רוצה להתיעץ אתכם

רוצה להתיעץ אתכם../images/Emo26.gif

בני הבכור בן 12 וחצי , הוא ביקש ממני אם יכול ללכת לים עם חברים , אני כמובן סרבתי בתקיפות , והסברתי לו שהים מסוכן , ושאפילו אני הגדולים , לא יכולים להיות בטוחים בים , הים זה משהו מאוד אכזרי , אבל לים אתה יכול ללכת לבד עם חברים. מה דעתכם ? היתי נוקשה מידי? מאיזה גיל אפשר לתת להם עצמאות כזו?

noa128

New member
לא היית נוקשה. היית אמא.

ולדעתי נהגת בדיוק כפי שצריכה לנהוג כל אמא שמודעת לסכנות ולסיכון הבודד האחד שחס וחלילה יקרה משהו. הים באמת מסוכן מאד ואני לא הייתי מאפשרת ללכת לבד לפני גיל 14-15 , חוצמזה אם יש בריכה, אז בהחלט אפשר לוותר על הסכנה.

פלגיה

New member
אני חושבת שאת צודקת

הים בכלל מפחיד אותי. למזלי הילדים עוד לא מבקשים את זה. בטח בשנה הבאה זה יגיע. אבל זיכרון אחד מנקר בי על יום אחד שבו הלכתי עם בת דודה שלי ועם אחיה הקטן לים, והיינו בנות 12 וחצי. אז מה הדורות השתנו?

חוה 1

New member
הבת שלי הולכת לבריכה עם חברים

היא בת 12. נראה לי בהחלט גיל שבו ניתן לשחרר אותם.

פלגיה

New member
היא תיקנה ../images/Emo26.gif

אני מעתיקה את המשפט שהיא כתבה: "והסברתי לו שהים מסוכן , ושאפילו אני הגדולים , לא יכולים להיות בטוחים בים , הים זה משהו מאוד אכזרי , אבל לים אתה יכול ללכת לבד עם חברים." והיא תיקנה את ה"ים" האחרון, כלומר: לים אני לא מרשה אבל לבריכה אתה יכול ללכת לבד עם חברים.

חוה 1

New member
../images/Emo13.gif אני מבינה מהר כשמסבירים לאט

אז ים זה משהו אחר. לא הייתי מאשרת נסיעה לים.

תּמר

New member
מאוד מבינה אותך

אבל את תראי שיגיע מצב בו תרגישי שאת חייבת לתת להם עצמאות, גם אם זה יגרום לך נדודי שינה.

למעלה