ריצוף שביל כניסה ומדרגות

אמארונה

New member
ריצוף שביל כניסה ומדרגות

מחפשת רעיונות לריצוף שביל הכניסה והמדרגות שמובילות בין החניה אל השביל הזה. בשני צידי 5 המדרגות האלה יש 2 מסלעות והן בעצם מדרגות יורדות כי המגרש שלנו נמצא מעט מתחת לפני המדרכה. חשבנו על דק, אדני רכבת, או ריצוף של מרצפות רגילות ושלושת האפשרויות הנ"ל נפסלו על הסף. אשמח לשמוע רעיונות אחרים ומצרפת בינתיים תמונה של ריצוף שאהבנו כדי שתבינו מהו בערך הסגנון שאנחנו מחפשים.

fireman

New member
רגע רגע....

יש לי כאן פער בהבנת העניין.... האם זה שביל שקיים אצלך בגינה? או שזו סתם תמונת המחשה? אם יש לך אפשרות להוסיף תרשים בסיסי עם מידות זה יהיה נחמד.

אמארונה

New member
זה לא השביל אצלי בגינה

זה סתם סגנון ריצוף שאהבתי בינתיים מכל מה שראיתי ומתאים לאופי הבנייה שלנו, אבל אצלנו המבנה הוא מאוד דומה, כלומר מדרגות יורדות שמובילות בין החניה אל שביל הכניסה. לגבי תרשים - עזוב אותך, לא רלוונטי, אני מחפשת רק רעיונות לחומרים שאפשר לרצף איתם

פיטנגו4

New member
אבן טבעית

שזה מה שיש בתמונה, או "אבן שכבות" - שדומה לה אבל יותר חלקה זה ריצוף מקסים, וגם פרקטי - כי ביישום נכון הוא לא חלקלק (בניגוד לקרמיקה/פורצלן). נותן אוירה של פעם ותחושה טבעית. בטון מוחלק ומוטבע, כדוגמת "במונייט", יש לו הרבה יתרונות, אבל הוא רק דומה לדבר האמיתי, ומנסה לחקות אותו - (קרמיקה, אבן או עץ) - אבל זה לא ממש הדבר האמיתי... יש גם קווים שחורצים אותם בבטון.

אמארונה

New member
אני גם מעדיפה את המקור על החיקוי

הבטון אף פעם לא יוכל להגיע למראה האמיתי והגושני של האבן הטבעית. טוב, כנראה שבסופו של דבר נבחר בריצוף כמו זה שבתמונה.

tapuzo

New member
הכי זול והכי יעיל...

לקנות חלוקי נחל לבנים גדולים, לסדר אותם בשתי שורות, להדק את הקרקע ולשפוך חצץ. יחסוף אלפי ש"ח וייראה לא פחות טוב משבילים אחרים.

אמארונה

New member
אבל אז מה עושים עם המדרגות?

חשוב לי שהשביל והמדרגות יהיו מחופים באותם חומרים

מה לגבי הבטונים המעוצבים

אני לא זוכרת את השם המקצועי אבל העניין הוא שזו יציקת בטון, שמשמשת גם לשבילים מדרגות ואפילו חיפויי קיר, יוצרים מהם גם מסלעות ויש לך אפשרות לבחור את הצבע והגימור שקיים בהמון גוונים טבעיים מציפחה ועד לאבן חול ונראה ממש ממש טיבעי אני אנסה למצוא את האתר של החברה שאני מכירה מהארץ שעושים את זה, יש שם אפשרות לסגנון שהבאת בתמונה

לא לחברה הזו התכוונתי

אבל האתר שלהם מעביר פחות או יותר את המוצר אני נפגשתי עם חברה אחרת שפרח מזכרוני שמה, והם הראו לי עבודות שלהם, נראה ככ טבעי שילוב מדהים של מסלעות שבילים שנראים שיצאו מהספר של עמי ותמי וההטבעות היו ממש כאילו זה אבנים שהוצבו שם

fireman

New member
ההבדל הוא בסה"כ בדוגמא של

התבנית שבה משתמשים ליצירת ה"פוגות"

מקווה26

New member
האם לא נוצרת בעייה של סדקים ?

אני יודעת שבמשטחים של גרנוליט למשל נוצרים ממש סדקים עם תזוזת הקרקע ואפילו שברים, האם במשטח של בטון כזה לא ייתכן שבר/ סדק? ואז בעצם לא ניתן לתקן כמו עם ריצוף רגיל שפשוט מחליפים מרצפות

שאלה טובה ../images/Emo22.gif

שלא שאלתי אותם מה גם הגינות שראיתי היו חדשות יחסית כך שהן נראו מדוגמות אני עדיין מתעניינת מה עדיף, לא הצעתי מתוך ניסיון אישי, אלא רק מהתרשמות

ענתש

New member
יכולה רק להעיד שלהורים שלי יש כזה

משטח ענקי (ענקי - לא יודעת להעריך את הגודל אבל המדרגות בכניסה לבית עשויות מזה וכל החניה בחזית שחונות בה באופן מרווח 4 מכוניות ועוד שביל גישה ארוך ארוך כי מלפני הבית יש להם דונם אדמה ריק עד הכביש) והוא קיים כבר 8 שנים ללא סדקים או בעיות מיוחדות. יש להם בומנייט.

מקווה26

New member
אפשר לשאול באיזה אזור בארץ הם גרים

כי יש שינויים בין אזור לאזור מבחינת הקרקע

fireman

New member
שאלה מצויינת וגם תשובה.

בכל משטח יווצרו סדקים אם הביצוע לא יעשה כנדרש כאשר יוצקים בטונים לא מעט קבלנים מחפפים בהידוק או לא מהדקים בכלל וסומכים על אמא אדמה שלא "תשתגע" אבל היות ואין להם כל קשר או קומבינה עם אמא אדמה המשטחים נסדקים. סיבה נוספת להסדקות היא העמסת יתר מעבר למשקל המתוכנן ליציקה, או אשפרה לא מספיקה לאחר יציקת הבטון או כמובן אי ביצוע תפרי דמי ותפרי התפשטות במידה ומדובר במשטח גדול לגבי גרנוליט, כי ציינת זאת, הדרך הטובה ביותר לביצוע גרנוליט היא לאחר תקופת המתנה כלומר, יוצקים משטח בטון אפור רגיל לחלוטין כאשר פניו מסורקים, לאחר כשנה, שעברו עליו הגשמים, החורף הקור החום וכל מה שגורם לו לזוז לשקוע להתכווץ ולהתרחב מבצעים את הגרנוליט ביציקה דקה של בטון מעל לשכבה הקיימת כך שהסדקים (אם יש) יוסתרו. מי שמקצועי בגרנוליט יידע לחלק את המשטח בצורה כזו שהסיכוי לסדיקה יהיה קלוש עד אפסי. אני בסופו של דבר החלטתי לעשות את האבנים המשתלבות ולו בגלל הדינמיות והאפשרות לתקן פאשלות בעתיד, מה שאי אפשר לעשות ביציקה בטון, במידה ומשתלבות שוקעות, מפרקים כמה מרצפות, ממלאים חול ומניחים בחזרה ונגמר הסיפור. לפעמים ה"היסטריה" הויזואלית גורמת לאנשים לבצע את כל העבודה במכה אחת, זבנג וגמרנו ואחר כך מצטערים על כך, יש דברים שכדאי לתת לזמן לעשות את שלו ורק לאחר מכן לבצע אותם, שני הדברים הללו הם משטחי בטון מחוץ למבנה ושפכטל על הקירות.

פיטנגו4

New member
חורצים חריצים ישרים

אם תשימי לב, יש חריצים ישרים שעוברים מצד לצד בבטון/במונייט כל כמות מדודה של מרחק. החתך עובר ישר, בלי להתחשב בדוגמה. מטרת החריצים היא להקטין את כמות הסדקים בבטון.

למעלה