רוצה להתחיל

roeidav

New member
רוצה להתחיל

מה המצב אנשים אז ככה אני בן 24 מאזור המרכז הייתי שמח לקבל פרטים על איך להתחיל איך בוחרים גלשן ומצנח איזה חופים טובים יש לגלישה דרומית לת"א אני השמח לקבל המלצות לקורסים קצרים של כמה מפגשים

amitnativ

New member
קורסים ורוח

אהלן, תשמע בגדול, יש בעיתיות כרגע ללמוד באיזור ת"א משתי סיבות. הראשונה - יש בעיה של פקחים על החופים שמקשים מאוד את הלימוד. השנייה - הרוחות בעונה הזאת הן בעיקר מערביות. המקומות שבהם הרוח נכנסת מספיק חזק וגם בכיוון מתאים ביחס לחוף הם חוף בת גלים בחיפה ובכינרת. חוף בת גלים, הוא חוף קטן ולכן גולש מתחיל ולא מיומן לא יכול לגלוש שם בלי ליווי סירה, אחרת יסחף (אותו דבר תופס גם בכינרת). אנחנו בקייטקלאב נותנים קורסים ומפעילים שירותי סירה.. אשמח ללת לך עוד פרטים ולנסות לעזור לך עוד. אתה יכול להיכנס ללינק ולהתקשר אלינו, או לשלוח לי מייל: [email protected] בכל מקרה, אני מאחל לך הרבה הנאה בקורס, ומזהיר אותך מראש.... אתה כניראה תתמכר....

hagitoz

New member
סיוע לגבי הכוונה נכונה בתחום הקייטסרף

אהלן רועי, להלן מספר תשובות שנענו עבור גולשים אחרים בפורום תפוז ואני משיבה גם לך, מקווה שזה כבר יעזור לך :) קצת ארוך אבל שווה קריאה. על-מנת להצטרף לענף הקייטסרפינג ולהפוך לגולש, עליך ראשית לעשות קורס מסודר בבית-ספר המעניק ביטוח, ציוד מקצועי, מדריכים מקצועיים, שרות הולם וכמובן "משפחה" שתסייע לך בכל מהלך הדרך. כיום פרוסים בתי ספר לגלישת מצנח החל מהצפון ועד הדרום, כאשר כמובן עדיף, כי מקום לימוד הגלישה יהא בסמוך למקום מגוריך על-מנת שתוכל להגיע לים במהירות האפשרית עם הגעת הרוח המתאימה, שכן כידוע, ביצוע ספורט הקייטסרפינג מותנה במהירות הרוח. לטעמי, שעות המינימום הנדרשות לביצוע הקורס הינן 8, אולם מומלץ לבצע יותר והקורסים מחולקים למספר מפגשים כאשר כל מפגש הוא בן שעתיים. כמו-כן, ניתן להעביר קורסים בזוגות, כאשר אפשרות זו מיועדת בעיקרה למפגש הלימוד הראשון. למותר לציין, כי העדיפות הינה להעברת שיעור של "אחד על אחד" בכל מקרה. למען הסר ספק יובהר, כי העובדה שתסיים קורס בו הוכשרת על-ידי מדריכים מוסמכים בבית-ספר ראוי אינה אומרת כי הפכת לגולש, כי אם עתה בידך הכלים הנכונים להגיע לחוף לבדך מתוך ידיעה שתוכל להסתדר עם המצנח. ויודגש, כי הצלחתך בספורט הקייטסרפינג מותנית בשליטתך במצנח, שכן ללא שליטה במצנח אין מה לעשות על החוף, והדבר יכול להוות סכנה לך ולסובבים אותך. לאחר שתסיים את הקורס בהצלחה והיה וכמו כולנו "נדלקת" על התחום, יהא עליך לרכוש ציוד מתאים (במרבית המקומות לא ניתן להשכיר ציוד ובמקומות שניתן, הדבר אינו כדאי במבחינה כלכלית). מחיר ממוצע עלויות קורסים בישראל: כ- 350 – 400 ₪ למפגש בן שעתיים. מחיר ממוצע של ציוד משומש במצב סביר נע בסביבות 3,500 – 5,000 ₪. מחיר ממוצע של ציוד חדש קומפלט נע בסביבות 6,500 ₪ - 10,000 ₪. הציוד כולל: גלשן, מצנח, טרפז. מומלץ מאוד ואף די מחייב בהתחלה לרכוש : קסדה וחליפת מגן/ציפה. מעבר לכך דרושה התמדה, עקשנות, רצון,סבלנות והכי חשוב אהבה לים. לגבי ציוד בהמשך (המלצה שלי: קודם לעשות קורס ולאחר שאתה בטוח שאתה מתכוון לעסוק בתחום אז תרכש את הציוד) מהו הציוד הבסיסי הנדרש כדי להתחיל לגלוש? על מנת לגלוש קייטסרף הנה נדרש לפריטים הבאים: 1. מצנח המיועד לקייטסרף. 2. גלשן. 3. אביזרים הכוללים: מערכת שחרור מהיר, טרפז, חליפת ציפה/הגנה, חליפה קצרה או ארוכה (בהתאם לעונה), קסדה. איזה ציוד מומלץ לגולשים מתחילים? 1. מצנח- לדידי, רצוי לרכוש מצנח שמספק לנו טווח רוחות סביר ביותר באזור מהירות 14 – 20 קשר, שכן זוהי מהירות הרוח בה גולש מתחיל לגלוש בשלבים הראשונים של ההתחלה. גודל המצנח לטווח הנ"ל נע במספר 12 – 14, והדבר יותאם, בין היתר, על-פי משקל הגולש ובהתאם ליכולת הראשונית שמתלווה לזה. 2. גלשן - רצוי בהתחלה, כי לגלשן יהא נפח מספיק טוב ואחיזה טובה במים. אומנם, בעבר היו גלשנים בגודל 1.70, אולם כיום ניתן כבר להתחיל לגלוש עם גלשן בגודל 1.50, אבל ברי כי קיימת חשיבות להתאים את הגודל אף למשקלו של הגולש. בעיקרון, ככל שהגלשן רחב יותר, כך יהיה לו קל יותר בתחילת הלימוד, הואיל ואנו לומדים לשלוט במצנח תוך כדי שימוש בגלשן, ונדרשת קואורדינציה שלוקחת קצת זמן לפתח את השליטה בשילוב בין הגלשן למצנח. לפיכך, ככל שהגלשן יהיה יותר מציף מעל המים (בעל נפח) ההתחלה תהיה קלה יותר מבחינת הטכניקה בכלל ובחינת הרגשת ההצלחה בפרט. בהמשך, במהלך הלימודים כשמתחילים לחדד (=לחזור לאותה הנקודה), אזי ניתן לרדת לגלשן באזור ה- 1.40 או אולי פחות (תלוי אף בימים בהם אנו בוחרים לגלוש מבחינת תנאי חוזק הרוחות). 3. טרפז (אליו מתחבר המוט היגוי של המצנח) - קיימים היום 2 סוגי טרפזים: טרפז ישיבה וטרפז מותניים. למתחילים מומלץ טרפז ישיבה שמתחבר בין המפשעות. מאוד חשוב לבחור טרפז כי הוא קובע את הנוחות במהלך הגלישה, ועל-כן לא רצוי וכדאי להתפשר, גם המחיר לא נמוך. 4. אביזרי בטיחות למתחילים: קסדה, אפודת ציפה/אפודת מגן, ליש לגלשן שלא יברח (לא מומלץ, אולם אם אין ברירה רצוי להשתמש בו בתחילת הלימוד בלבד ובשלב לימודי החידוד עדיף להורידו כי הוא עלול להוות לעיתים סכנה לגולש). איזה מצנח מתאים לגולש מתחיל ומה ההבדל בין מצנח C למצנח חצי שטוח? קיימים שני סוגי מצנחים: "C" ו"שטוח". ההבדלים בין המצנחים: מצנח C - רובם היום מגיעים עם חוט חמישי אשר מטרתו עזרה בהנפה מהמים, אולם ניתן גם ללמוד ולהסתדר עם מצנח C בלי החוט החמישי אם תלמד ותבין את הטכניקה הנכונה להנפה מהמים. רוצה לומר – החוט החמישי אינו אמור להוות שיקול לגבי קניית סוג המצנח. במצנח C - בכל נקודה למצנח יש כוח – כלומר, לא ניתן לנטרל את הכוח של המצנח כפי שניתן לעשות באופן יחסי במצנח שטוח. למצנח שטוח יש טווח רוחות מאוד גדול והוא מאוד נעים למתחילים ונותן הרבה ביטחון בגלישה. הגולש יכול להחליט שאם הוא מרגיש שחזק לו אז באפשרותו להעלות את הבר כלפי מעלה והכוח יורד באופן משמעותי והמצנח גם לא נופל. בשנת 2008 יש לא מעט קייטים שהם עדיין עם החוט החמישי. "האם זה קייט יותר יציב"? לא תמיד. הדבר הנכון בטרם תרכוש קייט הינו לחוות איתו גלישה ורק לאחר-מכן לראות מה מתאים לך באמת. אין ספק, כי הקייטים השטוחים כבשו את עולם והם הקייטים הנמכרים ביותר כיום, כאשר הסיבה לכך הינה טווח רוחות רחב יותר, גם בטווח העליון וגם בתחתון. בנוסף, נושא הבטיחות מובנה יותר בקייטים בשטוחים. לסיכום, יש יתרונות וחסרונות כמו לכל דבר (ולשני הצדדים - מצנח שטוח ו- C). אומנם ניתן לעיתים להתבלבל מהאמור, אולם היום ישנן הרבה חברות טובות וישנה חשיבות שהגולש יקבל המלצות במה לבחור, אולם רצוי לא לקבל הצעות רבות מדי על-מנת שהדבר לא יבלבל יתר על המידה. על המחיר למצנח להיות סביר, וחשיבות רבה מאוד ישנה לשוק שיש בישראל למצנח וזאת על-מנת שתוכל להחליפו במשהו אחר בבוא היום, שכן לולא שוק – תאבד הרבה מערכו במידה והדבר חשוב עבורך. לסיכום הדברים
נכון להיום בחודשי הקיץ החמים (יוני- אוגוסט) די בעייתי גם מבחינת בטיחות ופקחים בחופי תל אביב והרצלייה ללמוד קייט, ההמלצה היא ללמוד צפונה או דרומה (צפונה אפשרי גם לשלב עם הכינרת, דרומה אפשרי לשלב עם אילת או רק באילת). אין קורסים קצרים מה שמומלץ הוא מינימום 8 שעות (כל מפגש בן שעתיים). אשמח להמשיך לסייע, חגית עוז

roeidav

New member
דבר ראשון תודה על העזרה

את אומרת שאין חופים טובים לגלישה דרומית לת"א חוץ מאילת? בכל מקרה אני השמח לקבל המלצות למקומות שעושים קורסים למתחילים תודה

hagitoz

New member
בטח שיש חופים טובים לגלישה

אהלן רועי, ראשית כל אין בעד מה, העונג כולו שלי וכמובן שלך
יש חופים מצויינים, אשדוד הוא אחד מהם, חוף רחב ופתוח ומצויין לקייטסרף, הגבול בין ראשון לציון לבת ים יש אחלה חוף לגלישה, תראה, אני באופן אישי גדלתי בחופי תל אביב ואני הכי אוהבת לגלוש שם למרות שלא תמיד מבינים אותי, אבל בעיקר בעונה המתאימה שאין הרבה מתרחצים שניתן לסכן וכו'... בעונה הנוכחית זה מאוד בעייתי אזור המרכז במיוחד תל אביב הרצליה.

דובלה4

New member
צריך סיוע בבחירת ציוד.

חגית שלום. שמי דובלה ועשיתי קורס באילת. אני מתחבר לספורט ורוצה לקנות ציוד. יש לי הצעה אטרקטיבית של נייש קאלט+הייז ב 7000. השאלה האם לקנות ציוד חדש או משומש??? מבולבל...

למעלה