רציתי לשאול אותך..................

magy

New member
אליה וקוץ בה

אם צורך מסוים לא מסופק לא תהיה אפשרות להתקדם בפירמידה ולפעול למימוש צרכים גבוהים יותר ידעתם???

הזוייה

New member
נכון

למרות שמאסלו מדבר על השאיפה להגיע לייעוד, לעוצמה, לסאגה: ) בעיקר במה שקשור למעשה למוטיבציה בעבודה. ההסתפקות בצרכים הבסיסיים או עליית מדרגה ביטחון- יש לי עבודה+ בית+ משפחה כצורך קיומי. או עליית מדרגה הרצון שיעריכו אותי בעבודה+ רכישת חברה וסביבה תומכת משמע- תשתמשו בי בחוזקות שלי. או עליית מדרגה השאיפה להגיע לתוסף נוסף בתפקיד+ קבלת אהדה וכבוד (לגעת כמעט בטופ, לשאוף למצוינות, להתקדם במשרה) או עליית מדרגה נוספת מימוש עצמי האם הגעתי לנחלה או אפשר להמשיך לצמוח. מעט מאד מגיעים לזה דרך אגב. בתקווה לצמיחה אינסופית

הזוייה

New member
אריק אריקסון

דרך אגב, גם אריק אריקסון היחיד שבנה תיאורית שלבים אינסופית מגיל הינקות עד הבגרות. שגם בה אם לא משלימים שלב בחיים בצורה נכונה נתקעים. אריקסון מחלק את חיי האדם לשמונה שלבים: אמון בסיסי לעומת חשדנות - בשנה הראשונה לחייו הילד לומד לפתח ערך עצמי. טיפול לא עקבי והזנחה עלולים לגרום לו לתחושת חוסר אמון. שלב זה נחקר לעומקו בתיאוריית ההתקשרות. אוטונומיה לעומת בושה - עד גיל 3-4 על הילד ללמוד מטלות בסיסיות - שליטה בצרכים, אכילה ועוד. חוסר יכולת להצליח במטלות אלו עלול להביא עליהם תחושת בושה. יוזמה לעומת אשמה - רצונו של הילד לעמוד על עצמאותו המתפתחת עלול להוביל אותם לקונפליקטים ולרגש אשמה. שלב זה נמשך עד הכניסה לבית הספר. חריצות לעומת נחיתות - תקופת הלימודים בבית הספר מאופיינת בהישגיות וברכישת ערך עצמי. זהות לעומת בלבול - גיבוש זהות חברתית הוא ממאפייני גיל ההתבגרות. אינטימיות לעומת בידוד - במהלך הההתבגרות אמור האדם ליצור קשרים אינטימיים. כשלונו לעשות כן מוביל לבדידות. פוריות לעומת קיפאון - בשלב זה מתאר אריקסון את החיים הבוגרים ומציג את הדיכוטומיה שבין התחדשות ומרץ לבין דריכה במקום כעומדת במרכזם. שלמות מול יאוש - זהו שלב בזיקנה, והתחושות החיוביות או השליליות שיתעוררו בו יעלו כתוצאה מההתבוננות הרטרופרספקטיבית בחיים. טו מאץ פסיכואנליזה.. : )

magy

New member
אחרי שהעתקתי את משפט המפתח

שאומר, שאין עליה לשלב ב' ללא שלב א'... חשבתי על כל האמנים הרעבים....ציירים, זמרים, משוררים.. במאות שעברו שממשו חלום והגיעו להישגים לא מבוטלים למרות הרעב, המחסור בקורת גג, בטחון אישי, וכל תנאי בסיסי אחר.... מה שמעלה הסתגויות בקשר לסולם.....המדובר..... ואולי ..... המחסור בבסיס... יכול להקפיץ לספירות גבוהות כדי להתעלות על חוסרים אחרים...... מקום למחשבה

ענבר.

New member
העכבר שלי

המקלדת ואנוכי, חותמים על כל אות ופסיק שלך !!! סוד הגן הנעול.

למעלה