קשר עם מתאמנים/מאמנים

קשר עם מתאמנים/מאמנים

מאמנים - האם אתם מכירים את השמות של רוב המתאמנים שלכם? האם אתם יודעים משהו על חייהם הפרטיים :? האם ז המשהו שאתם חושבים שנחוץ ומקדם את האימונים ? מתאמנים- מה אתם יודעים על המאמנים שלכם? האם הייתם רוצים לדעת יותר? האם זה היה הופך את חווית השיעור למהנה יותר עבורכם ?

ללי1

New member
מכירה את רובם בשמות

תלוי במקום. בשלושה מקומות את כולם, במקום אחד ספיציפי רק כמה. אוירה שונה. אני שואלת ומשתדלת לזכור. יודעת על חלקם בעניין חייהם הפרטיים (מה הם עושים, לפעמים על המשפחה והילדים.) זה לא נחוץ, זה לא משנה את האימון לכשעצמו, אבל זה נחמד וחיובי בעיני. כשאני מעירה למישהו או מתבדחת בציון שם (כולם מוסיפים עומס חוץ מדבורה שעובדת קשה מדי/ שפטורה היום או להיפך) זה משרה אוירה טובה ולדעתי היחס האישי משפיע לטובה על המוטיבציה ועל הקשר בכלל. כמו שאני מכירה את היכולות של רובם ויודעת מתי הם באו שלא במיטבם או אחרי מרתון או... ויכולה להעיר למישהי אחרי המרתון שהיא היום תעשה אימון התאוששות בלבד וכו'.

gin11

New member
חכה אסף ... יש לי תשובה ארוכה מאוד ..

עוד מעט מגיעה למכללה ... ובהרצאות - אני "לומדת" יפה ... אכתוב לך תשובה ... "מאמר " שלם . שאלה מצויינת .

אה כרגיל שכחתי לענות בעצמי

אני מכיר יחסית מעט שמות של מתאמנים ויודע מעט מאוד פרטים עליהם למשל עבודה, סטטוס זוגי וכאלו. אני רואה את זה כפאק מסוים שלי שנובע מהאופי הספציפי שלי. אני כן חושב שהכרות אישית, לפחות ברמה הבסיסית, משפרת את חווית האימון עבור כל הצדדים. תחושת שותפות ומעורבות הדדית כמעט תמיד משדרגת חוויות ויוצרת מוטיבציה חיובית.

ליבית1

New member
אני עובדת במקום קטן יחסית

מה שמקל מאוד על עניין השמות. אני חושבת שזה מאוד מאוד מאוד חשוב, יחס אישי בשיעורים הוא אלמנט שמשפיע על מתאמנים לדעתי. יש לי 3 קבוצות ואני מכירה את כל השמות של האנשים הקבועים. מעצם זה שהמקום קטן, אני מכירה גם די הרבה שלא שייכים ישירות לקבוצה שלי... בעיניי זה יוצר אווירה מאוד נעימה בשיעור, ואנשים אוהבים את זה. לגבי מה אני יודעת עליהם, זה משתנה... יש כאלה שאני יודעת די הרבה, ויש כאלה שברמה הבסיסית ביותר. תלוי באנשים! אבל... לגבי השמות, גם אם מגיעים חדשים, אני מתעדכנת עם המנהלת, כדי לדעת מי עומד מולי.

ליבית, לא הופתעתי מתשובתך

האכפתיות והחיבור שלך למתאמנים ניכרת כמעט בכל תגובה/פוסט שלך.

ליבית1

New member
תודה אסף....../images/Emo8.gif

החיבור למתאמנים הוא אחת הסיבות שבגללן אני אוהבת כל כך את המקצוע הזה!!

ליבית1

New member
ועוד סיפור קטן על עניין השמות והחיבור

אתמול בערב הגיעה אלי לשיעור מישהי חדשה/ישנה. לפני השיעור כהרגלי התעדכנתי עם המנהלת, אם יש חדשים או משהו מיוחד, ואז היא סיפרה על הבחורה הזו, שהתאמנה אצלנו לפני 9 שנים וחזרה אתמול. בקיצור, הבחורה נכנסת, והפנים שלה באמת היו לי מוכרות והיא מספרת שהיא התחילה לרכב לפני 9 שנים, אצלי!!! והיא ביקשה לחזור אלי, לשיעור שלי. אני חושבת שזה מדבר בעד עצמו. אם אחרי 9 שנים, נשאר לה טעם טוב בפה, מהשיעורים שלי והיא מבקשת לחזור. ליחס האישי יש הרבה הרבה הרבה מאוד בזה.... ככה אני חושבת.

gin11

New member
קריאה מהנה . ../images/Emo6.gif זה ארוך .

ובכן , תשובתי המלומדה .... משהו בי , באופיי ובדרכי , שהוא בילד-אין בי חזק ועמוק גורם לי תמיד להתקרב .. להכיר .. ולהכיל את האחר . לא לשכוח , שאני מורה הרבה מאוד שנים ,וכך גם ההתנהלות שלי בחיים . אני כאן (בעולם) למען האחר . אני כאן כדי להבין, לשמוע ולראות את הזולת . אני - עדיין גם בסטטוס של מתאמנת וגם של מאמנת . לא בטוחה שהרבה מאיתנו נמצא בשני הקטבים האלה . אחת לשבוע אני פוקדת שיעור קבוע אצל חבר מאוד קבוע ואישי אישי שלי ... מן הסתם יודעת גם את הצד האחר .. מאחורי המדונה שלו .. מאחורי אותה תפאורה באימון .יש באימון הזה משהו מיוחד - בזכות אותה קירבה. יודעת אני בדיוק מה חושב , וכל אמירה שלו -אני מבינה מה מסתתר מאחורי ומעלה חיוך . יחד עם זאת , השכלנו בדרכנו להפריד את נושא המחוייבות , ואני נעדרת מן השיעורים כשלא בא לי .. ואין בזה פגם . כיף אמיתי . גם עם המאמנים האחרים שסביבי - התפתחו ביננו יחסי חברות במהלך השנים - ובקרובים יותר אני מעורבת בחייהם הפרטיים והפכתי להיות בשבילם במהלך השנים אוזן קשבת לכל . מראשית דרכי בעולם הספינינג ,לפני כעשור שנים, הייתי כמתאמנת תמיד "מרכז" העניינים ותמיד ידעתי את שמות המתאמנים , ידעתי מי חדש בכל אימון , דאגתי "לקבל" אותו לחדר בזרועות פתוחות .... הרבה מאוד מאמנים הכרתי בחיי ,עם חלקם נשארו יחסים טובים על אף שעברו מהמקום שבו אני מתאמנת ומאמנת . (דיוויד,נתי) כמתאמנת- בגלל המקום הזה נוצרה איזו ציפייה ממני מצד חברי הקבוצה , וכשהחלטתי לעיתים להיעדר - זה נתפס לא טוב , ואז התחילו השאלות והלחץ ... ולא תמיד בא לך להסביר למה אתה לא בא. או אם בחרתי לא להיכנס לאימון מסויים של מדריך מסויים - זה נתפס בעיניהם כאמירה לא נכונה : "האימון לא טוב" . ולא לא לא -אינני רוצה להיות ולו לרגע אותה אחת שעל פיה יישק דבר .וכל אחד יכול להתחבר לאימון זה או אחר . ממקום שכזה יוצר מחוייבות ואחריות . כמאמנת - אין מצב שמישהו ייכנס לחדר ולא אדע את שמו. כמו בכיתה , ככה גם בחדר הספינינג . אמנם לא עם כולם אני שותפה לבעיות , לחוויות , לאהבות ולשנאות .. אבל אין פנים לא מוכרות . להגיע למקום מוכר וידוע תורם לי רבות להתנעה ... החל מהרגע הראשון . פנים לא מוכרות - לא עושות לי טוב . באג באישיות . אין מה לעשות .אני עובדת על זה .(בעזרתו האדיבה..של. ...) עם חלק מהמתאמנים היחסים קרובים יותר . חלקם טורח להודיע מראש על הברזה . מרגישים סוג של מחוייבות . חלקם גם הפכו להיות מיודדים.לא בטוחה - שאני רוצה ליצור מחוייבות אישית לאימון , אף שיש בזה סוג של הרגשה טובה ? ???? אינני רוצה שיגיעו לאימון מתוך מחוייבות אלא מתוך רצון והנאה ובחירה נטולת רגשות . יחד עם זאת , לא בטוחה , שניתן להתנתק לגמרי מאופיו של המאמן . נותן תחושה מצויינת , והאישיות של המאמן תורמת רבות. יכולה לומר , בדיעבד , חושבת שיש פה טעם לפגם . אסביר- למשל , גם השבוע אני צריכה החלפה - הולכת עם יאיר לכיכר .. לא לא לא לא מאמנת .. אהיה המתאמנת ...אז להגיד להם שאני לא מגיעה ? לא להגיד להם ? אם אגיד להם- חלקם יכעס? לא יגיע? אם לא אגיד להם ... ואני מדברת על הקרובים ביותר - אלה שאני בקשר אישי איתם - זה לא הוגן מבחינתי . חלקם יידע - חלקם לא ... בקיצור מערבולת . אגב , זו שאלה שתמיד מעסיקה אותי . להגיד או לא להגיד . יתרה מכך , אם נוצרים יחסים קרובים מתפתחת מערכת ציפיות מסויימת , שאפילו לעיתים מחייבת . מאמן שעובד בהרבה קבוצות לא ממש יכול להחזיק ככה הרבה זמן מעמד . דווקא בימים אלה - אני נמצאת בסיטואציה מסויימת עם מתאמן , שראה בי מעבר לסתם מאמנת שלו , התפתחו יחסים קרובים יותר , ויצרו אצלו סוג של אשליה לגבי המחויבות . הוזמנתי לאירוע גדול שלו - ולא הלכתי בגלל הרבה סיבות . מבחינתו "איכזבתי" . הוא ממשיך להגיע לאימון - הוא מאוד אוהב אותם- אך אינו אומר שלום וכו' . הוא הפך להיות מתאמן מן השורה . מאירוע זה למדתי רבות . לא אתקרב יתר על המידה למתאמנים . נכון-יהיה לי קשה . מתוך אותם דברים שטבועים בי . לא אעבור לקיצוניות אחרת -אך הכל הכל הכל יהיה בשליטה בלי לטפח תקוות שווא .אני לומדת מחברי הטוב -קצת ,להתקשח" . לומדת ממנו צדדים רבים ,שאין בי ועליי לשפר .. וזה אחד מהם. בקיצור - כמאמנת שהצליחה לגבש סביבה חבורה של רוכבים - "חברים" לאופניים , שיש בינהם הווי מדהים וחלקם גם מגיע לאימון מתוך רצון להיפגש ... וביחד אל האימון . ה"ביחד" הזה תורם רבות . אינני יכולה להיות מעליהם . אני אחת מהם . זו אני . גם בתפקידי הניהולי בבית הספר , כסגנית מנהל. זו דרכי . עם החיוב והשלילה . כל מה שכתבתי כאן הוא באמת באמת דברים שהיו והינם . ולכן ,אסף, זכית לתשובה ארוכה .

יפה, אהבתי את התשובה

ואל תאיימי עלי באורך
אני בעד אורך, עומק ושאר מימדים. אכן, נראה שכמו הרבה דברים בחיים, הענין הוא במינון ובאיזון. וכמובן שזה קשור גם לאופי הספציפי של המתאמנים והמאמנים שחלקם יותר חמים ופתוחים וחלקם פחות.

gin11

New member
../images/Emo6.gifאסףףףףףףףף....

טוב צ'מע ....ללא מילים ...

Tami661

New member
אני יודעת כמעט הכל על המאמנים שלי...

אפילו אם הם עדיין לא יצאו מהארון
ברור שזה הופך את חוויית השיעור למהנה יותר, כמעט בכל תחום הטאץ' האישי מוסיף לאיכות

sheferd

New member
משתדל להכיר את הרוב..

אני מדריך בקביעות ב 6 מועדונים,8 קבוצות שונות. משתדל להכיר את רוב המתאמנים,ובחלק מהמקרים גם מעבר לשם הרשת החברתית מסייעת לכך,ויוצרת גם דואליות-שני הצדדים לומדים האחד על השני. בראות עיני ההיכרות יוצרת קירבה,מחזקת את המחוייבות,(מי לא אוהב שיכירו אותו ויפנו אליו בשמו..)

אוי....אני גרוע בזה...מתבייש קצת לענות

אני מאמן בקביעות בשלושה מועדונים, הרבה מאד שנים, ימים קבועים ושעות קבועות. מי שמכיר אותי יודע שאני לא סנוב ולא מתנשא, אבל מה-זה שומר על דיסטנס. לא שקבעתי לעצמי להתנהג ככה, זה פשוט אני. גם כשופט אני יכול לטוס עם הנבחרת לטורניר, אני ידידותי ונוח לבריות, אבל לא ממש מתערבב. אנשים מתייעצים איתי, מדברים איתי, ובשלב שהוא גם לא נעים לשאול לשמם....
פאדיחות....

נושא שצריך לעלות בשלב קורס ההדרכה

מקריאת התגובות מדובר באמת בנושא שלרוב המדריכים אין כלים להתמודד איתו, אולם זה לא אומר שהוא מצריך התעלמות. כמובן שאם מדריך עובד בכל כך הרבה מקומות, הדבר קשה מאוד. אולם, יש כל מיני דרכים לזכור שמות של מתאמנים (כמו שהמדריכים בקורס הפסיכומטרי זוכרים שמות של כתה מלאה לאחר כמה מפגשים) והתחושה של המתאמן כמובן אחרת כשפונים אליו בשמו.

למעלה