רוקדים עם כוכבים 2023 עונה 9 ומתגובה #44 עונה 10 2024

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
עוד לא התקדמתי יותר מידי כי אני קורא עוד ספר במקביל (מה שאני לא עושה על-פי רוב אבל מכיוון שנשארו לו שבועות ספורים אז התעוררה תחושת דחיפות להתחיל לקרוא את הספר) ויש לי עוד כל מיני דברים לעשות, אבל אם לסכם את מה שנראה לי עד כה...

היא בן-אדם חזק. היא בן-אדם נחוש. היא אידיאליסטית. אמא הייתה דמות חזקה ברקע.

הספר עצמו והסיפור מעניינים, קלילים, זורמים.

סה"כ עד עכשיו אני מרוצה מהספר ומרוצה ממנה כבן-אדם ממה שאני מבין עליה ועל האופי שלה עד כה.

זה מתקדם טוב. אחזור שוב פעם בשלב מאוחר יותר ולאחר שאסיים את הספר בשביל סיכום רחב, מקיף וממצה יותר (y)

dory30

Well-known member
החטא הקדמון הוא צליבת ישו. כך שלא צריך להתרגש כל פעם שאיזה שמוק ששיחק בסרט, היה כדורגלן וכדומה מבקר את הדמוקרטיה (עדיין) היחידה במזרח התיכון. גם מי שלא אנטישמי בגלוי, הוא יוציא אותו בגלוי אחרי כמה בירות או וויסקי. זה כמו גזענות, כולנו כאלה - חלקנו מחביאים, חלקנו מגלים לכל העולם וחלקנו פשוט לא מודעים לזה.

Harrington

Well-known member
מנהל
החטא הקדמון הוא צליבת ישו. כך שלא צריך להתרגש כל פעם שאיזה שמוק ששיחק בסרט, היה כדורגלן וכדומה מבקר את הדמוקרטיה (עדיין) היחידה במזרח התיכון. גם מי שלא אנטישמי בגלוי, הוא יוציא אותו בגלוי אחרי כמה בירות או וויסקי. זה כמו גזענות, כולנו כאלה - חלקנו מחביאים, חלקנו מגלים לכל העולם וחלקנו פשוט לא מודעים לזה.
איך הסקת שזה המקור? הלא הייתה אנטישמיות (אולי לא בשם הזה) גם לפני שאותו האיש הגיח לעולם בכלל. לא לחינם חרבו לנו שני בתי מקדש. השני אמנם זמן קצר לאחר הספירה הנוצרית, אבל אני לא יודע בדיוק מתי הברית החדשה נכתבה, אך מן הסתם זה היה מאוחר יותר נראה לי. אבל גם אם לא, שנאו אותנו כבר אז. לגבי המוסלמים זה בוודאי שלא תופס. ומה תגיד על כל שונאינו (לרבות האשכנזים שבהם) שאינם נוצרים? הרי גם כאלה לא חסרים על פניו.

dory30

Well-known member
לגבי המוסלמים זה בוודאי שלא תופס. ומה תגיד על כל שונאינו (לרבות האשכנזים שבהם) שאינם נוצרים? הרי גם כאלה לא חסרים על פניו.
האסלאם היא דת חשוכה וקיצונית, למעט האחמדים.

ai27

Well-known member
שנאה ליהודים קדמה לאסלאם וקדמה קתוליות (יש הבדל תפיסתי בינם לבין רוב הפרוטסטנטים).
תחשוב על דת כמו כדורגל:
יש אוהדים של הקבוצה שלהם, שמוכנים להרוג אוהדים של קבוצה יריבה
ויש אוהדים שאוהבים כדורגל

ai27

Well-known member
הבן-אדם הכי מפורסם בעולם 🧐
לא, כי יש תקנות זיהום אוויר.
אבל יש מגרסות זבל אורגני: אחרי הגריסה אפשר להטמין הכל בגינה או בביוב
ויש מגרסות לאשפה א אורגנית: אחרי שגרסת הכל פעמיים וחיממת את התוצאה לבלוק אשפה יצוק
כבר לא ימצאו כלום (או שישתמשו בתוצאה כבלוק לבנייה)

ai27

Well-known member
אני אמרתי שחשוך פחות? אמרתי שזה לא מגיע מהמקור/בסיס הזה. הא ותו לא.
בשני המקרים מדובר הרי בתירוץ קלוש
אם ליהודי יש כובע שוחטים אותו
ואם ליהודי אין כובע שוחטים אותו
ישו היה בעצמו יהודי. גם קתולים וגם מוסלמים היו שוחטים אותו ללא היסוס: שהאל יסנן
דת הייתה רק תירוץ לשוד אונס ורצח: מה שבאמת רצו לעשות

Harrington

Well-known member
מנהל
בשני המקרים מדובר הרי בתירוץ קלוש
אם ליהודי יש כובע שוחטים אותו
ואם ליהודי אין כובע שוחטים אותו
ישו היה בעצמו יהודי. גם קתולים וגם מוסלמים היו שוחטים אותו ללא היסוס: שהאל יסנן
דת הייתה רק תירוץ לשוד אונס ורצח: מה שבאמת רצו לעשות
לא הבנתי היכן אמורה להיות בינינו מחלוקת, לפחות במה שנכתב עד כה. בכל מקרה, אני לא בטוח שהדת הוא רק תירוץ שכן בעיני מדובר במלחמת דת. אבל זה כבר דיון אחר/חדש :).

ai27

Well-known member
לא הבנתי היכן אמורה להיות בינינו מחלוקת, לפחות במה שנכתב עד כה. בכל מקרה, אני לא בטוח שהדת הוא רק תירוץ שכן בעיני מדובר במלחמת דת. אבל זה כבר דיון אחר/חדש :).
יש פה עניין עמוק יותר: האם דת היא מרכיב זהות בלבד? (כמו כדורגל או לאום)
כאשר זה המצב (למשל עקב עידוד האנאלפבתיות עי הקתולים והמוסלמים): היא תהפוך מגורם מוסרי ממתן לטריגר לאלימות פרועה: כפי שהתרחש עם הקתוליות והאיסלאם.

כאשר הדת מהווה עוגן מוסרי (מה שקרה עם הפיוריטנים שעודדו לימוד קרוא וכתוב כדי לקרוא בכתבי הקודש כטיהור עצמי, והקימו את בתי הכלא הראשונים כדי שהאסיר יוכל לעשות את זה בדיוק), היא מעקרת את האלימות.
צדיקים שמקומם בגן-עדן לא משמידים זה את זה בהיקפי ענק. לא רוצחים ושודדים זה את זה

נערך לאחרונה ב:

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
אתמול ולאחר שחזרתי ממבחן סוף הקורס ב"פילוסופיה של החינוך", סוף-סוף סיימתי את "בדרך שלה" על קמלה האריס מאת דן מוריין. בדיוק בזמן בשביל חודש ההשבעה המשוער שלה לנשיאות. לא שבמצב רגיל באמת לוקח לי כזה הרבה זמן לקרוא ספר באורך הזה, דרך אגב, כן? אני מקווה שזה ברור. פשוט כבר קראתי ספר אחר במקביל (עוד דבר שעל-פי רוב אני לא עושה אותו) אבל כאמור, ביידן גוסס והזמן דוחק, ולכן מיהרתי לקרוא את הספר.

אז, קמלה האריס, נשיאת ארצות הברית הבאה, איזה מן בן-אדם היא? כפי שאמרתי, ובתור התחלה, היא בן-אדם חזק. היא בן-אדם נחוש. היא אידיאליסטית. אמא שלה הייתה דמות חזקה ברקע.

יותר מזה, היא מאמינה בפוליטיקה תקיפה, היא קשוחה, היא שנונה, היא קפדנית, היא חרוצה, היא חכמה, רבת-פנים ורב-תקבותית. קמלה האריס לא מפספסת הרבה ושוכחת אפילו פחות.

הרחק מהמצלמות היא מפגינה אמפתיה וטוב לב כלפי אנשים שלא יכולים לעזור לה, אבל אנשים שמכירים אותה היטב טוענים שהיא קרה ומחושבת.

בספר כתוב שהיא "אמנם חיה לעין הציבור האמריקאי כולו, אבל היא לא חושפת פרטים אישיים רבים על עצמה. היא אנינת טעם ונהנית לבשל ולאכול במסעדות משובחות ובמזללות נידחות".

קמלה האריס מספרת על אמא שלה שהיא "לימדה אותה כמה חשוב לעבוד קשה" ו"להאמין בכוחה לתקן עוולות".

קמלה האריס היא בן-אדם שמשאיר רושם רב. משהו בה תמיד חודר.

בספר מסופר ש"האריס הייתה לנשיאת איגוד הסטודנטים השחורים למשפטים בהייסטינגס. אבל אנשים שהכירו אותה שם אמרו שלא בלטה. היא לא סיימה את הלימודים בהצטיינות כלשהי".

נו טוב, אני מניח שאנחנו לא באמת צריכים להיות מופתעים. הרי ציונים הם לא באמת מדד לשכל. לא בלטה? לא סיימה את הלימודים בהצטיינות? מזכיר לנו מישהו? :)

__צילום מסך_2-7-2024_23357_he.wikipedia.org.jpeg

עוד מסופר על קמלה בספר, ש"כתובעת, היא אכפה נחרצות את חוקי קליפורניה שנחקקו במטרה למנוע אחזקת נשק בידי אנשים שלא צריכים להחזיק בו".

עוד ציטוטים מתוך הספר:

"האריס האנרגטית לא חששה לקחת תיקים קשים והייתה ממוקדת כלייזר ושאפתנית".

"ננסי אומאל,י פרקליטת המחוז דאז, ראתה שהאריס מצטיינת במיוחד עם קורבנות צעירים של תקיפה מינית. היא ידעה להרגיע אותם ולהחזיר להם את הביטחון. חלק מהצעירים והצעירות האלה יצרו איתה קשר זמן רב אחרי שהמשפטים בעניינם הסתיימו, מתוך אמונה שהאריס מבינה מה עובר עליהם".

"כשהיא דיברה עם אנשים, היא יצרה קשר עין...היא גרמה לכל איש ואישה שדיברה איתם להרגיש שהם האדם החשוב ביותר בחדר".

"קמלה עשתה רושם של הגינות וטוב לב. אם נתנו לה חדר, היא התחברה עם האנשים".

"לעיתים קרובות האריס הגיעה למטה לפני עלות השחר"?

"האריס ניחנה בהתלהבות, בקסם ובכריזמה שמשכו מתנדבים והניעו אותם להפיק מעצמם את המיטב".

"היא התבלטה בכישרון, בכריזמה, באינטליגנציה, בנחישות ובנכונות להילחם בעוז".

"הכרזתה המוקדמת של האריס, שנתיים לפני הבחירות, נהפכה לטקטיקה שלה בהתמודדויות: להתייצב מוקדם, בגדול ובכוח במטרה להקטין את מספר המועמדים הסבירים בפריימריז הדמוקרטיים" (קצת מזכיר את טראמפ, לא?).

"האריס הייתה לפעמים קשוחה לעובדיה, קצרת רוח ונוקשה".

"מבריקה, מעורה בפרטים, קשוחה, תחרותית".

"מנהיגה, חכמה, פעילה, רב-הישגית".

"תובעת חכמה, קשוחה ומנוסה שהתנגדה באופן עקבי לוול סטריט".

"בסירובה להתראיין חיזקה השקפה קיימת בין כתבים ויריבים שהיא זהירה יתר על המידה".

"היא יצרה לה בעלי ברית וחילקה טובות, בידיעה שתרצה לקבל את תמורתן בשלב מסוים".

"בהינתן מעמדה, האריס התכוננה להוביל את ההתנגדות לנשיא המפתיע, החריג והמפלג, שהיה בעיניה גם גזען" (טראמפ).

"רבים מעובדי הסנאט החיוניים גילו שקל הרבה יותר לגשת להאריס מאשר אל רוב עמיתיה. הנגישות הזאת השתלמה לה".

"היא מישהי שפשוט מעניין מאוד להיות איתה".

"בניגוד לקוואנו, שלמד בייל לתואר ראשון ולימודי משפטים וסיים בראש המחזור, האריס למדה משפטים בבית-ספר ציבורי באזור טנדרלוין בסן פרנסיסקו ובהחלט לא הייתה מצטיינת השכבה. אבל היא הכירה את החוק היטב והפגינה מיומנות של פרקליטה מנוסה בבית המשפט כששאלה שאלה שנגעה ללב העניין העומד על הפרק".

"היא עושה רושם של אישה חכמה ביותר, חמימה, נלהבת, ואולי הכי חשוב, מישהי שמגלמת בדמותה את השאיפות והמאבקים של כל אמריקאי".

"משתתפים בקבוצות מיקוד אמרו שהיא עושה רושם של מועמדת חזקה ובעלת סמכות מוסרית".

נערך לאחרונה ב:

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
כרגע ובשנה רגילה אני יוצא לשתי חופשות בשנה (שזה הרגיל של כולם נראה לי, כן? כאילו, מי שיכול לשלם) אבל חשבתי לעצמי שאנשים עשירים מן הסתם בטח יוצאים ליותר חופשות מזה, אז כשאני אהיה עשיר, אני רוצה להתאים את עצמי ולחיות את אורח החיים העשיר, אחרת מה הטעם להיות עשיר? אז כאילו, כן, לכמה חופשות בתור אדם עשיר אני אמור לצאת בשנה? לכמה חופשות בשנה הם יוצאים באמת? שלוש, ארבע, חמש או שש? חברה של אמא שלי לדוגמה יוצאת נראה לי לבערך איזה שמונה חופשות בשנה אבל זה כאילו...תחשבו על זה, זה חודשיים בשנה בחו"ל, היא מה זה הגזימה.

בתמונה, סן ברתלמי (יכול להיקרא גם "סן ברתולומיאו". יעד תיירותי יוקרתי ונחשק במיוחד, המיועד בעיקר לעשירים. יצא לי לנפוש שם אבל לא הרבה. לא עפתי על המקום יותר מידי. זה היה בעיקר בשביל מחקר בשביל ספרי העתידי, "החיים הנפלאים של טריסטן". למתעניינים בספר דיברתי עליו קצת פה: רציתי לספר לכם על ספרי העתידי, "החיים הנפלאים של טריסטן", ולשאול אתכם לדעתכם. | תפוז פורומים (tapuz.co.il)):

Saint-Barthelemy-3.jpg

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
לא, כי יש תקנות זיהום אוויר.
אבל יש מגרסות זבל אורגני: אחרי הגריסה אפשר להטמין הכל בגינה או בביוב
ויש מגרסות לאשפה א אורגנית: אחרי שגרסת הכל פעמיים וחיממת את התוצאה לבלוק אשפה יצוק
כבר לא ימצאו כלום (או שישתמשו בתוצאה כבלוק לבנייה)
פחות עפתי על הרעיון. מה בנוגע לחומצה?

למעלה