רשימת תביעות הממתינות לאישור

רשימת תביעות הממתינות לאישור

אהלן, אני חושבת על תביעה ייצוגית שלדעתי מאוד מוצדקת, גם על סמך הנבתי של החוק וגם על סמך תביעות קודמות דומות מאוד שנפסקו.
כיצד אני בודקת האם תביעה זהה הוגשה במקביל?
תודה!

גילוי - אני עורכדינית כלל. אם יש עורך דין שמעוניין תבעו עבורי שיענה בתגובה

פנקס התובענות הייצוגיות

שלום רב,
עפ"י חוק תובענות ייצוגיות (סעיף 6) על המגיש תובענה ייצוגית לשלוח הודעה למנהל בתי המשפט, בצירוף הבקשה והתובענה, לשם רישומה בפנקס התובענות הייצוגיות.
ניתן לעיין בפנקס האמור באתר בתי המשפט בכתובת זו: [URL='http://www.court.gov.il']www.court.gov.il[/URL].
אציין, כי עפ"י סעיף 5 לחוק, בטרם הגשת בקשה לאישור תובענה ייצוגית, על המבקש לבדוק בפנקס אם רשומה בו בקשה דומה לאישור או תובענה ייצוגית, ובמידה וכן - לציין זאת במסגרת בקשתו.

בברכה,
עו"ד אייל קוצ'ינסקי

מצאתי את הרשימה

עברתי עליה ולא מצאתי את שם החברה המדוברת ברשימה, האם זה אומר שלא נפתחה כנגדה תביעה השנה?
&nbsp
אם אני רוצה לתבוע, איך אני מתחילה?
היכן ניתן למצוא עורכי דין שמתעסקים בכך?

פנקס התובענות הייצוגיות

שלום רב,
אם התביעה כנגד החברה אינה מופיעה בפנקס (כפוף לכך שבמקרה לא דווחה/הוקלדה), הרי שמשמעות הדבר שלא הוגשה כנגדה תובענה ייצוגית החל משנת התחלת ניהול הפנקס (2006), ולא רק בשנה האחרונה.

דרך הפעולה הרצויה הינה יצירת קשר עם עורך דין העוסק ובקיא בתחום, על מנת שיבדוק האמנם ישנה אפשרות להגיש תובענה יצוגית בעניינך (שימי לב שלא כל תביעה, גם אם היא מוצדקת וטובה, יכולה להיות תובענה ייצוגית).

בברכה,
עו"ד אייל קוצ'ינסקי

למעלה