רוצה להמליץ על ספר

She Dolphin

New member
רוצה להמליץ על ספר ../images/Emo91.gif ../images/Emo13.gif

ספר (ילדים...?) מאת מאיר שלו. לספר קוראים "רוני ונוֹמִי והדב יעקב". הספר מיועד עקרונית לילדים, אבל נראה לי שמבוגרים רבים יכולים להנות ממנו לא פחות. יש בספר הרבה דברים יפים (גם האיורים של יוסי אבולעפיה), ואחד מהם הוא המילים שמאיר שלו ממציא ויוצר בעזרתן צירופים שנונים ומשעשעים מאוד. יש תחושה של חופש ואף חתרנות ש"קופצים" מהספר החוצה. כבר בשם הספר יש רמז לכך: "נוֹמִי" - נעמי בשפה מדוברת, ובמלעיל. אשמח לשמוע ממי שמכיר, או מי שיקרא - מה דעתכם?

גנגי

New member
אהמממ...../images/Emo5.gif

לא קראתי, אבל כל ספר של מאיר שלו, בלי יוצא מהכלל, אני מאמצת לליבי בחום. עכשיו אני בשלבי סיום מעציבים ביותר של "פונטנלה" (למה ספרים מענגים כל כך נגמרים?!), ומחכה לספר הבא שלו בכליון עיניים. אבל..."נוֹמי"?!
ממאיר שלו אני מצפה ליותר.

She Dolphin

New member
../images/Emo12.gif בהתחלה נבהלתי מה "../images/Emo5.gif" ../images/Emo3.gif

רק בגוף ההודעה הבנתי שאת בעצם אוהבת אותו
... (גם אני) לצערי בשנים האחרונות הספרים היחידים שאני יכולה להביא את עצמי קרוא הם ספרי ילדים (ולא רק בגלל שיש לי ילדים, אלא בגלל שהם קצרים
). והאמת היא שהפרשנות ל"נומי" היא לגמרי שלי. אולי אני טועה לגמרי, אבל זה הדבר הראשון שקפץ למוחי כשקראתי ודווקא אהבתי את זה. אגב, בלי קשר לזה - אני מאוד אוהבת את השם נעמי ואילולא סיבות משפחתיות מסויימות הייתי שמחה לקרוא כך (ובצורה הנכונה - במלרע) לבתי הבאה
. ממליצה לך בחום לקרוא אותו. <הדולפינה מבכה את העובדה שעדיין לא מצאה זמן ויכולת לקרוא את פונטנלה, וגם לא את הספר שקדם לו
...>

מאוד מאוד אהבתי!

רק שלא הייתי ממליץ לילדים קטנים מאוד, כי הם יכולים לטעות ולחשוב שהמילים המומצאות שם (ואין לי שום דבר נגד מילים מומצאות, להפך) הן בעצם נכונות ומקובלות בשפה...

שרוֹן

New member
עוד ספר גם-ילדים נפלא שלו

"איך האדם הקדמון המציא לגמרי במקרה את הקבב הרומני" תענוגות.

גנגי

New member
ומה עם "אבא עושה בושות" האגדי?

ועדיין אני חושבת שאין בעולם שום ספר שמגיע לקרסולי "משכב לצים" שלו. מי שלא קרא לא ידע שמחת בית השואבה מימיו.

למעלה