ריצת בוקר וערב תזונה לפני ואחרי

tsvika2003

New member
ריצת בוקר וערב תזונה לפני ואחרי

מולי שלום ברכות על הפורום אני מתחיל למסד ריצות של 5 - 10 קילומטרים כאשר בבוקר אני רץ 5 קילומטרים בערך בסביבות 0540 - 0615. אני לא אוכל ולא ממש רוצה לאכול לפני הריצה האם כדאי למרות הכל לשתות קפה חזק? אם המטרה שליי היא לשרוף יותר קלוריות ושומנים?? מה לאחר הריצה? אני כבר די ממהר לעבודה ולא ממש רעב. ארוחת בוקר בעבודה זה בדרך כלל בשמונה וחצי. לפעמים אני מורח גבינה לבנה על פרוסת פתית עשירת סובין אני יודע שחשוב לאכול משהו בחצי השעה לאחר האימון. המטרה שלי היא לרזות משמעותית ולשפר כמובן כושר לצד עיצוב גוף במקביל אשמח לדעת על המלצות תזונה לפני ואחרי ריצת 10 קילומטרים אותה אני עושה בערב. ברור שלא את שתי הריצות במקביל ולא כל יום ושוב בהצלחה לפורום

בוקר של חמסין, ילדה בסנדלים

שלום רב ותודה על הברכות, חשוב מאוד לאכול משהו קטן בעל ערך פחמימתי לפני ריצת הבוקר. לצורך העניין, בגלל השעה המוקדמת תוכל לשתות משקה איזוטוני או לאכול כמה פירות יבשים. קפה שחור בהחלט מומלץ אולם על מנת להנות מאפקט שריפת השומנים יש לצרוך אותו שעה וחצי לפני הריצה... אחרי הריצה חשוב מאוד לאכול, במיוחד מזון עשיר בפחמימות (לחם, בייגלס, דגני בוקר) יחד עם חלבון על מנת לשקם את רקמת השריר "שניזוקה" בזמן הפעילות הגופנית. המלצות אישיות והתאמה למצבך הגופני תוכל לקבל במחלקת התזונה במרכז לרפואת ספורט ולמחקר בוינגייט. בהצלחה! מולי

למעלה