אולי, אבל לא כל כך קשור לנקודה העקרונית שאיתה התחלנו. גם אם תקום מחר בבוקר ועדת חקירה, עדיין סד הזמנים עד לפרסום מסקנותיה עומד על כשנתיים, די דומה על-פי ההערכות לסיום ההליך המשפטי בערכאה הראשונה כאמור מעלה.
למי ששכח, גם לבחירת יו"ר לכנסת - שנמנעה, בסירובו של יולי אדלשטיין למלא את חובתו ולכנס את המליאה - נדרשה "תקיעת המלמד".
אז מה? אוכל להציג לך עוד 80 דוגמאות בהן זה נדרש ואז 160 דוגמאות בהן זה לא היה רלוונטי. אנחנו מדברים על משהו ספציפי פשוט למדי. על פניו אם לא יקרה משהו חריג, תוקם ועדת חקירה (כזאת או אחרת) בתום המלחמה. היא תוקם ביוזמת הממשלה וללא צורך בשום מנקר או מבקר או איך שקראת לזה.
אז זהו, שהוועדה לבחירת שופטים לא התכנסה בשנה האחרונה
אז זהו, היא לא התכנסה כמו שכתבת. אלא... שהיא דווקא כן התכנסה :). מציע שתבדוק את עצמך בטרם תחזור על דבריך שוב.
, מפני שהשר הממונה, יחריב לוין, נמנע ממילוי חובתו, להורות על כינוסה, עד שתתקבל הקפריזה שלו, לבחור מועמד מטעמו, ברוב שונה מזה שפסק המחוקק.
ראה לעיל. מאחר והשר מילא את חובתו (אלא שלא לצורך מינוי הנשיא וכו'), להמציא תירוצים מדוע לא עשה זאת זה נחמד ללוח המודעות הרל"בי, אבל לא כל כך קשור לדיון שלנו שמתבסס על אמת, עובדות ומציאות.
השופט הוותיק ביותר, בביהמ"ש העליון, הוא אצלך "מוקיון"?
יצחק עמית? אפילו בתואר הזה לא הייתי מזכה אותו למען האמת.
וראשי ציבור, שחיים ע"ח המדינה וכופרים בחוקיה ומשמיצים אותה בכל הזדמנות, הם, להבנתך, "כבוד הרב"?
אין לי שמץ של מושג. אתה מדבר בכלליות ומציג דברים בשמי שמעולם לא טענתי או כתבתי, כך שאני לא כל כך חלק מהשלב הזה של הדיון כנראה.
יש משהו דפוק במערכת הערכים שלך.
ליתר דיוק, במה שאתה מנסה לעשות ממנו בעיוותיך וסילופיך את דברי, בתוספת המצאותיך דברים נוספים מפי :).

בכל מקרה לגופו של עניין (ככל שיש פה דבר כזה במצב שנוצר), אני לא מכנה אף אחד באופן אוטומטי בשום צורה. לא מוקיון ולא כבוד הרב. כל מקרה לגופו של עניין. הקטע הזה שאתה מלמד בדבריך שאצלך זה לא המצב. במקום לברר מדוע לדעתי עמית מוקיון, אתה קובע קטגורית שהוא לא כזה. למה? כי אתה מכיר אותו כל כך טוב? כי צפית בו מאות שעות? כי הופעת בפניו? כי קראת את כל פסה"ד שהוא כתב אי-פעם? כמובן שמאומה מהנ"ל :). סתם כי לטעמך קטגורית הוא לא כזה בגלל שאהה, קטגורית הוא לא כזה :). טיעון חלש משהו אם תשאל אותי, אבל אברך בכל יום בשבוע ופעמיים בימי שלישי שאני לא מהנוהגים כך, אלא בוחן כל דבר (וכל אדם לעניין זה) לגופו של עניין ורק כך מגבש את עמדתי לגביו.
הוא יכנס את הוועדה וגם יעבוד כמו טאטאלע, עם הנשיא שייבחר, אחרת ישוב לחוש את "תקיעת המלמד".
אם אתה אומר. מרגע שבפיסקאות הקודמות התחלת להשיב בשמי, לדבר בשמי, לקבוע בשמי ולהחליט עבורי, ממילא אני כבר לא שותף לדיון. כך שאין לי הרבה מה להתייחס גם למשפט האחרון הזה שלך (מה גם שעשיתי זאת כבר למעלה).

בריאות, מיצינו.
לכששוב תוכל להתדיין כשאתה מייצג את עמדותיך ואני את עמדותי, נוכל לנסות דיון ענייני נוסף. עד אז, זה אתה עם עצמך במלוא מובן המילה.

דגלמנגל

Well-known member
בשביל זה הם בשלטון
רק בשביל להנות ממנעמיו.
הנחמה היחידה שהם יעופו מחיינו הרבה לפני פסק הדין.
רק אם לאופוזיציה ולבג"ץ, יהיו ביצים, לדרוש ולחייב הקמת ועדת חקירה ממלכתית, על ה-7/10, עוד בטרם הסתימה המלחמה, שהחלה בתאריך הזה.
בלי צעד כזה, נמשיך להמתין לפסה"ד, גם אם ינתן בעוד 10 שנים. סחבת המשפט הראשון של דרעי, נמשכה 9 שנים, עד לפסה"ד. ביבי אינו קטלא קניה,
כשזה מגיע להולכת שולל ולמשיכת זמן ואם נאפשר לו, יהיה זה משפט היובל ...במשך! ועד שיסתיים, ילך הנתבע לעולמו, כזכאי-לפני-הרשעה ובשיבה טובה.

Cranio

Well-known member
רק אם לאופוזיציה ולבג"ץ, יהיו ביצים, לדרוש ולחייב הקמת ועדת חקירה ממלכתית, על ה-7/10, עוד בטרם הסתימה המלחמה, שהחלה בתאריך הזה.
בלי צעד כזה, נמשיך להמתין לפסה"ד, גם אם ינתן בעוד 10 שנים. סחבת המשפט הראשון של דרעי, נמשכה 9 שנים, עד לפסה"ד. ביבי אינו קטלא קניה,
כשזה מגיע להולכת שולל ולמשיכת זמן ואם נאפשר לו, יהיה זה משפט היובל ...במשך! ועד שיסתיים, ילך הנתבע לעולמו, כזכאי-לפני-הרשעה ובשיבה טובה.
מהאופוזיציה אין מה לדרוש כי היא לא מתפקדת חוץ מנעמה לזימי .
ודווקא היועמשית סירבה לבקשתו הבהולה של נתניהו לפתוח בחקירה פלילית נגד ראשי המדינה, במטרה לעצור את הצווים מהאג
בטענה ש אין עילה לעשות זאת, ולא תפתח בחקירת סרק.
במילים אחרות היא הבהירה לו שההתחמקות מפתיחת חקירה ממלכתית לא תמנע ואפילו תזרז את הבאת צווי מעצר מהאג.

evglev1

Well-known member
מנהל
בשביל זה הם בשלטון
רק בשביל להנות ממנעמיו.
הנחמה היחידה שהם יעופו מחיינו הרבה לפני פסק הדין.
הם נהנו מנעמי השלטון גם כשהיה יו"ר אופוזיציה, גם כשהיה שר אוצר ואפילו כשהיה ראש ממשלה לשעבר. הם תמיד מוצאים דרך להנות בכספי אחרים, פשוט התפקיד מוסיף להם את כספי משלם המיסים בנוסף לכספי החברים שמוכנים לממן להם חיי שפע ותענוגות בחינם (מבחינת משפחת נתניהו, החברים משלמים).

Cranio

Well-known member
הם נהנו מנעמי השלטון גם כשהיה יו"ר אופוזיציה, גם כשהיה שר אוצר ואפילו כשהיה ראש ממשלה לשעבר. הם תמיד מוצאים דרך להנות בכספי אחרים, פשוט התפקיד מוסיף להם את כספי משלם המיסים בנוסף לכספי החברים שמוכנים לממן להם חיי שפע ותענוגות בחינם (מבחינת משפחת נתניהו, החברים משלמים).
אבל אין כמו מנעמי שלטון של ראש ממשלה ולכן הוא שורץ שם 15 שנה.

Harrington

Well-known member
מנהל
הכל נשאר במשפחת הביביסטים.

אחרי אבנר נתניהו: ראש הממשלה ורעייתו בדרך לחתונה גדולה נוספת (msn.com)
מהכתבות המטומטמות יותר שקראתי לאחרונה :).

מה הקשר בין חתונת בנו של אדם לחתונת אחד מעובדיו, קרוב ככל שלא יהיה :)? לא יודע מי האידיוט שכתב את זה, אבל אני מוכן להתערב שהוא טרם חיתן את אחד מילדיו בחיים :). אחרת לא היה מוציא דברי הבל מטופשים כאלה מפיו כנראה.

הרדידות של הכותב באה לידי ביטוי גם לקראת סוף הכתבה, כאשר נמצא משום מה לנכון לספר לאומה שהגב' נתניהו נתנה לחתונת בנה של מירי רגב ספר במתנה ר"ל טט'ט ל"ע.

דחילק, ברצינות, עד כמה משועממים חיי הרל"בניק שזה מה שמעסיק אתכם :)?

דגלמנגל

Well-known member
מהכתבות המטומטמות יותר שקראתי לאחרונה :).

מה הקשר בין חתונת בנו של אדם לחתונת אחד מעובדיו, קרוב ככל שלא יהיה :)? לא יודע מי האידיוט שכתב את זה, אבל אני מוכן להתערב שהוא טרם חיתן את אחד מילדיו בחיים :). אחרת לא היה מוציא דברי הבל מטופשים כאלה מפיו כנראה.

הרדידות של הכותב באה לידי ביטוי גם לקראת סוף הכתבה, כאשר נמצא משום מה לנכון לספר לאומה שהגב' נתניהו נתנה לחתונת בנה של מירי רגב ספר במתנה ר"ל טט'ט ל"ע.

דחילק, ברצינות, עד כמה משועממים חיי הרל"בניק שזה מה שמעסיק אתכם :)?
תאר לעצמך, שעובד שלך מתחתן, בזמן שאתה ב"שבעה". האם תקום מהשבעה, תלך לשמוח ולמחרת תשוב לשבעה?
מצב של מלחמה, שבה נהרגים חיילים, כמעשה של יום ביומו ואזרחים חטופים נרצחים, או גוססים בשבי האוייב - אמור להיחשב, בעיני מנהיג אחראי, כתקופת שבעה.
דא עקא, שמנהיגנו מנותק, הן מהמציאות והן מהעם שלו ויוצא לו לפגרות ולמסעות בילויים וחגיגות, כאילו הוא מנהל מדינה עשירה, שמחה וחופשיה, בימי שלום.
תקשורת, שאמורה לבקר את השלטון, חייבת לדווח לקוראיה, על התופעה הזאת. תקיפת הידיעה הזאת, יכולה להצביע על צביעות, או חירטוט, או גם וגם.

למעלה