קרב קרני חיטין.

עטלף77

New member
קרב קרני חיטין.

אני כותב כאן הדרכה שכתבתי על הקרב. אשמח לשמוע ביקורות (ומחמאות
) ועכשיו לעניין........ קרב קרני חיטין השנה היא 1187, הרביעי ליולי, קיץ. דמיינו לעצמכם שדה קוצים רחב ידיים בקיץ מזרח תיכוני - קרני חיטין. מצד אחד עומד הצבא הצלבני המפואר - אבירים חזקים ואצילים מצופים בשריון מתכת עבה וכבד שיכול להגן עליהם מפני כל חרב, רכובים על סוסים בלגים חזקים וכבדים שיכולים לשאת כל משקל, לידם צבא הרגלים והעוזרים הצמודים שלהם ובראשם מהדהדת האידיאולוגיה של הכנסייה - יש לשמור את ארץ הקודש וירושלים בשלטון נוצרי! מולם עומד המצביא המוסלמי הגדול סלאח א´-דין ומאחוריו הצבא המוסלמי. רכוב על גמלים וסוסים ערביים מהירים, לבוש בגלביות קלילות, אווריריות ומתאימות למזרח התיכון ובראשו מטרה אחת - לסלק את הצלבנים הנוצרים שהגיעו ב1099 מארץ ישראל וירושלים! בצהריי היום הצבא הצלבני מתחיל להתקדם אל עבר המוסלמים. אבירים כבדים מתקדמים על הסוסים אל תוך שדה הקוצים, השמש קופחת מלמעלה והאבירים חדורי המוטיבציה (והשואפיי ממון) מתקדמים ואז... לפתע, מגיעים מן האגף מוסלמים ובידם לפידים ומדליקים את שדה הקוצים! ועכשיו.... ל פ-ר-ס-ו-מ-ו-ת (זה הזמן לעשות את ההפעלה עם התיקים) האבירים לא יודעים מימינם ומשמאלם. מכל כיוון אש ועשן, הסוסים משתגעים, החיילים בורחים לכל עבר, השריון המגן הופך למלכודת אש. מי שכבר מצליח לברוח מהאש נטבח בחוץ ע"י צבאו של סלאח א´-דין. הצלבנים מובסים. הצלבנים מובסים מכיוון שלא באו מוכנים לתנאי השטח - השריון יכול להגן מצוין מפני מכות חרב אבל בשמש הקיצית של המזרח התיכון הוא הופך לתנור מצוין. המוסלמים באו בתלבושת הקלילה והאוורירית שלהם וניצלו את אי המוכנות של הצלבנים והביסו אותם ומאז שלטו בארץ לשנים רבות.

עטלף77

New member
הפעולה עם התיקים....

את ההפעלה הזאת ראיתי בקורס משצי"ם האחרון, החניכים עשו אותה ואני מאוד התלהבתי ממנה. המטרה של הפעולה היא להמחיש את ההבדל בין האביר הצלבני הכבד לבין הלוחם המוסלמי הקליל. בוחרים בן ובת מהקבוצה. בתור בן יש לבחור את אחד הבנים הגדולים והחזקים מהכתה ואת אחת הבנות הקטנות. על הבן מעמיסים כמה תיקים של הכתה את כל הג´ריקנים ותיק ע"ר ועוד דברים לפי הרצון שלכם להתעלל בו (
) ועל הבת לא מעמיסים כלום. אחרי שהעמסנו עושים תחרות ריצה לשם ובחזרה בין שניהם, כמובן שהבת תנצח. סיכום - הבן הוא כמו האבירים הצלבנים הכבדים שאומנם היו מוגנים אבל היו מאוד איטיים והבת היא כמו הלוחמים של סלאח´ א-דין שהיו קלילים ומהירים ולכן יכלו לברוח במהירות אחרי שהציתו את האש.

RadiO blA blA

New member
../images/Emo45.gif אחלה

אבל אני לא הבנתי זה רק מה שעושים? מריצים אותם ומקריאים להם את מושר ההשכל?

mor 5

New member
נישמע ../images/Emo59.gif

אחלה רעיון
במיוחד זה שהבן סוחב!
ה-

boardsmash

New member
מעניין..

טוב, אני קוראת על ההפעלה באיחור, שים
לתאריך משמאל, אבל זה בכל זאת
היה יום ההולדת שלי-אז לסלוח, ולא לשכוח באמת רעיון טוב, וזה ממחיש את המסקנה הכי חשובה! ככה שבהחלט עשית את העבודה Well Done!! תוסיף עוד הפעלות, והכל ימשיך להיות טוב, עשיתי לא מזמן הפעלה בצובה, וזו היתה יכולה להיות אחלה הפעלה אם מדברים בגדול על הצלבנים בארץ ובנוסף להפעלה על הצלבנים בנ"צ שבו היינו ביי

למעלה