רווח בשיניים

מצב
הנושא נעול.
רווח בשיניים

רווח בשיניים
עשור אחרי טיפול אורתודנטי, נפתח רווח בשיניים קדמיות.
הבנתי מהאורתודנט שפלטה למשך חודשיים-3 כשאני בבית תסגור את הרווח (מדובר ברווח קטן). אך כרגע לא היה באפשרותי לשלם על פלטה 500 שקל וגם לא אהיה בארץ לטיפול מתמשך. עם זאת, מצאתי את הפלטה הישנה שקיבלתי (לפני כ4 שנים בערך),נראה שלא השתמשתי בה בכלל (אני עם קיבוע בשתי הלסתות)
כשאני שם את הפלטה אני מרגיש מעט לחץ במיוחד בדקות הראשונות. זה אומר שהפלטה מתאימה מבחינת הגודל? האם בשביל לסגור את הרווח צריך להתאים מספר פלטות לאורך הזמן?
האם יש אפשרות לרכוש פלטות שלא דרך אורתודנט (שאשער שלוקח עמלה מסויימת, ) כלומר מול המעבדה שעושה אותן ? מה סדר גודל המחיר?
האם הפלטה תחזיר את השינים למצבן המקורי (לאחר היישור?) והאם יש צורך לשים את הפלטה גם לאחר החודשיים שלושה, למרות שהרווח נסגר?

אגב,

רווח בשיניים
הבנתי מהאורתודנט שפלטה למשך חודשיים-3 כשאני בבית תסגור את הרווח (מדובר ברווח קטן). אך כרגע לא היה באפשרותי לשלם על פלטה 500 שקל וגם לא אהיה בארץ לטיפול מתמשך. עם זאת, מצאתי את הפלטה הישנה שקיבלתי (לפני כ4 שנים בערך),נראה שלא השתמשתי בה בכלל (אני עם קיבוע בשתי הלסתות)
כשאני שם את הפלטה אני מרגיש מעט לחץ במיוחד בדקות הראשונות. זה אומר שהפלטה מתאימה מבחינת הגודל? האם בשביל לסגור את הרווח צריך להתאים מספר פלטות לאורך הזמן?
האם יש אפשרות לרכוש פלטות שלא דרך אורתודנט (שאשער שלוקח עמלה מסויימת, ) כלומר מול המעבדה שעושה אותן ? מה סדר גודל המחיר?
האם הפלטה תחזיר את השינים למצבן המקורי (לאחר היישור?) והאם יש צורך לשים את הפלטה גם לאחר החודשיים שלושה, למרות שהרווח נסגר?
אגב,
בשיניים הקדמיות אני רואה שבחלק התחתון שלהן, השן מעט שקופה יותר מאשר הלמעלה של השן.
מה זה אומר? יש בעיה רפואית? איך יוצרים מראה אחיד?
מה ההליך של הלבנת שיניים?

יישור שיניים

רווח בשיניים
יישור שיניים
חשוב לזכור שיישור שיניים אינה פעולה מכנית בלבד היא מערבת את כל הרקמות בפה ולכן חשוב מאוד שיבצע את הטיפול רופא מומחה ליישור שיניים יקח מידות חדשות ויחליט מהו המכשיר הנכון להזזת השיניים.
הזזת שיניים בכוח לא מבוקר או נכון יכולה לגרום לנזק גדול מאוד של ספיגת עצם לא מבוקרת ואני ממש לא ממליצה להשתמש בפלטה ישנה או כל פתרון שלא מערב רופא מומחה ומקצועי לעניין

מצב
הנושא נעול.
למעלה