קניית נקסוס 5 בארה"ב - מכס ועניינים

קניית נקסוס 5 בארה"ב - מכס ועניינים

שלום,

רציתי לדעת איך במכס יודעים אם המכשיר נקנה בארץ או בחו"ל?
הבנתי שבגלל ה"שביתה" הם בודקים את כולם.

בנוסף, אם אני קונה באמזון נקסוס, האם יש לי אחריות כלשהי?

אלכס

amithi1

New member
יש להם כל מיני שיטות;

אם הבאת איתך את הקופסא, זה מן הסתם מסגיר שהמכשיר נרכש בחו"ל. במידה ואין אצלך קופסה והמכשיר בשימוש, הם ימצאו עליך שני מכשירים (אם לא נפטרת מהמכשיר הקודם) - מבחינתם זו אינדיקציה טובה לכך שהמכשיר נרכש בחו"ל.
הם יכולים לבקש ממך לראות את יומן השיחות או את הגלריה, ולבדוק אם יש שם קבצים/שיחות מלפני התאריך בו טסת לחו"ל - אם אין זו אינדיקציה טובה לכך שהמכשיר נרכש בחו"ל.
בכל אופן, אם אתה טוען שהמכשיר נרכש בישראל הם יכולים לבקש ממך הוכחת קנייה, כלומר שתספק להם תוך X ימים את החשבונית.

danik56

New member
אין מה לדאוג

אף אחד במכס לא יפשיט אותך ויחפש בכיסים. זה עדיין לא צפון קוריאה פה..(אבל אנחנו בדרך לשם...)

backbencher

New member
קראתי לפני כשנה על מקרה בו בזמן חיפוש

אקראי בכבודה ב"מסלול האדום", גילה המוכס קבלות טריות על רכישת מכשיר חדש.
למרות שהרוכש נפטר עוד בחו"ל מן האריזות, ואף הזין אנשי קשר למכשיר בעוד מועד, ועשה בו שימוש ככל שהיה הסיפק בידו - החליט המוכס, לאור קבלות הרכישה כי מדובר מכשיר חדש החייב בכל ההיטלים...

הולכים להיות לי 3 מכשירים

שניים של העבודה ונקסוס שאני רוצה לקנות לי.
שמעתי שהם בודקים IMEI של מכשירים. האם זה נכון?

blzvi

Active member
אולי שתף אותנו במקורות המידע שלך ?

אני מקווה שזה לא רס"ן שמועתי ,הוא כבר בפנסיה.

danik56

New member
בחיים לא עשו לי שיקוף במכס

נראה לי סתם מישהו מנסה להפחיד אותך.

amithi1

New member
מישהו שעובד איתי נתפס על הברחת טלפון ואייפד

לדבריו העבירו אותו שיקוף.
ממני לא ביקשו מעולם לעבור ביקורת על ידי המכס, זה הכל סטטיסטיקה.

indior

New member
ביתי חזרה מארה"ב

עם המחשב שלה הנייד וטאבלט חדש שנקנה שם
במכס ראו שהוא עבד כבר כמה זמו ועזבו אתה

karpe

New member
עושים שיקוף במקרה שיש סיבה לחשד

חבר שלי הגיע עם 3 אייפונים במסלול הירוק, קראו לו להעביר את התיקים בשיקוף, המכשירים היו על הגוף שלו.
בשיקוף הם ראו 3 מטענים ו-3 חוטים חדשים מגולגלים בצורה המקורית, וזה הדליק להם נורה. שאלו אותו מה זה ואם יש לו אייפונים שיגיד, או שייקחו אותו לשיקוף. הוא הודה במקום וקיבל את הצינור..

danik56

New member
מי שמביא 3 אייפונים

משתין מהמקפצה. אני לא בטוח שאם היה לו רק אייפון אחד שהיו מתעסקים איתו בכלל.

משהו שחבר רמז

גם יהיו לי טאבלט ומחשב נייד (שהם שלי עוד מהבית), אבל אני נוסע לכנס טכני, זה הגיוני שיהיה לי מלא ציוד לא?
אם יהיה לי סים עובד בכל אחד מהמכשירים זה יעזור?

danik56

New member
יש אנשים

שטסים לחו"ל עם ציוד ולוקחים צילום של חשבוניות הרכישה לכל צרה שלא תבוא.
בכל אופן ניתן להוכיח דיי בקלות שמחשב או טבלט נרכשו לפני היציאה מהארץ.

binon

New member
יש עמדת מכס בנתב"ג?

אני זוכר שלפני הרבה שנים כשנסעתי לחו"ל הייתה עמדת מכס שיכולת לגשת אליה ולקבל אישור שאתה מוציא ציוד מהארץ.
אז זה היה מצלמת וידאו וקיבלתי אישור עם הדגם והמספר הסריאלי של המצלמה, כך שלא תהייה בעיה בכניסה.
בשנים האחרונות לא השתמשתי בשירות הזה אבל נראה לי שהוא קיים.
בפעם האחרונה שחזרתי מז'נבה הייתי לבד, קיבלתי את התיק ראשון ויצאתי מהר החוצה. כנראה שהייתי הראשון אז המוכסים המשועממים ביקשו שאשים את התיקים בשיקוף (לא היה שם שום דבר שנקנה מחו"ל) שמתי את המזוודה ואת תיק הגב על השיקוף והמוכס שאל אותי אם יש לי טאבלט או מחשב נייד בפנים. אמרתי שיש טאבלט שנקנה בארץ והוא אפילו לא ביקש שאראה לו אותו
הטלפון היה בפאוץ' על המותן שלי, בכלל שכחתי שהוא עלי אז לא שמתי אותו על המסוע והם לא ביקשו לראות. ממש בדיקה חפיפניקית רק לעשות V

se7en77

New member
זה היה קיים בזמנו , איפה הם נמצאים עכשיו ?

יש צ'ק אין , יש אבטחה , יש דרכונים , יש דיוטי ויש שער עלייה.

הם אמורים להיות אחרי האבטחה , לפני הדיוטי :(

איפה הם בדיוק ......

umbo

New member
אין עמדה מסודרת....

שהייתה בעבר באזור ביקורת הדרכונים. אבל כשמאוד צריכים אישור כזה, באולם הנוסעים הנכנסים יש מצד שמאל (כשעומדים עם הגב ליציאות לעבר החניות והמוניות) מעבר אל אזור המוכסים שבאולם קבלת המזוודות. מגיעים לשם ומבקשים חותמת וחתימה על רשימת הציוד שאתה מוציא מהארץ שאתה מכין מראש (קשה למצוא את הטופס המקורי).

למעלה