קורס הסבה לתכנות ב-cobol

itaypol

New member
קורס הסבה לתכנות ב-cobol

שלום לכולם, אני עובד כבר הרבה שנים כמפעיל, במהלכן סיימתי תואר שני במדע המדינה. שמעתי על קורס ההסבה של ג'ון ברייס לתכנות ב-cobol, עם דגש על db2 ו-cics אני מתלבט אם להרשם לקורס מכמה סיבות: עד כמה הקורס מקנה ידע משמעותי שמאפשר לעבוד בתחום? עד כמה הוא פותח דלתות בשוק העבודה, ובמיוחד האם בכלל אפשר למצוא עבודה ללא ניסיון בתכנות? הקורס יקר (22,500 ש"ח) וזה מקשה קצת על ההחלטה. מה דעתכם? אשמח לכל עצה. תודה

elotan

Member
שאלה קשה, במיוחד כשאנחנו לא יודעים כמה זמן

הקורס, מה לומדים בו, מי מעביר אותו וכו'.

מעבר לכך

אנסה לענות על השאלות הקורס מקנה ידע משמעותי שמאפשר עבודה בתחום חלק ניכר מבוגרי קורסים אלו נקלטים בצוותי פיתוח קובול בארגונים השונים מצד שני ישנם גם כאלו שלא נקלטים, אולי בשל חוסר התאמה, אולי בשל חוסר זמני במשרות ואין ביצוע קורס ההסבה מבטיח ב-100% שתמצא עבודה בתחום, אתה צריך להחליט האם זה סיכון שאתה מוכן לקחת. אספקט נוסף לדעתי הוא מה אתה מחפש... אם אתה מחפש לטפס לצמרת קידום מהיר וכ'... אז זה לא התחום לדעתי, שכן מרבית ארגוני הקובול (ארגונים מבוססי מחשב מרכזי) הינם ארגונים גדולים מאוד, בירוקרטים מאוד והטיפוס בסולם איטי אם בכלל.. מצד שני העבודה בד"כ יציבה, המשכורת נכנסת כל חודש, התנאים טובים והסיכוי לפיטורים נמוך (אך קיים). מקווה שעזרתי

ispf

New member
ראשית סחתיין על לימודי התואר השני

באחד מהתארים לקחת קורס תיכנות ? מתחבר לתיכנות ? אם אתה עובד כמפעיל (ויש רקע של תיכנות כל שהוא) אזי אתה יכול ללמוד קובול לבד ולנסות להשתלב במקום שבו אתה עובד. בכל מקרה שמעתי פעם שפתחו קורס לאקדמאים ללא עלות רק עם התחייבות לעבודה כדאי ללכת על זה במקום מה שכתבת. עקב חוסר במתכנתי קובול/MF יש מצב שיש עדיין הצעות כאלו (בגלל זה השכר יחסית גבוה הבעיה שאין קידום כמעט). בהצלחה!

itaypol

New member
תודה

תודה לכולם על התגובות והמידע. בעניין מקום העבודה, אני מברר את הדברים האלו וזה לוקח קצת זמן משום שאצלנו לא משתמשים ב-DB2 ולכן אין להם עניין מובהק בזה. דרך אגב יש פה מישהו שעשה את הקורס הזה של ג'ון ברייס? זה קורס שיימשך 9 חודשים (שני מפגשים בשבוע) - נשמע לכם סביר?

למעלה