רק להיום - הצדקה והחלמה

tanay111

New member
רק להיום - הצדקה והחלמה

6 במארס הצדקת ההחלמה "בעזרת שנים-עשר הצעדים אני מסוגל להשתחרר מההרגל הישן של לרמות את עצמי." טקסט בסיסי, עמוד 176 כולנו מחפשים הצדקות. לפעמים אנו יודעים שאנו מחפשים הצדקות, מודים בכך שאנו מחפשים הצדקות, אבל ממשיכים בכל זאת להתנהג לפי ההצדקות שלנו! ההחלמה יכולה להיות מכאיבה מאוד אם נחליט כי, מסיבה זו או אחרת, העקרונות הפשוטים של התכנית לא חלים עלינו. בעזרת החונך שלנו והחברים באנ-איי, אנו יכולים להתחיל לבחון את הטיעונים שבהם אנו מצדיקים את ההתנהגות שלנו. האם אנו חושבים כי עקרונות מסוימים פשוט לא חלים עלינו ולא מתאימים לנו? האם אנו מאמינים כי אנחנו יודעים יותר מכל אדם אחר ב'מכורים אנונימיים', כולל את אלה שנקיים כבר הרבה שנים? מה גורם לנו לחשוב שאנו כל-כך מיוחדים? אין ספק, אנו יכולים למצוא הצדקות לחלק מהדברים שעשינו בהחלמה. אבל לבסוף עלינו להתמודד מול האמת ולפעול בהתאם. העקרונות של שנים-עשר הצעדים מנחים אותנו לחיים חדשים, חיים של החלמה. במצב כזה, אין הרבה מקום להצדקות. רק להיום: אני לא יכול לעשות את שנים-עשר הצעדים, ובכל זאת להמשיך לרמות את עצמי. אני אבחן את דרך החשיבה שלי, אמצא את ההצדקות שלי, אגלה אותן לחונך שלי ואפטר מהן.

למעלה