קצת מידע על אימון סיבולת

jehenam

New member
קצת מידע על אימון סיבולת

הציטוט הבא מובא מתוך הספר easy strength והוא מסביר למה ללוחם לא כדאי להתאמן על סיבולת זמנים ארוכים יותר מאשר אורך הקרב.

I firmly believe that many athletes are defeated not by their opponents but by their excessive and
often irrelevant endurance training. If the amateur boxer in our example fights for three 3-minute
rounds with 1 minute of rest between them, why should we smoke him with a 2-hour practice and the
equivalent of 20 rounds (combined sparring, bag work, etc.)?
Not only does such training lead to inappropriate, not-specific-to-the-event intensity, volume, and
work-to-rest ratio and metabolic and biochemical adaptations, but it makes the nervous system learn
wrong lessons, as well. Practice brief efforts with a lot of rest, and it will adapt to concentrate all of its
resources. Practice going the distance, and you will teach your CNS to pace its efforts in order to last.
“So few recognize the dangers of a ‘just trying to last’ mentality,” laments sprint coach Barry Ross. Our
amateur boxer should not be saving himself for the twelfth round, which will never come.

בהמשך הספר מסופר גם על מאמן בשם Steve Baccari שמאמן את המתאגרפים שלו סיבוב אחד יותר מקרב אבל לא יותר.

AmitNHB

New member
עם ה
שיש היום בספורט, יש לי ביטחון

מלא שהאימונים, בטח של האתלטים הבכירים, הם מה שנקרא down to the science of it, מאיך, כמה ועל איזו קבוצת שרירים לעבוד למה לאכול, כמה ואיזה "ויטמינצ'יק" להזריק...

jehenam

New member
את הציטוט הבאתי בהתייחס לסיבולת של ניק דיאז

בכל פעם שהיה קרב של ניק דיאז דיברו על הסיבולת האדירה שיש לו בגלל שהוא עושה טריאתלונים.
לפי הציטוט הזה ריצות טריאטלונים לא רק שלא תורמות יותר מידי אלא גורמות ללוחם ל- pace himself.

זקס11

New member
אני כבר התייחסתי לזה

בתור אחד שעשה מעבר מאימוני MMA לריצת מרתון, אני יכול להגיד שזה הרבה יותר פוגע מעוזר.
ניק דיאז הוא מטומטם, ואין לו שום יכולת מה יתרום ליכולות שלו כלוחם. ראה את מקרה המריחואנה.

Luke R

New member
הבנאדם פשוט חולה על אתגרים פיזיים

הוא לא בהכרח משתתף במרתונים וטריאתלונים, כדי שזה יתרום ליכולות שלו כלוחם, אלא אולי, פשוט כי הוא רוצה.
גם לשחות מאלקטרז זה לא תורם לכלום. אז מה?

כל הקטע עם המריחואנה דבילי לחלוטין - לוחמים עושים TRT ורבים גם יותר מזה, אבל לא נותנים לבנאדם עם אישור רפואי, לעשן ג'ויינט בשקט. פשוט מגוחך.

זקס11

New member
תשמע, הוא מנתח מח.

הוא ספורטאי זירה. כאשר יש לו תחביב שפוגע בתפקוד שלו כמקצוען, הוא צריך להחליט אם זה מספיק חשוב כדי לדפוק לו את הקריירה.
גם מייקל ג'ונסון החליט להיהפך לשחקן גולף בינוני מינוס, אבל הוא לפחות הישיג כמה דברים לפני כן.

isrhammer

New member
שמע אחי זה אדיר! זה כל כך ברור אבל לא..

כל כך הגיוני..

זה כמו אתלט שמתחרה בריצות של 100 מטר, יתאמן על ריצות ארוכות.

ריצות מרתון שורפות המון מסת שריר שזה דבילי

למי שעושה MMA, אבל אימונים של שעה וחצי שעתיים שמתוכם חצי שעה זה חימום, חצי שעה תכניקה ועוד חצי שעה-שעה קרבות של 60-80 אחוז עוצמה נשמע לי סביר ללוחם שעולה ל 25 דקות מאד אינטנסיביות של 100 אחוז עוצמה.

למעלה