קייטסרפינג&גלישת רוח

yogev130

New member
קייטסרפינג&גלישת רוח

אני מתלבט בין שני הסגנונות.. מה יותר קל ללמוד ומה יותר מהנה ופחות מסורבל..? תודה.

hagitoz

New member
התלבטות זה טוב...../images/Emo140.gif

היי, אני מבינה את ההתלבטות אבל אנסה לסייע לך להחליט מה כדאי עבורך. נתחיל מזה ששני התחומים בהחלט ראויים ומדהימים. אני אספר לך את נקודת המבט שלי האישית כי אני בעברי גלשתי כ- 4 שנים גלישת רוח לפני שתחום הקייטסרף הגיע לארץ. לאחר מכן כאשר ראיתי לראשונה את תחום הקייטסרף - האמת, הייתי ממש בהלם והבנתי שאני מאוד רוצה ללמוד גם את זה אבל הייתי קצת בהתלבטות כי בכל זאת צריך להשקיע עוד זמן בלמידה ואני הייתי כבר כל כך בתוך תחום הגלישת רוח וגם לא היו עוד גולשי קייטסרף בישראל. בכל זאת החלטתי שאני אלמד במקביל, הבנתי מהר מאוד שעבורי יותר עדיף קייט, כרגע אני אפרט לך למה ואז תוכל להחליט, התשובה שאומר היא מנקודת המבט שלי: 1. מבחינת מזג אוויר - בגלישת רוח בתנאים של 15 קשר הגולש לא נהנה במיוחד בעוד שבגלישת קייטסרף הגולש ב- 15 קשרים נהנה מאוד ואפילו מתחיל לבצע קפיצות. גלישת רוח מצריכה לפחות 18 קשר על מנת ליהנות מאוד, מהצד השני ב- 30 קשר ומעלה גולשי רוח יכולים לגלוש מהר יותר בעוד שגולשי קייטסרף ברוח חזקה מסתכנים הרבה יותר מאשר גולשי רוח. - צריך להיות מודעים לכך שבישראל משטר הרוחות הוא לא יציב ואין כל יום רוח שתתאים לגלישת רוח, ישנן הרבה יותר רוחות שיתאימו לגלישת קייטרסף, אם הייתי גרה במקום אחר שבו כל יום הייתה רוח אז השיקול היה אחר ולדעתי הייתי גם עושה גלישת רוח (אצלנו בישראל, אילת וכינרת בהחלט מתאימות לגלישת רוח- הכינרת פועלת כ- 3 חודשים - יוני-אוגוסט ובאילת רוב ימות השנה). 2. מבחינת הלימוד - גלישת רוח לדעתי הרבה יותר קשה ללמוד מקייטסרף וגם משך זמן הלימוד הוא הרבה יותר ארוך. 3. מבחינת סרבול הציוד - הרבה יותר כיף בגלישת קייטסרף כי כל הציוד נכנס לרכב (המצנח הוא תיק קטן והגלשן זה כבר לא בעיה- הכי גדול זה 1.60-1.70) ואפשר לטייל גם בכל העולם ללא בעיה עם הציוד. לגבי גלישת רוח יש צורך במועדון גלישה כדי לשים את הציוד אלא אם כן יש לך מקום בבית וחשק לקחת איתך את הציוד שהוא כולל גלשן גדול, 2 תרנים, מנור וחלקים נוספים - היום כמובן ניתן לשלם עבור מנוי שנתי ואז גם להשתמש בציוד המועדון כך שזוהי גם אפשרות שמקלה באופן משמעותי על העניין. 4. מבחינת סכנות - גלישת קייטסרף הרבה יותר מסוכנת מגלישת רוח, בגלישת רוח הסכנות כמעט ולא קיימות, בקייטסרף מדובר על היגוי מצנח שיש לו המון כוח, 30 מטר חוטים אשר מהווים כסכיני חיתוך ויכולים גם להוות סכנה לסביבה ולגולש לכן חובה בקורס קייטסרף. תראה, זה בקצרה, אשמח להמשיך לעזור עד שתקבל את ההחלטה שתהייה טובה עבורך, זה גם מאוד תלוי איפה אתה גר רוב ימות השנה, תן לי קצת יותר פרטים ואני אנווט אותך יותר נכון ואגיד לך את דעתי האישית בסופו של דבר אתה תחליט מה טוב עבורך. :) חגית עוז

yogev130

New member
תודה על התגובה המפורטת..:)

אני גר בטבריה. יש קורס קייט בכנרת..? כרגע אני מתכנן ללמוד קייט בקריית חיים..

big1wily

New member
תלמד אצל רן במועדון...

יש לך שמה אחלה תנאים ללמוד(כל יום עכשיו 15 קשר) ורן רווה שזה יתרון בפני עצמו....

kiteaway

New member
לימוד קייט סרפינג בכנרת

הי במידה ויש רצון ללמוד קייט בכנרת אפשר ליצור קשר 098666991 www.kiteaway.co.il

למעלה