קצת על חסכון בעמלות הבנקים

noam4u

New member
קצת על חסכון בעמלות הבנקים

ראשית כל ממליץ לקרוא בחום את הכתבה של גיא רולניק על מבנה המשק והריכוזיות במשק. בסופו של יום הטענה המרכזית שהוא מעלה שאין סיכוי לשינוי אמיתי כל עוד הטייקונים שולטים בשלושה דברים: 1. החברות המובילות במשק. 2. מערכת הבנקאות והמוסדות הפיננסים ששולטים במקורות הכסף 3. התקשורת השילוב הזה לא מאפשר תחרותיות אמיתית, תוסיפו לכך את העובדה שיש וועדים חזקים ששולטים בחלק מהפוליטיקאים ומבינים למה פוליטקאים לא נלחמים בתופעות כמו הקטנת מרווחי הזיקוק על הדלק וכו' כחלק מהמאבק הצרכני ברצוני לעלות סוגייה אחת שיכולה לחסוך לכם ולמקורבים הרבה מאוד כסף ולחזק את הצרכן על בעלי ההון ורווחי החברות המובילות. מדובר על אחת העמלות ההזויות שאני מכיר מדובר על "דמי שמירה" בבנקים. הבנק גובה מכם כסף עבור זה שהכסף שלכם יושב בבנק ולא משנה היכן: קרנות נאמנות, פיקדון, מק"מ, אג"ח וכו' קיצר על כל הכסף שלכם. עמלה זו יכולה להגיע עד כדי 0.5% כלומר ברמה התיאורטית לקוח עם מיליון שקל יכול למצוא את עצמו משלם 5000 שקל בשנה עבור זה שהכסף שלו יושב בעובר ושב אז בתור התחלה שכל אחד יקח אחריות על עצמו/ המשפחה שלו ויבקש לקבל פטור מהעמלה המטופשת הזאת מיותר לציין שהבנק לא ייתן לכם לעזוב ויעדיף לתת לכם פטור מדמי השמירה ובמידה ומדובר בתיק קטן או מעט כסף לפחות תקבלו הנחה משמעותית ויגבו מכם לא יותר מ 0.1% שגם זה הרבה יותר מדי. אחרי הכול אני עדיין לא מצאתי את השומר שיושב בכספת של הבנק ושומר על הכסף שלי. ואם כבר התאמצתם אין סיבה לשלם עמלות קנייה ומכירה של יותר מ 0.2% בבנק. 1. במידה והוא עושה שרירים תמיד ניתן לנהל לסחור דרך בתיק ההשקעות שמציעים עמלות נמוכות (0.1%). 2.מה גם בתי ההשקעות לא לוקחים כסף עבור קבלת דיבידנדים, קופונים וכו', ובנקים כן כך שמדובר בחיסכון נוסף. וללא קשר אחרי האיום של המעבר פתאום תראו איך העמלה שהבנק הציע מתקזזת בחצי. שבת שלום,

למעלה