ריבית !

PinPoint

New member
ריבית !

אם הריבית על המשכנתא היא 5%, האם זה אומר שכל שנה לוקחים עוד 5% מהקרן (כלומר, מהחוב שנותר לפרוע) (ריבית שנתית) או שכל חודש לוקחים 5% מהקרן (ריבית חודשית), או שעושים 5 לחלק ל 12 מקבלים 0.4, וכל חודש לוקחים 0.4% מהקרן (ריבית שנתית בחישוב חודשי) ? אגב, אני צודק בטרמינולוגיה ? קרן = סכום החוב שעדיין לא נפרע ?

PinPoint

New member
בתור מנהל פורום, תשובותיך על הפנים.

וזו לא התשובה הראשונה, ראיתי כבר מספר תשובות שלך, שבמקרה הטוב היו חלקיות ביותר, ובמקרה הפחות טוב ממש לא לעניין. תשובה כמו "למה לא תשאל בבנק" לא אמור להכתב. יש לך תשובה לעניין - מצויין. אין לך - לא נורא, לא חייבים להגיב. קבל זו כביקורת בונה.

PinPoint

New member
מה הקשר ?

יתכן והשאלות לא רלוונטיות במאת האחוזים, אתה יכול לנקוט במספר פעולות : למחוק אותן להתעלם מהן לענות עליהן לעניין מה שלדעתי לא מקובל הוא, לענות תשובות לחלוטין לא ענייניות.

אמיר72

New member
לא הגזמת קצת ?

אתה שואל את אותן שאלות בשלושה פורומים מאוד קרובים. אתה שואל המון שאלות, מילאת את כל דפי הפורומים (כאן, בראיית חשבון ובבנק מול לקוח) בשאלותיך, וברובן קיבלת תשובות, חלקן ענו לצרכיך וחלקן לא (גם אני עניתי לכמה שאלות בחלק מהפורומים). ברוך רומז לך בעדינות שפה לא זה הפורום - העיסוק כאן הוא במיסוי והחזרי מס. ברור שהוא יודע את התשובות, אבל אי אפשר לתת לך את כל התשובות ברגע, ובטח לא בפורום הלא המתאים. תגובתך לברוך לא ראויה ולעניות דעתי עליך להתנצל. אגב, מקריאת שאלותיך הייתי מציע לך לקחת יועץ או איש מקצוע ליעוץ אישי. יש לך יותר מדי שאלות שדורשות פתרון אישי, ופורומים באינטרנט אינם המקום עבורך.

PinPoint

New member
לא.

לדעתי לחלוטין לא הגזמתי. הפורומים נועדו לשאילת שאלות, וכך אני עושה. הדבר היחיד שיתכן ואינו תקין הוא שאני שואל שאלות שלא בפורומים הרלוונטים במאת האחוזים. אם השאלה לחלוטין לא רלוונטית בפורום, ראשי כמובן מנהל הפורום למחוק אותן או להתעלם מהן - לגיטימי לחלוטין. אבל לענות לחלוטין לא לעניין - לדעתי לא מקובל, ומעיד שלא לטובה על הכותב. ההערה שלי במקום, חבל שלא יודעים להעריך ביקורת בונה.

אמיר72

New member
אתה מחנך הדור ?

צצת לפני כמה ימים, שאלת המון שאלות (שמת לב שאתה פתחת שלושה עד חמישה שרשורים בכל פורום כאשר יש מקסימום 15 בכל עמוד ?), קיבלת חלק נכבד מהתשובות, ועוד יש לך טענות ? יש כללי התנהגות בפורום, ואתה לא מכבד אותם. אתה מציף בשאלות אבל מעיז להגיב, ועוד יש לך ביקורת כאשר רומזים לך שזה לא המקום. צר לי, אתה זה שלא יכול לקבל ביקורת בונה. אני את שלי אמרתי, ויותר לא אענה על שאלותיך, אם זו הגישה שלך. שא ברכה

PinPoint

New member
לא.

האם אסור לשאול הרבה שאלות ? האם מותר לפתוח יותר משרשור אחד ? אני מניח שברור לך שלא עברתי על שום חוק. ואם כן, הייתי מצפה שמנהל הפורום יעיר לי על כך. בכל אופן הנושא היחיד הנמצא על הפרק הוא איכות תשובותיו של מנהל הפורום. לדעתי האישית הן לוקות בחסר עד מאוד, ולעיתים על גבול חסר טעם לחלוטין. רוצה - יקח, יפנים וילמד. לא רוצה - זכותו. הוא היחיד שיכול להרוויח מכך.

ני חושב שאני סבלני מאד כלפיך, אך

איני מוכן לכך שאת התורה שפיתחת בנושאי מימון ושאינה עוסקת ב"מחיר הכסף" ולוקחת כספים בתקופות שונות כבעלי אותו ערך קניה אני אאשר באופן כלשהו. כ"כ בנושאי מימון אל תטריד אותנו אנחנו לא מהתחום

PinPoint

New member
לא ביקשתי סובלנות, ביקשתי ענייניות.

אם השאלות לא ענייניות - תמחק או תתעלם. אם אתה עונה - בבקשה אל תרכיב משפטים לא קשורים. תודה מראש.

אמיר72

New member
על חוק לא עברת

על גבול הטעם הטוב עברת ובגדול. אף אחד לא חייב לך תשובות, ודעתך האישית על איכות תשובותיו של מאן דהו מעניינת כקליפת השום. צצת משום מקום, והתחלת לחנך פה אנשים. מאיפה הרהבת עוז לחנך אנשים שלפני רגע ביקשת מהם עזרה ? אתה מסרב להפנים שזה לא הפורום, ואתה לא מקשיב למה שאני שונה ואומר לך - זה לא הפורום.

PinPoint

New member
כעת גם אתה הפסקת לחשוב ?

"זה לא הפורום" זה לא רלוונטי לנושא. אם זה לא הפורום - אז השאלות שלי לא יהיו כאן. אם השאלות כאן, ואם מנהל הפורום עונה - שיענה לעניין. תעבור על חלק מתשובותיו באשכולות האחרונים (ולא רק לי) - ותווכח בעצמך. זכותו כמובן להמשיך לענות ל X גם כאשר שואלים על Y - אני מרגיש חובה להעיר לו על כך.

זה לא לעניין

אתה מבקשתשובות בנושאים שלא קשורים לפורום זה וברוך מפנה אותך לגורמים שיכולים לענות לך תשובות יותר מיקצועיות אני לא מבין למה אתה נעלב ומגיב כך.

PinPoint

New member
הוא לא מפנה, הוא מדבר לא לענין.

אני האחרון שיעלב מכמה ביטים במרחב הסייבר. אין לי בעיה שימחק אין לי בעיה שיתעלם יש לי בעיה כשמדברים ממש לא לעניין, זו השריטה שלי.

למעלה